plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×18 – Šok a údiv (Shock and Oww!)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Denny, který propadl beznaději po nezdařeném vztahu, ožívá, když se ujme případu muže, který při obraně svého obydlí těžce zranil lupiče. Přece nemůže dopustit, aby americký majitel domu neměl právo na ochranu svého majetku!

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Alan se marně pokouší přimět Dennyho, aby opustil postel, kde už setrvává tři dny, pije whisky a dívá se na hloupé pořady v televizi, a šel s ním do práce. Denny, kterého tvrdě zasáhl rozchod s Beverly, tvrdí, že už ho nic nezajímá. Okamžitě ale ožije, když v televizi uslyší, že majitel domu, neustále vykrádaný, si instaloval ochranné elektrické zařízení, které zloděje Miguela Domingueze zranilo tak, že je nyní na invalidním vozíku. Denny ten případ chce – nemůže přece dopustit, aby americký majitel domu neměl právo na ochranu svého majetku!

Za Alanem přichází Shirley s prosbou: právě zemřel slavný fotograf Karl Hauser, s nímž kdysi chodila a který nafotil několik filmů jejích aktů. Vdova je chce nyní dát spolu s dalšími do aukce. Shirley chce, aby Alan zařídil, aby se inkriminované snímky nedostaly do prodeje. Ten ale naráží na odpor vdovy, která musela nejen snášet, že její manžel fotografoval mnohem hezčí ženu, než byla ona, ale i to, že s ní spal. Proto nechce ustoupit.

Při jedné schůzce s Rachel získá Alan Lewiston dojem, že jeho dcera opět bere drogy. Jen tak mimochodem ho totiž požádá o čtyřicet dolarů, což je přesně suma na denní dávku cracku. Obrátí se proto s žádostí na Brada, aby zjistil, jak to s jeho dcerou skutečně je. Brad se s Rachel seznámí a vydává se za narkomana...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Vedlejší postavy
Attorney Michael Eaves
Warren Peters
Frank Ginsberg
Female Server
Rachel Lewiston
Marguerite Hauser
Russell Blayney
Judge Diane Avent
Candy Springtime
Miguel Dominguez
Crane's Assistant
Reporter
Juror #7
Secondary Juror
Thirty-Year-Old Juror
Juror #5
Court Reporter
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠok a údiv
Původní názevShock and Oww!
Rok natočení2006
Premiéra7. března 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody