plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Názory uživatelů

Ať žije "kapitán Kirk"

Překvapivě dobrý a svěží seriál z právního prostředí, který sází a trochu zvláštní postavy, kterým jasně vévodí Deny Crain (Shatner) v roli někdy trochu senilního právníka a James Snyder v roli drzého a někdy úlisného právníka. Seriál se po celou dobu drží poměrně vysokou úroveň. Asi nejhorší vadou je, že některé vedlejší postavy se nevysvětleně a poměrně často mění. Přesto svým vtipem, ale i vážností některých témat, které se u soudu občas probírají, vás někdy donutí se zamyslet, a proto ho jednoznačně doporučuji.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Právníci bez skrupulí

Nejsem přiznivcem seriálů ze soudní síně. Takže pro mě hlavním lákadlem byl James Spader, kterého mám nepokrytě ráda. Ale to bylo ze začátku. Postavy si musíte zamilovat. Někdy šílené, zoufalé a opravdu podivné figury. Soudní procesy byly fajn, ale já si spíš vychutnávala vzájemné vztahy, slovní přestřelky a tu chemii mezi jednotlivci.
Jak už bylo řečeno, velké mínus je častá výměna herců a nakonec i některé postavy, které byly až příliš absurdní. Nevím totiž, jestli bych si tuhle firmu opravdu najmula v reálném životě. Spíš ne - jsem ale ráda, že mě mohli bavit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

James Spader jede!

Ano, ano. Už jsem to sledovala kdysi a teď, díky závislosti na The Blacklist, jsem si na něj znovu vzpomněla. Opět se skvěle bavím u eskapád dvou hlavních postav - Denny Crane, Alan Shore. Nemám potřebu dodávat cokoli dalšího. Shrnu to jedním, totiž dvěma, slovy: skvělá zábava!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

super

famozni serial

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dobré

Není to špatné, ale viděla jsem to jednou za čas a vždycky se mezi dvěma díly vyměnila většina postav. To mě odradilo.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Macho seriál

Jelikož miluju herecké kvality Jamese Spadera, dávám 100%, prostě nemůžu jináč ;-)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Boston

Podobné seriál prostě žeru a když se k tomu přidá prostředí velké právnícké firmy a prostě James Spader je tak úchylně a sobecky brilantní, že to víc snad ani už nejde. K tomu ještě až absurdní a stále nadržený William Shatner.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Boston legal z pohledu studenta práv

Přestože seriál Boston legal má své mouchy, zařadil se po bok jednoho z mých oblíbených seriálů. Občas mi sice vadilo přílišné střídaní postav, ale to nemohlo převážit klady tohoto seriálu. Wiliam Shatner je jedním z velkých kladů tohoto seriálů už z titulu, že hrál ve Star Treku, ale teď vážně, jeho herecký výkon i herecké výkony dalších protagonistů jsou vskutku dobré. Co se týče uvěřitelnosti seriálu, tak je tu několik věcí, které se stát nemohou, soud nemůže připustit třetinu věcí, co tam právníci předvádějí, dále námitku o podjatosti soudce nemůže zamítnout soudce vůči, kterému je vznesena, dále někteří soudci, prezentováni v tomto seriálu, by se v reálném světě hledali asi těžko. Jinak ale miluji závěrečné řeči tohoto seriálu, které jsou úžasné, ale právně občas příliš nerelevantní. Jak už jsem ale řekl, skvělý seriál.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk