Plakát

Klapzubova jedenáctka

Třináctidílný televizní seriál byl natočen v roce 1967 podle předlohy Eduarda Basse. Vypráví komediální příběh otce Klapzuby, který po vyřazení československého fotbalového týmu z kvalifikace na mistrovství světa sestaví mužstvo ze svých jedenácti synů a ač z malé vesnice Dolní... [více]

1967 | Československo | 30 minut | Komedie / Sportovní | 13 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

1×13 – Jde o všechno

(premiéra Kdysi dávno)

Klapzubova jedenáctka – O čem to je

Třináctidílný televizní seriál byl natočen v roce 1967 podle předlohy Eduarda Basse. Vypráví komediální příběh otce Klapzuby, který po vyřazení československého fotbalového týmu z kvalifikace na mistrovství světa sestaví mužstvo ze svých jedenácti synů a ač z malé vesnice Dolní Bukvičky, dobývá postupně jedno vítězství za druhým, až po titul mistrů světa.

Nezvyklé zpracování i zvláštní, až absurdní smysl pro humor autorů se ovšem při premiéře nesetkaly s velkým pochopením diváků.

V předlouhé řadě seriálů, které za padesát let v televizi vznikly, jsou vedle neustále reprízovaných kusů ze "zlatého archivu" i díla (právem?) zcela zapomenutá. Když Eduard Hoffmann v polovině šedesátých let připravoval seriál podle slavné knihy Eduarda Basse, očekával se úžasný výsledek, na který si však dnes nevzpomínají ani ti, kteří tu účinkovali. A že režisérova osobnost přitáhla vedle známých fotbalistů ke spolupráci třeba i Jiřího Trnku, Josefa Ladu, Jana Wericha a dokonce i Petera Ustinova. Přes tehdejší propad u diváků i kritiky je dnes pro nás Klapzubova jedenáctka zajímavým dobovým dokumentem, nad kterým můžeme třeba s Vítem Holubcem zavzpomínat, jak se kdysi dělaly sportovní přenosy, nebo s "oscarovým" architektem Karlem Černým na to, jak se v Praze točila Amerika.

starý Klapzuba
hostinský
reportér
syn Klapzuba
syn Klapzuba
syn Klapzuba
syn Klapzuba
syn Klapzuba
syn Klapzuba
Info box
Délka

30 minut

Žánr

Komedie
Sportovní

Země původu

Československo

Roky vysílání

1967