Plakát

Koi kaze

Sedmadvacetiletý Kóširó, tuctový absolvent druhořadé univerzity a zaměstnanec seznamovací agentury, právě prožívá partnerskou krizi a s patnáctiletou středoškolačkou Nanokou se zrovna rozchází její přítel. Řízení náhody je svádí dohromady, aby je obdobná situace při letmém setkání přivedla... [více]

2004 | Japonsko | 23 minut | TV Asahi | Anime / Drama / Romantický | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2004
Poslední odvysílaná

1×08 – Frosted Dew

(premiéra 7. 7. 2004 – před 17 lety)

Koi kaze – O čem to je

Sedmadvacetiletý Kóširó, tuctový absolvent druhořadé univerzity a zaměstnanec seznamovací agentury, právě prožívá partnerskou krizi a s patnáctiletou středoškolačkou Nanokou se zrovna rozchází její přítel. Řízení náhody je svádí dohromady, aby je obdobná situace při letmém setkání přivedla k vzájemnému porozumění i něčemu víc. Ani jeden však netuší, že jim osud přichystal velké překvapení.

Třináctidílné anime jako by rozehrávalo klasickou antickou tragédii, v níž se hrdinové dílem osudu dostávají do konfliktu se společenským tabu. Moralisté by možná řekli, že i se dvěma. Obratná psychologická sonda zdařile a mnohdy vtipně popisuje prožívání hrdinů ve vzájemném vztahu i v souvislosti s okolím, což vytváří působivou romanticko-dramatickou atmosféru.

Koshiro Saeki
Nanoka Kohinata
Kazuya Miyauchi
Info box
Stanice

TV Asahi

Délka

23 minut

Žánr

Anime
Drama
Romantický

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2004

První vysílání

1. dubna 2004

Ukončení seriálu

17. června 2004

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)