Komisařka Diana Carrová

Komisařka Diana Carrová (Diane, femme flic)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ideály mládí

Z řeky policisté vyloví zastřeleného mladého advokáta Edouarda Guizota. Hned na začátku vyšetřování zjistí, že je synem jistého Jeana Rapina, bohatého podnikatele, kterého kdysi zavraždila levicová radikálka Laurence Blinová. Dívka, odsouzená na dvacet let, se nedávno po sedmnáctiletém vězení dostala na svobodu.

Laurence žije s mladším bratrem Arnaudem, jemuž byl v době vraždy pouhý rok. Chlapec si ji zidealizoval a snaží se ji všemožně chránit. Vyšetřování dovede Diane Carrovou k jejím dvěma blízkým přátelům z doby před sedmnácti lety, Marcovi Farellovi a známému spisovateli Samuelovi Baraldimu. Právě toho Laurence velmi milovala, on se ale krátce po jejím činu oženil, aby mohl s manželkou Lise vybudovat nakladatelství. V průběhu vyšetřování se ukáže, že Marc píše Samuelovi jeho knihy a jejich vztahy nejsou příliš srdečné, už kvůli Laurence, kterou oba milovali.

I vzhledem k rodinným problémům zdržujícím Diane od práce – syn Thomas jí a manželovi přivede domů velice „pokrokově“ smýšlejícího kamaráda Arthura, se kterým si tajně zakouří marihuanu – bude chvíli trvat, než vyjde pravda najevo: Guizot se chystal zastřelit Laurence, která mu kdysi zabila otce. Dozvěděl se o tom Samuel a rozhodl se mu v tom zabránit. Snad i proto, že kdysi vraždu Rapina naplánovali s Laurence spolu, on ale nakonec neměl odvahu stisknout spoušť. Udělala to tehdy Laurence a šla do vězení, které ji nadosmrti poznamenalo. Samuelovi poskytla falešné alibi Lise, kterou si pak "z vděčnosti" vzal. Samuel má pocit, že jí alespoň částečně splatil starý dluh...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358