plakát seriálu

Kouzelná školka

(Kouzelná školka)

Názory uživatelů

Lá lá lá, lá lá lá, lalalalalá.... Kouzelná školka

Pro děti geniální koncept, kdy moderátor baví a mezitím vysílá tři stálé pořady. Jako malý jsem si nenechal ujít ani jeden díl, a vždycky jsem se těšil na nové díly oněch tří intermezz. Možná právě tehdy vznikla má seriálová mánie (a nutno podotknout, že podobný koncept využíval všeobecné oblíbený Čtyřlístek).

Bohužel, jak už to bývá, ani Kouzelná školka neodolala tlaku moderní společnosti, a tak došlo nejen ke střídání moderátorů (z původních tam vydržela snad jen Majda), ale i totálnímu překopání konceptu, který zavedl pořad do dětských pekel. Každý moderátor totiž měl svůj vlastní styl, a dělal pořad po svém, a díky pravidelnému střídání se děti mohly těšit na konkrétní den v týdnu. Michal byl proslavený svými izolepovými technickými výrobky, babička Libuška zase svými pohádkami, Dáda zpívala a tančila, a Majda byla prostě jen tak trochu ulítlá. Nevím, jestli to byl přímo záměr tvůrců, ale díky tomuto geniálnímu obsazení rozporcovali cílovou skupinu dětí na čtyři menší skupiny, a tím obsáhli veškerý dětský potenciál u nás. Co si pamatuju, nebyl snad nikdo, kdo by neměl rád aspoň jednoho z moderátorů. Obsazení Františka byl geniální tah, který vyjde snad u každého pořadu - rejpálek, co svými hláškami koření pořad. Jeho "Mějte se famfárově!" neskutečně zdomácnělo.

Výměna moderátora za Jitku Molavcovou a Lubomíra kostelku bylo ale ... tak nešťastné, že spolu s přemírou primitivních počítačových triků, prvků estrádního workshopu a necitlivému výběru pohádek degradovalo pořad natolik, že dnes bych své dítě k tomuto nepustil. Bohužel. Takový to byl skvělý pořad.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ach...

Tak na tenhle pořad jsem koukal jako malej...Vážně skvělej pořad a většinou skvělý pohádky... :D ...Obsazení v podobě skřítka Františka mi nejvíce vyhovuje doplněné Michalem Nesvatbou - Světovým vynálezcem.Moje vzpomínky mluví za své a dodnes na něj občas koukám s mladším bráchou.No pokud to neporovnávam s jiným žánrem tak 90% ...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kouzelná školka

Jako malé dítě jsem to žrala. Michal byl můj hrdina a až na Patrasovou (když tam byla, tak jsem to vypínala) to bylo úžesné. I když to, co se ze školky stalo v posledních letech je hrůza. To se nelíbí ani mojí dvouleté dceři.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé