Plakát

Kouzla filmových maskérů

(Face Off)

Dvanáct soutěžících, kteří se chtějí stát profesionálními filmovými maskéry, čeká každý týden náročný úkol. Porota prověří nejen jejich řemeslnou zručnost, ale především fantazii. Kouzla filmových maskérů nám otevřou svět talentovaných umělců, jejichž představivost a dovednosti dokáží člověka... [více]

2011–2018 | USA | 44 minut | Syfy | RealityTV | 162 epizod | status: ukončeno v roce 2018
Poslední odvysílaná v ČR

2×10 – Finále

(premiéra 25. 12. 2012 – před 11 lety)
závěr série
Poslední odvysílaná

13×10 – Through the Looking Glass, Part 2

(premiéra 7. 8. 2018 – před 5 lety)
závěr seriálu

Kouzla filmových maskérů – O čem to je

Dvanáct soutěžících, kteří se chtějí stát profesionálními filmovými maskéry, čeká každý týden náročný úkol. Porota prověří nejen jejich řemeslnou zručnost, ale především fantazii.

Kouzla filmových maskérů nám otevřou svět talentovaných umělců, jejichž představivost a dovednosti dokáží člověka úplně transformovat a vytvořit z něj živoucí umělecké dílo. Vyřazovací soutěž proti sobě postaví hned dvanáct aspirujících maskérů, kteří touží po chvilce slávy a utkají se o šanci prorazit v profesionálním filmovém líčení. Budou muset zapojit širokou škálu zvláštních dovedností, aby dokázali vyrobit 3-D návrhy, speciální efekty, umělé končetiny, odlitky a formy a používat animatroniku. Aby to soutěžící neměli jednoduché, čeká je spousta překážek.

V porotě sedí trojnásobný majitel Oscara Va Neill (Piráti z Karibiku, Střihoruký Edward), hollywoodští veteráni Glenn Hetrick (Hrdinové, Buffy, přemožitelka upírů, Akta X, Babylon 5, Hunger Games) a Patrick Tatopoulos (Underworld, Den nezávislosti, Resident Evil: Zánik) a vybraná hostující celebrita. Herečka McKenzie Westmoreová celý pořad moderuje a přináší zkušenosti z bohaté historie svého rodu Westmoreových, který je málem synonymem pro filmový make-up. Vše vyvrcholí velkým finále, kdy už zbývají jen čtyři soutěžící, a vítěz vyhraje vybavení v hodnotě 25 000 dolarů, auto Toyota Camry hybrid a hotovost 100 000 dolarů.

sama sebe - moderátorka
sama sebe - porotkyně
sám sebe - porotce
sám sebe - porotce
sám sebe - porotce
Info box
Stanice

Syfy

Délka

44 minut

Žánr

RealityTV

Země původu

USA

Roky vysílání

2011–2018

První vysílání

26. ledna 2011

Ukončení seriálu

7. srpna 2018

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)