Plakát

Král

(Król)

Jeden z nejočekávanějších polských seriálů poslední doby podle oceňovaného románu Szczepana Twardocha se odehrává v opulentních sálech i na zaprášených dvorcích předválečné Varšavy. V pestrém, elegantním a nepokojném městě přezdívaném tehdy Paříž Východu se poprvé setkáváme... [více]

70 %
2020–???? | Polsko | 60 minut | Canal+ | Drama / Krimi | 8 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

1×08 – Episode #1.8

(premiéra 25. 12. 2020 – před 3 lety)
závěr série

Král – O čem to je

Jeden z nejočekávanějších polských seriálů poslední doby podle oceňovaného románu Szczepana Twardocha se odehrává v opulentních sálech i na zaprášených dvorcích předválečné Varšavy.

V pestrém, elegantním a nepokojném městě přezdívaném tehdy Paříž Východu se poprvé setkáváme s vůdcem židovského gangu, idealistickým socialistou Kaplicou propojeným s nejvyššími patry politiky a jeho pravou rukou, válečným hrdinou a boxerem Szapirem.

Historické kriminální drama s mnoha zvraty a skvělou výpravou připomíná zapomenutou multikulturní historii Varšavy, zobrazuje boje s nacionalisty a polský antisemitismus. Nejen tím přiměl seriál tamější tisk k paralelám s dnešní realitou. Král je také poctou městu, jeho architektuře, umělecké tradici a někdejší překvapivé otevřenosti. Především ale vypráví příběh antihrdiny, který nám umožňuje vnímat polskou historii z nečekaného úhlu.

Trailer
Jakub Szapiro / Król
Janusz Radziwiłek
Mosze Bernsztajn
Edward Tiutczew
Pantaleon Karpiński
Bronisław Żwirski
Andrzej Ziembiński
Anna Ziembińska
Info box
Stanice

Canal+

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

Polsko

Roky vysílání

2020–????

První vysílání

6. listopadu 2020

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránka