Plakát

Kriminálka Paříž

(R.I.S. Police scientifique)

Francouzský seriál, zřetelně ovlivněný americkými vzory o práci kriminalistických specialistů, především z populární série C.S.I. Seriál je však evropskou modifikací, vycházející z italského formátu R.I.S. - Delitti imperfetti (u nás Nedokonalé zločiny). V seriálu sledujeme práci... [více]

2006–2014 | Francie | 45 minut | TF1 | Drama / Krimi | 100 epizod | status: ukončeno v roce 2014
Poslední odvysílaná v ČR

9×08 – Volný pád 2/2

(premiéra 16. 2. 2016 – před 8 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

9×08 – Chute libre, partie 2

(premiéra 20. 2. 2014 – před 10 lety)
závěr seriálu

Kriminálka Paříž – O čem to je

Francouzský seriál, zřetelně ovlivněný americkými vzory o práci kriminalistických specialistů, především z populární série C.S.I. Seriál je však evropskou modifikací, vycházející z italského formátu R.I.S. - Delitti imperfetti (u nás Nedokonalé zločiny).

V seriálu sledujeme práci týmu kriminalistické laboratoře (R.I.S.). Každý z nich má svou specializaci, ale také problémy, případně hříchy z minulosti. Šéfem týmu je Marc Venturi, náročný k sobě i k ostatním, ovšem handicapovaný rodinnou tragédií. Jeho žena údajně zahynula při teroristickém útoku v severní Africe, ale Marc stále pátrá po okolnostech tehdejších událostí, neboť nevěří, že je mrtvá. Nejzkušenějším v týmu je bývalý učitel biologie Hugo Chalonges, starající se o postiženou dceru. Každý den si vyčítá tu chvíli nepozornosti, kdy malá Cecílie vběhla pod auto a skončila na vozíčku. Nejmladším mužem týmu je Malik Berkaoui, expert na balistiku, veselý a nenucený povahou, ale v práci ostřílený profesionál. Často pracuje v tandemu s novou kolegyní Julií Labroovou, která se přes své mládí vyzná v elektronice jako málokdo. Také ji trápí dávné trauma, o němž však odmítá hovořit. Poslední členkou týmu vyšetřovatelů je sympatická Nathalie Giesbertová, specialistka na chemii a fyziku. Nezávislá a energická, pracuje velmi metodicky a svému povolání se věnuje tak náruživě, že zdánlivě nemá čas na nic jiného.

Hugo Chalonges
Julie Labro
Malik Berkaoui
Pierre Morand
Alessandra Joffrin
Martine Forest
Nathalie Giesbert
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

R.I.S.: Kriminálka Paríž (slovenský název)

Info box
Stanice

TF1

Délka

45 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

Francie

Roky vysílání

2006–2014

První vysílání

12. ledna 2006

Ukončení seriálu

20. února 2014

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz
SK: existuje – detaily na DabingForum.sk

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2016)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

vražda, paříž, vyšetřování, tým, vysíláno v čr, spinoff

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související