plakát seriálu

Black Butler

(Kuroshitsuji)

Epizoda 1×01 – Sono shitsuji, yuunou
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dvanáctiletý Ciel Phantomhive, poslední přeživší svého rodu, k sobě ve chvíli, kdy sám umírá, povolává démona, aby mu pomohl se pomstít. Ten skutečně přichází a uzavírá s chlapcem kontrakt, jehož pečeť se otiskne do Cielova a oka a na hřbet démonovy ruky. Tím jsou spolu navždy spojeni a po vypršení kontraktu náleží chlapcova duše démonovi, který si nechává říkat Sebastian. Společně se vrací do rodového sídla Phantomhivů, kam za Cielem přijíždí italský obchodník Damien. Ten nemá jiný cíl než okrást nového hraběte Phantomhiva o peníze a domnívá se, že dítě nemá šanci jeho záměry odhalit. Jenomže tohle dítě má po boku po čertech dobrého sluhu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na začátku epizody se Ciel vznáší v temnotě. Umírá a volá k sobě jedinou možnou pomoc – démona. Ten se skutečně zjeví a poté, co se ujistí, že chlapec opravdu touží s ním uzavřít smlouvu a pomstít tak svou rodinu a vlastně i sebe samého za cenu své duše, na démonově ruce a v Cielově oku se objeví pečeť ve tvaru pentagramu, která stvrzuje jejich kontrakt. Pomocí ní k sobě Ciel démona povolává a zároveň mu sám už nikdy neunikne. Aby nebyla smlouva odhalena, nosí přes oko pásku a Sebastian, jak démonovi začne říkat, zase rukavice.

Živý a zdravý Ciel se navrací na rodinné sídlo Phantomhivů, jako jediný žijící člen této rodiny se stává novým hrabětem a pánem sídla. Démon ho doprovází v podobě sluhy v černém fraku a o svého pána pečuje, jak se na komorníka sluší a patří. Spolu s ním se o blaho hlavy rodiny Phantomhivů a o rodinné sídlo stará ještě trojice poněkud nešikovných zaměstnanců – mladičký Finnie, disponující nezměrnou fyzickou silou, nemotorná služtička Meirin a kuchař Bard s věčnou cigaretou v koutku úst a zálibou v používání plamenometu. Spolu s nimi k sídlu náleží i jeho správce Tanaka, který většinu času tráví popíjením čaje a pochechtáváním se nad vším, co jeho kolegové natropí, případně natropit plánují. Obvykle se objevuje ve své drobné podobně připomínající panenku, v případě nutnosti však na sebe vezme podobu běžného člověka a projeví se jako velmi moudrý a sečtělý muž (důvod, proč Tanaka mění podobu, není nikde v seriálu objasněn, je pouze zmíněno, že lidskou podobu udrží za použití páry, což je podle všeho důvod jeho neustálého popíjení horkých nápojů). Tanaka rovněž vede deník týkající se historie rodu a sídla Phantomhivů.
Do sídla dorazí na zdánlivě pracovní večeři italský obchodník Damien, ze společnosti Poseidon. Oficiálním důvodem je, že přichází mladého hraběte požádat o finanční příspěvek na rozšíření své společnosti, pravdou ovšem je, že svou společnost prodal a onen finanční příspěvek na novou pracovní sílu je pouze snaha podpořit vlastní bankovní konto. V domnění, že Ciel, prakticky ještě dítě (hlavní postavě je pouhých 12 let), jeho záměry neodhalí, navštěvuje sídlo Phantomhivů. Bohužel pro něho Ciel i Sebastian už obdrželi patřičné informace od svých zdrojů v podsvětí – Ciel Phantomhive totiž pokračuje v tradici svého rodu a je Hlídacím psem její výsosti, královny Viktorie. Řešení všeho, co trápí její výsost nebo ohrožuje obyvatele Anglie, padá na Cielova bedra a on se svého poslání zhostil se ctí a hrdostí Phantomhivům vlastní.

Fakt, že Damienovy záměry jsou odhaleny, naznačuje Ciel svému hostu při deskové hře, při níž ho nechá postupovat políčky, při nichž ztratí nohy v Lese zmatku a jeho tělo skončí páleno Karmínovými plameny. Když se Damien v žertu ptá, zda může své nohy získat zase zpět, Ciel odpovídá „Co je jednou ztracené, už se nikdy nevrátí“.

Obchodník se omluví a odchází si zatelefonovat, což mu Ciel umožní. Damien hodlá zkontaktovat své „kolegy“, aby je ujistil, že se co nevidět zmocní bohatství Phantomhivů, nepovažujíc Ciela za soupeře. Naneštěstí pro něho vysílá mladý hrabě svého démona, aby mu v duchu „Phantomhivské pohostinnosti“ vysvětlil, že na jeho peníze nemá nejmenší nárok. Sebastian, v duchu svého lehce morbidního smyslu pro humor, dožene Damiena k tomu, že při útěku spadne ze schodů a v duchu hry, kterou s Cielem hrál, si zlomí nohu. Ztratí tak nohy při zmateném útěku a následně se pohybuje jen o polovinu vzdálenosti, jak udávala pravidla. V zoufalství vezme za vděk prvním úkrytem, který se namane. Ke své smůle vleze přímo do připravené pasti – pece, kterou Sebastian rozpálí, jakmile je Damien uvnitř. Jeho tělo tak pohltí Karmínové plameny. Na konci epizody vidíme, že v plamenech nezemřel a sídlo s křikem a pláčem opouští, proklínajíc Phantomhivy.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Sebastian: Jsem pouhý služebník.
Ciel Phantomhive: Jednou ztracené se již nikdy nevrátí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Sebastian
Drossel Keinz
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSono shitsuji, yuunou (neoficiální název)
Původní názevSono shitsuji, yuunou
Rok natočení2008
Premiéra2. října 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka25 minut
Autoři profilu epizody