Plakát

Legend of the Galactic Heroes

(Ginga eiyû densetsu)

Právě probíhá 35. století, a již 150 let zuří nekončící válka mezi autokratickou Galaktickou říší a Aliancí Svobodných planet. Za tu dobu je nepočítaně obětí na obou straných, avšak nikdo nemá tolik sil, aby mohla tu druhou rychle porazit. Z této situace těží třetí malá mocnost, neutrální obchodní... [více]

1988–1997 | Japonsko | 25 minut | OVA | SciFi / Anime / Drama | 0 epizod | status: očekávaný konec v roce 1997

Legend of the Galactic Heroes – O čem to je

Právě probíhá 35. století, a již 150 let zuří nekončící válka mezi autokratickou Galaktickou říší a Aliancí Svobodných planet. Za tu dobu je nepočítaně obětí na obou straných, avšak nikdo nemá tolik sil, aby mohla tu druhou rychle porazit. Z této situace těží třetí malá mocnost, neutrální obchodní planeta Phezzar, hrající na obě strany. A za této situace vstupují na scénu dva noví nadaní velitelé, říšský ambiciózní Reinhard von Lohengramm a alianční Yang Wen-Li.

Galactická říše je autokratický monarchistický stát nejvíce připomínající Prusko 19. století, zatímco Aliance Svobodných Planet je demokratická republika. Do čela Galactické říše se nyní dostal mladý prchlivý, ambiciózní, ale vesměs čestný, geniální militaristický vojevůdce Reinhard von Müsel, který se snaží osvobodit svou sestru, která se musela stát konkubínou císaře. Proti němu začíná na straně aliance povstávat stejně silná, vojensky geniální postava Yang Wen-li-na, který netoužil být vojákem, ale historikem.

Tento seriál nebyl nikdy původně uváděn v televizi nebo kině, ale uváděn jako OVA (Original Video Animation) přímo na VHS, později i jiné formáty.

Reinhard von Lohengramm
Yang Wen-li
Hildegard von Mariendorf
Siegfried Kircheis
Julian Minci
Info box
Stanice

OVA

Délka

25 minut

Žánr

SciFi
Anime
Drama

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

1988–1997

První vysílání

prosinec, 1988

Ukončení seriálu

duben, 1997

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky
Wikipedia (česká)