Plakát

Legend

Ernest Pratt, hazardní hráč, přítel dívek a žen a slušný pijan je spisovatel, který vytvořil úžasnou literární postavu, příslovečného hrdinu jménem Nicodemus Legend. Žije se svým přítelem, profesorem Janosem Bartokem v malém městečku v Coloradu. Legend je hlavní postavou románů, které... [více]

1995 | USA | 42 minut | UPN | Western / SciFi / Dobrodružný | 12 epizod | status: ukončeno v roce 1995
Poslední odvysílaná

1×12 – Skeletons in the Closet

(premiéra 8. 8. 1995 – před 28 lety)

Legend – O čem to je

Ernest Pratt, hazardní hráč, přítel dívek a žen a slušný pijan je spisovatel, který vytvořil úžasnou literární postavu, příslovečného hrdinu jménem Nicodemus Legend. Žije se svým přítelem, profesorem Janosem Bartokem v malém městečku v Coloradu.

Legend je hlavní postavou románů, které se odehrávají na divokém západě. No a jelikož Pratt své dílo psal v první osobě, mnoho čtenářů si teď myslí a věří, že Pratt je skutečný Nicodemus Legend.

Profesor a jeho asistent Ramos přesvědčí Pratta, aby to lidem nerozmlouval a jako hrdina Legend jim pomohl otestovat futuristické vynálezy, které vyrobili.

Společně tak zažívají rozličná dobrodružství pramenící z toho, že Pratt není zrovna ukázkový hrdina a vynálezy profesora ne vždy fungují tak, jak by měly.

Janos Bartok
Huitzilopochtli Ramos
Info box
Stanice

UPN

Délka

42 minut

Žánr

Western
SciFi
Dobrodružný
Komedie

Země původu

USA

Roky vysílání

1995

První vysílání

18. dubna 1995

Ukončení seriálu

22. srpna 1995

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)