Plakát

Lékárníkových holka

Komediální seriál o vědychtivé dívce z konce 19. století. Titulní hrdinka, lékárníkových holka, patnáctiletá Emilie Junková, miluje chemii a chtěla by ji studovat. Ale nemůže, neboť mladá dívka koncem 19. století je určena pouze k tomu, aby se starala o manžela a... [více]

1996 | Česká republika | 30 minut | Komedie | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Lékárníkových holka – O čem to je

Komediální seriál o vědychtivé dívce z konce 19. století.

Titulní hrdinka, lékárníkových holka, patnáctiletá Emilie Junková, miluje chemii a chtěla by ji studovat. Ale nemůže, neboť mladá dívka koncem 19. století je určena pouze k tomu, aby se starala o manžela a o děti. Emilie se ale s tímto údělem nemíní spokojit.

V prvních dílech budeme sledovat hrdinku seriálu v prostředí maloměstské rodiny, kde její zájmy a "nevhodné chování" budí pohoršení. V dalších dílech už je za trest poslána do kláštera, aby se napravila. Závěrečné díly seriálu se odehrávají v Praze, kde se Emilie stává žákyní prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě, studentkou Minervy.

Autorka seriálu Hermína Franková vypráví svůj příběh o počátcích emancipace především s humorem, ale také s pochopením i obdivem ke všem, kteří otevřeli ženám i dívkám cestu ke vzdělání.

lékárníková
Info box
Délka

30 minut

Žánr

Komedie

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

1996

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2011)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com