Plakát

Lodivod Petra Velikého

(Rossiya molodaya)

Historický serál o zrodu ruského loďstva pod vedením Petra I. Velikého. Na přelomu 18. století osobně dohlížel car Petr I. na budování silného ruského loďstva. Děj se točí kolem osudu tří postav: kapitána Sylvestera Ievleva, poručíka Athanasiuse Krykova a Ivana Ryabova. Byly to poměrně... [více]

1981 | Sovětský svaz | Drama / Historický / Minisérie | 9 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

1×01 – Morskogo dela starateli

(premiéra 4. 1. 1984 – před 40 lety)
pilot

Lodivod Petra Velikého – O čem to je

Historický serál o zrodu ruského loďstva pod vedením Petra I. Velikého.

Na přelomu 18. století osobně dohlížel car Petr I. na budování silného ruského loďstva. Děj se točí kolem osudu tří postav: kapitána Sylvestera Ievleva, poručíka Athanasiuse Krykova a Ivana Ryabova. Byly to poměrně těžké časy, plné silných lidi, kteří jsou připraveni na jakoukoli oběť v zájmu svých pravomocí. Seriál je plný odvážných bitev, smrtelných intrik, rušného života ruského lidu.

Seriál byl natočen na motivy stejnojmenného románu Yuri Germana. Bohužel adaptace románu nebyla zcela dokončena. Z původních deseti dílů bylo z ideologických důvodu natočeno pouze devět dílů a seriálový děj končí útokem na pevnost Noteburg v roce 1702. V románu děj ještě pokračuje do roku 1720, kdy vyrostli potomci hlavních postav.

Ivan Ryabov
Athanasius Krykov
Sylvester Petrovič Ievlev
Info box
Žánr

Drama
Historický
Minisérie

Země původu

Sovětský svaz

Roky vysílání

1981

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (ruská)