Plakát

Loganův útěk

(Logan's Run)

Ve 23. století žijí lidé v uzavřených městských aglomeracích oddělených od okolního světa. Veškeré dění řídí všemocný počítač. Země prošla atomovým holokaustem. Budoucí společnost se z obav možného přelidnění, při dosažení věku 30 let, zúčastní "Loterie", jejíž hlavní výhrou je... [více]

1977–1978 | USA | 46 minut | CBS | SciFi | 14 epizod | status: ukončeno v roce 1978
Poslední odvysílaná

1×14 – Stargate

(premiéra 6. 2. 1978 – před 46 lety)
závěr seriálu

Loganův útěk – O čem to je

Ve 23. století žijí lidé v uzavřených městských aglomeracích oddělených od okolního světa. Veškeré dění řídí všemocný počítač. Země prošla atomovým holokaustem. Budoucí společnost se z obav možného přelidnění, při dosažení věku 30 let, zúčastní "Loterie", jejíž hlavní výhrou je další život.

Existují však lidé, kteří se chtějí vyhnout "Loterii" a hledají legendární mystické místo - Svatyni. Jedním z nich je i Logan, 26letý policista, který dostane od počítače příkaz infiltrovat se mezi tzv. "běžce" a ono tajemné místo nalézt a zničit.

Když jej nalezne zjistí, že Loterie je podvod a žádný další život není. Místo hlídá robot, který zabil před ním jiné "běžce". Logan jej zničí a opouští aglomeraci. V patách je mu však další policista, který má jediný úkol - Logana zabít a zničit důkazy.

Info box
Stanice

CBS

Délka

46 minut

Žánr

SciFi

Země původu

USA

Roky vysílání

1977–1978

První vysílání

16. září 1977

Ukončení seriálu

6. února 1978

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)