Plakát

Lokal TV

Milovníci animovaných seriálů pro dospělé se konečně dočkali seriálu i od slovenských tvůrců. Animované seriály pro dospělé si zejména díky South Parku či "jemnější" verzi Simpsonovi si v posledních letech získaly milióny diváků a získaly zasloužené kultovní postavení. Na... [více]

2011–???? | Slovensko | 25 minut | JOJ | Animovaný / Komedie / Sitcom | 10 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

3×01 – Pán Píplmetrov

(premiéra 5. 10. 2013 – před 10 lety)
nová série

Lokal TV – O čem to je

Milovníci animovaných seriálů pro dospělé se konečně dočkali seriálu i od slovenských tvůrců.

Animované seriály pro dospělé si zejména díky South Parku či "jemnější" verzi Simpsonovi si v posledních letech získaly milióny diváků a získaly zasloužené kultovní postavení. Na Slovensku trvalo velmi dlouho, než se nějaká televize odvážila nahlédnout i do tohoto žánru. TV JOJ je známá svou vlastní tvorbou, a nastal čas, aby vykročila novým, doteď neprošlapaným směrem.

Internetem už několik let kolují krátké vtipné animované videa mladých tvůrců Jakuba Kronera a Martina Capovčáka, kteří v nich glosují každodenní dění. Postavička Pišty Lakatoše, dobráka od kosti a neohroženého suveréna se stala kultovní.

Pišta se s pohodovým klidem vyjadřuje téměř ke všemu - od ČSMT přes osud Vysokých Tater až po blížící se Vánoce. V novém "dospěláckém" sitcomu k němu přibyly nové postavičky - René, Sisa a Oto. Nové postavy jsou nadějnými televizními reportéry, kteří se nevyhnou ani glosování těch nejaktuálnějších událostí a kauz na Slovensku.

Pišta Lakatoš
Info box
Stanice

JOJ

Délka

25 minut

Žánr

Animovaný
Komedie
Sitcom

Země původu

Slovensko

Roky vysílání

2011–????

První vysílání

1. prosince 2011

Odkazy

Oficiální stránky