plakát seriálu

Lovci zločinců

(Person of Interest)

Epizoda 1×23 – Firewall
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Reese se při ochraně majitelky posledního čísla dostává do smrtelného nebezpečí, HR vstupuje natvrdo na scénu a Finch potkává někoho, koho rozhodně nečekal...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tentokrát budou Reese s Finchem potřebovat veškerou možnou pomoc, která se jim může dostat. Majitelkou posledního čísla je žena, která se živí jako psychoterapeutka klientů, kteří si velmi potrpí na diskrétnost. Brzy si oba uvědomí, že žena je ve smrtelném nebezpečí, protože je Fusco informuje o tom, že HR dostalo velmi lukrativní zakázku a cílem objednané vraždy je právě ona terapeutka.

Protože milá Caroline nemá zrovna chápající klienty, zaměří se Reese na jednoho z nich, protože si myslí, že za připravovaným útokem stojí. Finch a Reese budou muset zavolat na pomoct opět jednou svou starou známou, aby jim pomohla se ziskem materiálů o bohatých klientech.

Hra na kočku a myš se dostává na novou úroveň v momentě, kdy dokáží agenti FBI Reese a Caroline vysledovat do jejich úkrytu. Cílem je samozřejmě polapení Johna. HR má svého člověka přímo u vedení operace, takže se na stejné místo vypraví i zkorumpovaní policisté a ti mají za cíl odstranit Caroline.

Carterová bude muset udělat vše, aby se z toho Reese dostal živý. Fusco i Carterová během akce odhalí pravdu o tom druhém, což přináší nová poznání.

Když si nakonec Reese uvědomí, oč celou dobu šlo, a že v nebezpečí je člověk, který je mu nejblíže, zdá se být již pozdě...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Machine Theme (finale version) (Ramin Djawadi)

Hlavní postavy
John Reese
Harold Finch
Joss Carter
Lionel Fusco
Samantha Groves / Root
Vedlejší postavy
Zoe Morgan
Hotel Receptionist
Detective Sagan
Captain Peter Lewis
RTCC Tech
Councillor Seth Larsson
Terrance Baxter
Hans Friedrickson
Alicia Corwin
Nicholas Donnelly
Patrick Simmons
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevFirewall
Původní názevFirewall
Rok natočení2012
Premiéra17. května 2012
Česká premiéra5. května 2014
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka44 minut
Sledovanost premiéry13 470 000 diváků (2,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody