plakát seriálu

Lovci zločinců

(Person of Interest)

Názory uživatelů

Person of Interest

Hned na začátku avizuji, že Person of Interest je moje srdeční záležitost a i po třech letech čekám netrpělivě na další díl :) Neříkám, že seriál nemá slabší chvilky a že některé díly mi sedly méně, jenže celkový vývoj příběhu je impozantní.
Samotná myšlenka Stroje se v současnosti jeví spíše jako realita než sci-fi, takže se zase nepohybujeme zase v tak fantaskních vodách.
Kromě zajímavé myšlenky jsou jistě tahákem seriálu dvě hlavní postavy - John Reese a Harold Finch (i když bůh ví, jak se doopravdy jmenují, že? :)) Spolupráce tak odlišných charakterů, které přes svoji rozdílnost mají hodně společného, slibovala od začátku mnohé, ale že se z toho vyklube něco takového jsem vážně nečekal.
Hláškující James Caviezel, který s přehledem vymlátí celý bar a ani si neušpiní sako, a tajemný miliardář Michael Emerson, který i zdrogován hackne Pentagon, mě vážně chytili za srdce :)
Postupně se kolem nich shromáždí velice rozličné charaktery, které též pomáhají dotvořit atmosféru seriálu.
Teď před posledním dílem třetí řady jsem vážně zvědav, kam tvůrci seriál postrčí, protože ať to bude kterýmkoliv směrem, tak to bude jízda.
Už se těším na čtvrtou řadu :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Zraje jako víno!

Tahle hláška mě napadá, když se dívám na třetí sérii PoI. Já osobně patřím do té části diváctva, kterou seriál zaujal od prvního dílu, ale musím souhlasit i s druhou skupinou, která tvrdí, že seriál má pomalejší rozjezd. Nicméně záhady okolo Finche a Reese jsou natolik silné, že udrží diváka u obrazovky do konce první série, a pak už není o čem polemizovat. Seriál nabízí zajímavé a silné charaktery, rozvinutou mytologii, některé díly jsou spíš výplní, ale kombinace epizodních zápletek s hlavními liniemi příběhu tady funguje dobře… a proto bezesporu patří mezi nejlepší akční seriály, které teď můžeme sledovat.

Při zpětném ohlédnutí k začátkům je těžké uvěřit, kam až se PoI dokázal posunout. :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nenechá spát

Před čtyřmi roky jsem si myslel, že to bude slátanina, kde budou mít prostě tenhle systém a každý díl budou řešit jiné případy. Popravdě až do druhé to tak vypadalo a sem tam byla větší zápletka propletená do celé série navíc. Třetí série mě ovšem upoutala do křesla a vytvořila si jeden z mých oblíbených seriálů. Prostě se usadila. Možná byla lehce slabší a už jsem se obával zrušení. Nekonalo se a moje srdce vzplálo pro čtvrtou sérii. Perfektní děj plný tajemství, postupné odhalování a zatajeného dechu, jak to celé dopadne. Pro mě dlouhodobě kvalitní seriál, který budu dál sledovat. Jen dvě maličkosti, které bych vytknul. Za prvé: (malý spoiler) Proč mi pořád zabíjíte hlavní hrdinky? Věc druhá, která se spíše týká Novy. Naštěstí tam nesleduji. Takže milá Novo (Fando nebo Cinemo nebo kde to dávají), co ten dabing a co ten divný český název?

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Person of Interest

Hned na začátku vám řeknu na seriál samou chválu, aby si to hateři tohoto seriálu nemuseli číst. :)
Seriál mě zaujal již od samého začátku. V celém seriálu se objevuje spousta napětí, zajímavých případů, ale i něco dojemného tam je. Není to styl seriálů, ve kterých jsou lidé nezranitelní a mají kosti ze železa, takže když skočí na auto z letadla, tak se jim kosti nezlomí. Jsou tam reálné, ale i nereálné věci. Jedna z těch méně reálných je, že pan Reese bez jediného škrábance vymlátí celý bar týpků s puškama, ale každý seriál má své chyby, no ne? ;)
Vlastně jsem každý večer, kdy Person of Interest dávali v televizi, koukala jsem se až do konce, což zapříčinilo to, jak moc se těším na 4. sérii. Hrozně mě zaujali hlavně flashbacky do minulosti pana Reese, kde se o něm dozvídáme opravdu hodně a v podstatě skoro vše, co je o něm potřeba vědět.
Jak jsem již zmínila, jsem netrpělivá ohledně 4. série a i když se to asi nebude líbit několika lidem je to super seriál :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemné osvěžení mezi kriminálkami

Person of Interest je příjemným osvěžením ve světě kriminálek hned z několika důvodů, a tím zdaleka nemyslím jen tu hlavní sci-fi zápletku ohledně stroje, ale především i vedlejšími dějovými linkami, které jsou velmi dobře namíchané. Líbí se mi především to propojení organizovaného zločinu s policií, a vůbec zkorumpované policie, která má pro mě takový hrozně příjemný nádech vztahu mafie a police ve spojených státech v sedmdesátých letech, které mi dávají spoustu odkazů na filmy z té doby, jako třeba Serpico a nebo první filmy o Drsném Harrym. A to se ani nemusím zmiňovat o Eliasovy, který patří mezi mé nejoblíbenější postavy. To samé platí i o Root, jejíž dějová linka se sice rozjížděla pomaleji, opět ale výborně. Nejoblíbenější postavou je ale asi Fusco, jehož příběhový i vnitřní vývoj, a jeho vztah s ústřední dvojicí je jednou z nejlepších stránek tohoto seriálu. Emerson i Caviezel padnou do svých rolí jako parádně, a především Emerson pokračuje ve skvělém výkonu po jeho roli v Ztracených. Celkově musím ještě dodat, že jak první, tak i druhá série výborně gradují, přičemž druhá polovina každé série lepší, přičemž několik posledních epizod druhé série bylo téměř neuvěřitelných. Oproti jiným seriálům je i potěšující, že tvůrce seriálu, Jonathan Nolan, dokáže velice rovnoměrně rozkrývat tajemství kolem hlavní dějové linie, tj. stroje, tak aby dokázal dobře uspokojovat diváky, a i udržovat správné tajemno.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Superpočítač sem, superpočítač tam.

Ajajaj...toto je bomba jako hrom! Zkouškové-nezkouškové, prostě jsem jela jednu epizodu za druhou. Odpor byl marný.

Nápad se Strojem je vlastně velmi aktuální. Zpracování je výborné, postavy vám přirostou k srdci.

Roztomilý mimoň Harold a drsný voják Reese byli výborná dvojka. A především se mi líbilo jak si spolu pomalu vybudovávaly hlubší vztah a odtajňovali minulost. Ale tak se nemohlo pokračovat donekonečna. Velmi zdatně jim sekundoval detektiv Carterová a Fusco. Já prostě miluju jak pokaždé když Fusco volal, John vzal hovor a řekl to své: "Lioneli..." (samozřejmě v dabingu ;) ). Root i Shaw mne zpočátku strašně iritovaly, ale po pár epizodách sem si na ně zvykla. Teda u Root mi to trvalo tak sérii :D.

Po každém dalším díle se mi zdá, že jsem čím dál tím paranoidnější :D. Prostě pokud 45 minut sleduji, jak superpočítač ovládá nejen celé město, ale rovnou celou populaci (!), tak se asi není čemu divit.

Moc doufám, že seriál po 4. řadě neukončí. Protože s novou dějovou linkou se otevřela spousta nových možností a taky by bylo milé, kdyby seriál dostal možnost uspokojivého konce. Viděla bych to tak max na 6 sérií aby se to zbytečně nenatahovalo a scénáristé měli prostor uzavřít všechny dějové linky.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Person of Interest

Person of interest je pro mne srdeční záležitost. V současné době je ze mne fanatický fanoušek tohoto pro mne téměř dokonalého seriálu. Seriál poukazuje na velmi aktuální téma. Špionáž, sledování odposlechy, únik citlivých informací. Diametrální odlišnost ústředních postav miliardáře Harolda Finche a bývalého špiona Johna Reese dává už předem tušit, že bude mnoho nedorozumění a vzájemných konfliktů. Tato nedorozumění jsou však velmi vtipným a humorným osvěžením v jinak tak závažném tématu, který seriál řeší. Na vzájemné konflikty není pro smrtelná nebezpečí, kterým oba postupně čelí vůbec čas. Stejně tak jako Herold poznává svého nového přítele a John svého nového zaměstnavatele, stejně tak se divák díl po díle seznamuje s jejich charaktery, ale i s historií (stoje) sledovacího systému, perfektně udělanými flashbacky do minulostí.
Věčný boj mezi dobrem a zlem, kde hranice je tak tenká. Dramatičnost situací je téměř dokonale vystupňována a dokreslována perfektně vybranou hudbou. Soundtracky a songy všech písní jsou opět dokonale vybrány. Cesta do pekla je vždy dlážděna dobrým úmyslem a jak se zdá prvotní úmysl Herolda Finche byla snaha zamezit teroristům v útocích na nevinné lidi. Ale bohužel, každá změna osudu jednoho člověka vede ke změně osudu někoho jiného. Neméně důležitým poznáním, které lze v seriálu najít je další pravda aktuálního světa a to, že proti zlu nejde bojovat jinak než zase zlem. Několikeré spojení sil s mafiánem Eliasem, přineslo své ovoce. Použití špinavých peněz v boji proti ještě větší špíně. Hranice mezi dobrem a zlem je čím dál tenčí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

S licencí k jádru věci

Pokud tu někdo hledal reálnost bojových prvků, pak hledal na špatné adrese. To totiž v případě Persons of Interest není ani cílem ani magnetem na diváka. Tím je zcela něco jiného. Pokud chce autor poukázat na problémy reality, musí se umět obrnit uměleckou licencí a poukázat na zjevné důkazy, že tohle přece nemůže být pravda. Jenže je tu z té US pravdy ukázáno nadmíru dosti. Rozpolcenost společnosti na gaunery a je podporující zbabělce a na zásadové "Amerikány", kteří se směsicí dobrých přistěhovaleckých tradic vidí smysl života v boji proti svinstvu své doby a prostoru. Zdánlivá Claviezelova prkennost výtečně ukazuje pokerface člověka, jehož život dlouho řídili jiní než si uvědomil, že být ovcí a poskokem gaunerských zájmů v zdánlivě úctyhodném hávu je popření člověčenství v sobě samém. Mindráky ze ztráty blízkých pak někdy promlouvají z lidských tváří a chování až do smrti. U Mika Emersona je přímá linka ke skutečným Kevinům Mitnickům včetně prvku zbohatnutí a následného investování do správných věcí. Mikův projev je ale i tak prvotřídní v dvojité karikaturce (nevěř, ale je to tak) postupně se otevírajícího nerdovského introverta. Zajímavé jsou postavy Fusca a Carterové, u nichž je dobře vykreslen vnitřní svár Dobra a Zla a jeho katarze v majoritě Zla v okolí (ten hajzl přece nemůže brát vše!). Mafiánská črta Eliase naprosto fantasticky ukazuje, jak úzká může být hranice mezi počestným učitelem a mafánským kápem. Je to ale na pováženou ukázat, že v mafiánovi může být více lidské etiky a z ní vycházejících zásad než ve vlivných strážcích zákona a politicích. Mimochodem, výběr Mirka Táborského za Mikova dabéra je geniální a naprosto špičkový. Osobně považuji obě prozatím odsledované řady za skvělé a abych neurazil bohy, tak stovka nebude.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohled, šepot, akce, úraz zloducha = John

S Johnem Reesem jsem se seznámila, když zachraňoval Zoe Morgan. Najednou jsem měla před sebou 2 osobnosti, které přebili ostatní postavy epizody mrknutím oka (v případě Johna) a elegancí sobě vlastní (v případě Zoe).

Tomu nešlo odolat, to jsem musela prozkoumat shlédnutím dalších a dalších dílů. Johnův pohled utrápeného zvířete, podbarvený šeptavým hlasem (bohužel pouze v originálu), vždy avizuje akci, po které nepřítel leží zneškodněný (leč živý) na zemi, podlaze, trávě, lodi, pláži, dlažbě … no prostě kdekoliv. A to vše pod nenápadným dohledem policie v podobě nekompromisně čestné Cartrové a kličkujícího dobráka Fusca. Ač se to zdá nemožné, vše organizuje stroj prostřednictvím kulhajícího Finche, který ho stvořil.

Složité? Ne. Zajímavé, neotřelé a možná i možné. V tomto duchu běží celá první série. S 2.sérií začíná přituhovat a o stroj, který o nás ví vše začíná být zájem větší než by si jeho stvořitel přál. Děj se pousouvá do zajímavých poloh, napětí stoupá s každým dílem a najednou nejde o záchrany jednotlivců, ale o přežití všech. Přibývají postavy, rozvíjí se děj, přichází strach. Prostě vše, co dělá dobrý seriál výtečným seriálem.

Samozřejmě i Person of Interes má pár slabších chvilek, ale to rozhodně není ten důvod, proč jsem mu nedala 100%. Jediným důvodem, proč jsem nedala POI plný počet % je ten, že s napětím čekám na 5.sérii a správný konec.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Person of Interest

Skvělá podívaná. Od první epizody do poslední. Seriál zaujal už od začátku i přes schéma co díl, to případ. S každou sérií se ale PoI rozjíždělo víc a víc a děj šel víc do hloubky. Ke konci parádní drama a u posledního dílu mi bylo skoro až špatně, což je ale známkou skvělého díla, když to na vás takhle zapůsobí :D Zábavné byly i hlavní postavy, každý z nich dokázal skvěle pobavit svými hláškami. Zamiloval jsem si tam všechny a ještě nějakou dobu mi zabere než překousnu to, jak to pro některé skončilo...

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jste sledováni!

Samotná myšlenka stroje, který by na základě dostupných údajů předvídal zločiny, není až tak nereálná a i když je nepravděpodobná, tak tím tvůrci seriálu pravděpodobně naráží na to, že dnes jsou všichni špehováni tajnými službami. Seriál vypráví o miliardáři Haroldu Finchovi, který stroj vynalezl a pak zjistil, že vláda kašle na obyčejné zločiny, které stroj dokáže odhalit, a zajímají ji jen teroristické útoky a tak vytvořil zadní vrátka, aby věděl, kdo se podle stroje zaplete do nějakého zločinu, ale pak potřeboval společníka, který by byl schopen zasáhnout a zločinu předejít. Tímto společníkem se stal John Reese, bývalý tajný agent. Reese i Finch jsou oficiálně mrtví, což jim poskytuje dokonalé krytí a nikdo je tudíž nikdy nemůže vypátrat.

Co se postav týče, mám je rád všechny.
Tajuplného, ale vtipného a rozhodně geniálního Harolda Finche, který si velmi cení svého soukromí, impulzivního, ale přesto chladnokrevného Johna Reese, kterému se v boji skutečně nikdo nevyrovná, trochu zbabělého, ale přesto i trochu odvážného a vždy nervózního Lionela Fusca, detektiva, který Finchovi s Reesem tajně pomáhá, a pak samozřejmě detektiva Carterovou, která prvně Reese stopovala, ale nakonec se k němu a k Finchovi přidala. Ze záporných postav jsem si celkem oblíbil Eliase, ale pak už asi nikoho.

Celý seriál se mi zatím líbí a dychtivě očekávám nové díly. Seriál si mě naprosto získal a ode mne má plných 100%.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Provinilá zábava

Person of Interest staví sci-fi motiv neomylného stroje, pomáhajícíího v předstihu odhalovat zločiny, na pole detektivního žánru. Detektivka je tu základ, kde okrajový sci-fi prvek umožňuje hlavním postavám předcházet promyšleným trestným činům. Tím se z Person of Interest stalo moje seriálové provinilé potěšení. Hlavní hrdinové na rozdíl od autorit dosazených zákonem, které jsou mnohdy zkorumpované a mocichtivé, mohou pracovat mimo rámec zákona, což obvykle vede k rozličným zdravotním újmám na straně padouchů. (Tímto pojetím připomíná slušný Human Target). Hlavní postavy mají jasně stanovené typy. Finch - vědec, nerdovská postava; Reese - borec, co umí bojovat a střílet. Právě akce a zejména postava Johna Reese je předmětem mého neutuchajícího pobavení. Seriózní akce (přestřelky, kontaktní souboje) jsou plné amatérských chyb, kterých by se rozhodně bývalý špičkový voják nedopustil (krytí, pohyb v prostoru, neohrabanost). R. tak vypadá značně nepřesvědčivě a skoro legračně (Nevada: "Do každého souboje jde tak, jakoby se hlavně bál, že dostane na budku.") a každou větu pronáší, jako by sděloval tajemství nesmrtelnosti. Zkrátka provinilá zábava.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Person of interest

Od Person of interest jsem čekala orwellovský systém, paranoiu, pronásledování hlavních hrdinů, kteří jen tak mimochodem při svém schovávání zachrání plno lidí. Dostala jsem sice něco jiného a ještě v dietní verzi, ale Person of interest mě docela baví.

Chvíli jsem si tedy musela zvykat na Jamese, protože má pořád naprosto kamenný výraz, ale postupně jsem mu přišla na chuť. Jeho elegán v obleku, klidný za všech okolností, občas s nějakou sarkastickou hláškou, schopný vyřídit pár drsňáků mi v seriálovém světě dlouho chyběl. Po všech těch namakaných, věčně hláškujících hrdinech, kterým padá k nohám každá žena, je John Reese příjemná změna. Moje představa hackera je trochu narušena Hardisonem z Leverage, takže totálně nesexy Harold Finch se všemi svými drobnými zvláštnůstkami je taky příjemná změna. Ani vedlejší postavy Fusco a Zoe nejsou špatné, trochu mi vadí ten ghetto buranský přízvuk Carterové. Root rozhodně překvapila.

Ze záhady se vyklubala ve své podstatě další kriminálka, ale mě tady tyhle uzavřené epizody s lehce se prolínající hlavní linií nevadí. Uznávám, že jednotlivé díly jsou docela stereotypní s kolísající tendencí. Dokud pomáhají chránit oběti nebo chytat padouchy, tak to pro mě funguje, ale jakmile se tam šoupnou flashbacky z Johnovy minulosti, je to horší. Jeho minulost u CIA je zajímavá, ale jeho vztah s Jessicou ne. Mnohem zajímavěji se klube Haroldova minulost, tu bych upřednostnila nad Johnovým soužením se nad mrtvou Jessicou.

Akční scény by taky mohly být lepší. Na bývalého agenta dostává John podezřele často na budku i od průměrných kriminálníků. Čekala jsem, že to bude trochu víc paranoidní, ale na to, že je celou dobu pozoruje Velký bratr, jsou docela v klidu.

Závěr mě docela navnadil na další sérii. Jenom mám obavu, že to Johnovou komunikací se strojem začne být trochu překombinované.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Lovci zločinců: Vidí všechno a všechny

Pád Světového obchodního centra změnil svět. A rozhodně změnil práci tajných služeb. Co kdyby ale kdosi dokázal využívat nejnovější špionské postupy ve jménu vlastní agendy? Třeba i ve jménu dobra, ať už to znamená cokoli?

Christophera Nolana, britského režiséra Temného rytíře či Počátku, zná celý kinematografický svět. Aby ne, jedná se o jednoho z nejúspěšnějších filmařů nového tisíciletí. Ovšem o existenci jeho bratra, Jonathana Nolana, ví jen málokdo, třebaže ten se na úspěchu svého staršího sourozence značně podílel coby spolu scénárista hned několika jeho hitů. Kromě nového Batmana pomáhal stvořit příběh například kouzelnického Dokonalého triku a v rodinné kuchyni Nolanových vznikl i Interstellar, dobrodružné sci-fi, kterým za rok známější z dvojice naváže na svoji úspěšnou filmovou jízdu.

I Jonathan Nolan prostě již ukázal, že umí. A stalo se tak také skrze seriál Lovci zločinců, v původním znění Person of Interest, který od roku 2011 velmi umným způsobem kloubil žánry detektivky a špionážního thrilleru. A k tomu ještě přihazuje velmi reálnou obavu o současný stav společnosti. Anebo by se dalo říct, že svým způsobem předpověděl jeden velký skandál, který zmítal celým světem. Jak se díky únikům informací od Edwarda Snowdena ukázalo, americké tajné služby nezákonně monitorují v podstatě celou zeměkouli - a dělají to i Nolanovi Lovci zločinců. Jen je všechno trochu složitější.

Neholený zabiják

Začněme ale odjinud. Například od toho, že v New Yorku není vůbec dobrý nápad navážet se do bezdomovců. To takhle v tamější podzemce parta výrostků napadla jednoho nevábného chlapíka páchnoucího alkoholem a špínou a ten je všechny na místě málem pozabíjel. Měl na to totiž výcvik. Říkejme mu třeba John Reese, třebaže se dost pravděpodobně jedná o falešné jméno. Je to bývalý "zelený baret", tedy člen speciálních parašutistických jednotek. K tomu bývalý agent CIA, který se kdysi ztratil po akci v Číně a všichni ho pokládají za mrtvého. A přestože chce mít od všech hlavně pokoj a nejvíc od minulosti, zároveň je smrtící zbraní bez pojistky.

Zatímco sedí po incidentu na policejní stanici a strážci zákona si s jeho identitou zjevně nevědí rady, stane se něco podivného. Pro zarostlého trhana přijedou nikým nevolaný právník a limuzína. Velká limuzína. A tím Reesův příběh teprve začíná. Mimochodem, pokud vám jeho tvář přijde povědomá, ano, hraje ho James Caviezel, tedy představitel Ježíše z Gibsonova Umučení Krista.

Zločiny, co se ještě nestaly

Jak se ukáže, kdosi má zájem o Reesovy speciální služby. Kdosi velmi bohatý. Anonymní digitální magnát, kterému se říká Harold Finch a jenž vyvinul cosi podobně nebezpečného, jako je jeho budoucí zaměstnanec. Vytvořil počítačový systém, který měl zabránit dalším teroristickým útokům. Ovšem jak se ukázalo, dokáže mnohem víc. Tenhle program je schopen "předpovídat" zločiny ještě dřív, než se stanou. Na bázi vypočítávání pravděpodobností je s to odhadnout, s kým budou do budoucna problémy. Ale protože k tomu potřebuje vstupní data, jejichž získávání je nelegální, musí jet Finch tak trochu na vlastní triko. A hlavně se o jeho práci nikdo nikdy nesmí dozvědět. Proto také ten zájem o bývalého špióna.

Hlavně ale potřebuje člověka, který dokáže zareagovat na nečekané situace, protože v hledáčku přece jen budou lidé, u nichž není dopředu jasné, čeho se dopustí. A jakmile Reese kývne, začíná zběsilá honička, ve které jde o každou vteřinu. Ovšem nejen honička s podsvětím. Na samozvané ochránce, jako vystřižené ze Spielbergova Minority Report, totiž není zvědavá žádná vláda a už vůbec ne ta americká.

Rozhodně se nenechte zaplašit trochu vlažným rozjezdem seriálu, s přibývajícími díly jeho tempo pekelně kulminovalo!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Klasický akčňák

Je to koukatelný seriál a na krácení večerů se hodí. :-) Hlavní hrdina je agent jak má být, dokonale zvládne bandu krminálníků jedním extra chvatem, oproti tomu jeho parťák Finch, krásný obrázek IT odborníka jak si ho většinou všichni představujeme. Zběsile něco píše na klávesnici a najednou se nabourá do databáze CIA. Co víc si přát, každý si tam najde svého hrdinu. Děj mě baví, občas padne i nějaká dobrá hláška a hlavně .... charismatický Mr. Rees (James Caviezel), který samozřejmě velmi ovlivňuje mé hodnocení. :-D

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

You are being watched!

Seriál, který těží ze současných témat. A kromě dokonalosti hlavních postav působí až mrazivě realisticky.
Zajímavé je, že jej můžu sledovat epizodně jako CSI a zároveň jsou epizody protnuty dlouhodobými příběhy.
Zpracování je velmi pěkné (jak jinak u CBS), pohled stroje, epická hudba, knihovna. Herecký výběr nemohl být snad lepší. Každá sezóna vyvrcholila opravdu epickým finálem. Nevzpomínám na jedinou epizodu, která by mě nepohltila.
Moje hodnocení:
S1 - 100%
S2 - 100%
S3 - 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Budeš nám chýbať...

Už ani neviem, prečo som začal tento seriál pozerať, či to bolo kvôli traileru alebo mi ho niekto odporučil, ale viem, že to bolo rozhodnutie správne. A už viem...kvôli zvedavosti ako sa viac-menej záporná postava z Lostu vysporiada s rolou dobráka.
Takže musím povedať, že od prvej časti mi bolo jasné, že toto je dobrôtka. Zo začiatku dvojka jak vyšitá, následné pribaľovanie ďalších "irelevant numbers", až po poslednú čerešničku Sameen, veľmi dobrý casting. Trošku ma trápi, že ku koncu pár postáv umrelo, ale i napriek tomu to ukončili k mojej spokojnosti. Odporúčam.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Do you miss me, Lionel?

K seriálu mám len jedno krátke vyjadrenie - prudká závislosť na Johnovi, jeho šarme, nadhľade, závislosť na dejovej línii seriálu, závislosť na milučkom a tajomnom Haroldovi, na Carterovej prízvuku, ktorý mi tak liezol na nervy, závislosť na jednoduchosti Lionela.

Jediné, čo by som seriálu vytkla je to, že som túto závislosť nadobudla počas skúškového obdobia.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Person of Interest

Zaujímavy počin. Seriál má epizodičný charakter, ale diely na seba nadväzujú, postavy si pamätajú čo robili v minulých dieloch. Popri epizodickosti jednotlivých dielov sa odvíjajú ďalšie línie, ktoré dávaju diely do súvisu. Johna prenasleduje minulosť a Fincha ľudia, ktorí chcu moc stroja využívať pre vlastné zámery. Vďaka tomu sa do deja dostáva množstvo flashbackov prezrádzajucich udalosti z minulosti hlavných postáv. Nedostaky seriálu spočívaju práve v nastavenej schéme každého dielu, morálnych otázkach zachraňovania ľudí, ktoré su nedostatočne a niekedy až smiešne riešene, a celkovej nepresvedčivosti J. Caviezela ktorý je síce sympaťák ale herectvo mu veľmi nejde. Ja sa však nad tieto nedostatky bez problémov povznesiem a užívam si zábavu, ktorú seriál ponúka.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak dobré to je....

Ze záčátku jsem si říkal, že by to vypadá velmi zajímavě, a že vyzkouším jestli mě to chytne. A jakpak to dopadlo....?
Během jednoho týdne jsem shlédl celou první sérii a ještě k tomu navýšil o 10% moje osobní hodnocení (a to nejsem moc detektivkově zaměřený..:o)

Jednotlivé díly mají dobrý spád a rozhodně nenudí.

Tak se těším kam se posuneme v druhé sérii.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemné překvapení

Pro mě snad jedno z největších překvapení sezóny 2011. Seriál který má zajímavé téma, příjemné obsazení a výbornou hudbu. Rozhodně doporučuji a těším se na další sezónu.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

John Reese and Harold Finch

1. série: Velmi příjemná záležitost. Nejprve jsem myslel, že to po několika prvních dílech vzdám, ale v druhé polovině první řady se seriál rozjel a od té doby jsem se těšil na dalši díly. Pokud tvůrci budou pokračovat touto cestou v druhé sérii, možná ještě svoje hodnocení zvednu. 80%
2. série: U prvních dílů jsem se bál, že tvůrci udělali krok zpět, protože některé díly byli až příliš nezáživné. Naštěstí si to uvědomili a od 10. dílu se příběh neskutečně rozjel, kde přišli i s novými prvky, které byly příjemným překvapením. Dokonce si myslím, že druhá půlka série byla lepší než celá první série, což je velmi dobře. Poslední díly perfekně vrcholí, nechali mě napnutého až do konce a nebýt prvních dílů svoje hodnocení bych zvednul na 100%. Takhle dávám za druhou sérii 90%
3. série: Tady už o čem mluvit. Seriál zvedá svoji kvalitu a třetí řada to jen potvrzuje, která je podle mě zatím nejlepší. 100%

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Person of Interest

Bývalý agent CIA John Reese pomáhá bohatému a výstřednímu Haroldovi Finchovi ochraňovat nevinné lidi, kteří mají být v nejbližš době zavražděni. Jedná se o solidní akční drama, které zprvu působí pouze epizodicky, ale od druhé půle první série pribývá více dějových linek proplétajících se více díly (např. šéf mafie Elias jako dlouhodobý nepřítel, intriky CIA a FBI) a tím se zvyšuje napětí a odpodá nudná schématičnost. James Cavaziel je tu charismatický hláškující bouchač a Michael Emerson jako Harold mu dobře přihrává... Po několika prvních dílech jsem hodnotil jen na 60%, od poloviny 1. série mě to ale chytlo a zvyšuji hodnocení na 70%.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Oddechovka

Pokud překousnete, že se každý díl odehrává zhruba podle stejného schématu, může se vám to líbit. Pokud jste žena jako já, přidejte si k hodnocení nějaké to plus, protože většinu času se budete dívat především na Jima Caviezela.
Hlavní postavy možná ze začátku působí trošičku prkenně a přespříliš vážně, ale později se mezi nimi při vzájemných interakcích určitá chemie vyvine. Možná by se tvůrci měli méně bát vtipnějších epizod.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Já bych to nezatracoval...

Mne se to zamlouvá.Sice je to trochu stále se opakující, ale to se snad dá čekat, když je to seriál s touto tématikou.Když se k tomu najde cestička tak se na to dá koukat.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tohle mi nesedí

Pilot: Mizérie, která by mohla velmi snadno skončit na listině "zrušeno pro příliš nízkou sledovanost". Caviezel je bohužel ukázkou špatného castingu, když není schopný prodat jedinou hlášku, emoci a akční scénu, které jsou navíc podprůměrně natočené (honička na ulici je k smíchu úplně stejně jako zabavení zbraní spojené s přestřelkou). Příběh je jinak přehlídkou učebnicových klišé. Což platí nejen pro hlavní linii s motivem "velkého bratra", tak pro intimní linku s přítelkyní, která má postavě jakože vytvořit hloubku. Za tímhle že stojí Nolan?

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

škoda ukončenia verím v návrat

Toto je seriál, kde si dovolím tvrdiť, škoda, škoda a ešte raz veľká škoda , že skončil. Aj keď ukončenie bolo celkom vcelku dobré a jemne otvorené, chcem veriť , že o niekoľko rokov sa tvorcovia vrátia s niečím ako PoI 2.0 :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sledují vás...

Na Person of Interest jsem narazila náhodou a jsem za to ráda. I přes to, že PoI nepatří mezi mé zamilované už dvakrát se mu mě podařilo rozplakat. Gratuluju, to se moc seriálům nepodaří.
Nejvíce se mi asi líbila druhá série.
Nejméně sympatická postava je pro mě Root. Já ji prostě nemůžu vystát.
Seriál vám doporučuji jako takovou neklasickou krimi s trochou sci-fi, které se jeví v dnešní době jako klidně možné. Pro mě je tento seriál žánrově novinkou. Já si u něj skvěle odpočinu i se zapotím.
Za mě:

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Reese a Finch

Poprvé jsem to uviděla v ukázkách na nově. Řekla jsem si, že by to mohl být super seriál a taky, že byl. Velmi rychle mě chytl a tak jsem nemohla nic jiného, než koukat až do konce. Napětí tam je stejně jako plno akčních scének a nechybí ani dramatické chvilky, po kterých následuje pár slz, zejména ve čtvrté a páté sérii. Na seriál se s radostí podívám kdykoliv znovu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klišé v každém dílu...

Po 6. dílu to vzdávám a snižuji hodnocení. Pořád to samé a postupně čím dál více nudící!

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 31 lidí

Pozor Dozor

počítače ovládají vše,dobrý(ale i na nic)
agent,který občas dostane nakládačku výborný (nikdo není dokonalý ale dost si jich to myslí)
někdy zbraně někdy slova a jde vyřešit vše
škoda že seriál skončil

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé