avatar uživatele

darbak

off
Jméno
Věk
Bydliště
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele darbak
plakát
The Widow
3. července 2019
další názory k seriálu

Widow

Šel jsem do tohoto seriálu trošičku s obavami. Že to bude o hrdince, která všechno dokáže a nic ji neohrozí. Jako jo, zvládla sice vše, ale bylo to reálné a uvěřitelné, a hlavní představitelka předvedla hezký výkon (nejen ona). Dalším plusovým bodem pro mě byla lokalita: Kinshasa a Kongo celkově, a záběrů z daných míst jsem se dočkal hodně. Konečně, celková zápletka se může na papíře zdát jako klišé, ale v seriálu je zpracována zajímavě a nenudně. Jen konec bych řekl... Takový nepředvídaný a předvídaný zároveň, nevím, jak jinak to říct, aniž bych spoileroval, tak snad chápete :)

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Final Space
3. července 2019
další názory k seriálu

Chookity pok!

Final Space je pro mě velice zvláštní seriál. Obvykle animáky tohoto typu moc nemusím, ale toto mě zaujalo. Ono to na první pohled může vypadat jako blbost, protože děj je občas trochu šílený, ale jak příběh postupuje, tak nabírá i na vážnosti, přesto samozřejmě neslevuje ze svého humoru. Ten je celkem vyvedený a na takovýhle animák slušný - žádné sprosťárny, nebo nechutnosti, a když už, tak zcela výjimečně a v únosné míře.

2. série je zatím slabší, ale tak, zatím jsme u druhého dílu...

Za mě je Final Space celkem příjemné překvapení, u kterého bych snad i řekl, že se celkem odlišuje od většiny ostatních animáků (ale jelikož jsem jich zase moc neviděl, tak to nemůžu tvrdit jako fakt).
Celkem bych to i doporučil jako oddechovku.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Dům z karet
9. prosince 2018
další názory k seriálu

Domek z karet

Naprosto luxusní seriál. Tohle hodnocení bude vlastně jen takové vyjmenování všeho, co je na House of Cards skvělé - herci, a postavy, kde největším tahounem celého seriálu je samozřejmě Frank, což je jedna z nejcharismatičtějších postav, které jsem kdy viděl. Stejně tak celý děj, zápletky, twisty. Všechno, co se tam stalo, tahy, které jednotlivé postavy dělaly, měly smysl, logiku, bez zbytečností. A nakonec dialogy - člověk může mít dojem, že dialogy jsou v seriálech nudné, nebo tak něco. V House of Cards je to přesně naopak - dialogy mají hloubku a sílu.
Bohužel to, co jsem dosud psal se týká pouze prvních pěti sérií. To, že odešel Frank se na seriálu podepsalo snad nejvíc - aby ne, když zmizí hlavní tvář celého díla. Na hlavní místo nastoupila Claire a i když v předchozích sériích byla super taktéž, tak tohle prostě nebyla role pro ni. To jsou asi věci, které režiséři ovlivnit příliš nemohli, nicméně to mohli zachránit scénářem. To se bohužel nestalo - občas jsem nechápal, o co tam vůbec jde a kdo chce čeho dosáhnout a proč a navíc konec se nepodařilo úplně uzavřít. Prostě domek z karet se sice zhroutil, ale na straně scénáristů.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Ztraceni ve vesmíru
13. června 2018
další názory k seriálu

Oddechovka

Jste-li nenároční diváci, kteří se chtějí podívat na něco vizuálně hezkého (a v tom vidím u seriálu veliké plus) a moc u toho nepřemýšlet, Lost in Space by mohla být správná volba.
Přesně takhle jsem totiž po přečtení několika recenzí k seriálu přistoupil já a přes spoustu nelogičností, (mezi něž do mých očí bily například znalosti cca 10letýho kluka, které by se s přehledem vyrovnaly celoživotně studovanému raketovému inženýrovi, aj.), nepřesvědčivé chování postav (čekal bych, že po tom, co zjistíš, že tvá milovaná osoba žije, po tom, co jsi přesvědčený, že ne, budeš brečet štěstím, a ne že budeš působit dojmem "jé, to je ale pěkný", aj.) až po klišoidní hluboké rodinné příběhy, jsem teda nakonec nebyl tolik zklamán.
Kromě vizuálu ještě zaujal hlavní záporák, který podával asi nejpřesvědčivější výkon ze všech, trochu robot, samozřejmě, a slepice Debbie, která si zaslouží Emmy :D
Dávám tomu takových 55%

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
60 %
plakát
Ztraceni
12. dubna 2018
další názory k seriálu

Lost

Námět seriálu mě zaujal už kdysi, no, konečně jsem se k němu dostal.
První série mě rozhodně zaujaly. To, jak se trosečníci snažili přežít a objevovali různá tajemství ostrova, záhady, zvraty, to všechno bylo příjemné sledovat. To mi vydrželo asi první 4 série, i když samozřejmě každá z nich měla své slabší chvilky, třeba flashbacky mě většinou nijak nebraly. A ani jsem si k postavám nedokázal vytvořit nějaký vztah, přestože nebyly nijak špatné.
Zlom nastal v 5. sérii, která se přehoupla do sci-fi a takového divného mystična. Chápu, že většina fanoušku byla asi stále nadšená, ale cestování časem prostě není můj styl. Navíc jsem měl pocit, že celé směřování seriálu se najednou stočilo úplně jinam.
6. série byla už taky o dost jiná. Už jsem u ní neměl ten správný "feeling" jako u prvních čtyř. Ale alespoň tam byly vysvětleny zásadní otázky a konec byl celkem obstojný. Jenom Jacob, Locke a flash sideways pro mě byly dost wtf.
Celkově mám dojem, že Lost měl ohromný potenciál, který byl v prvních čtyřech sériích dobře využíván, ale pak ho zabili. Alespoň podle mě, že jo, každej má jiné chutě.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
60 %
plakát
Joey
23. února 2018
další názory k seriálu

Přátelé to sice nejsou...

... ale i tak je to celkem super. I když jsem tomu ze začátku moc nevěřil, tak se mi to začíná líbit čím dál víc. Joey je prostě Joey, i ostatním jsem už přišel na chuť (hlavně Bobby, tu herečku zbožňuju :D ). Vtipy jsou také celkem trefné, občas takové sarkastické, což ale já rád. I když to má Joeyho, tak se to od Přátel dost liší, ale myslím si, že to vůbec není na škodu. Je to pohodový, odpočinkový sitcom, u kterého se jistě občas zasmějete. Rozhodně jeden z těch lepších, co jsem kdy viděl (a to jsem zatím viděl jen 10 dílů).

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
70 %
plakát
Soumrak templářů
12. ledna 2018
další názory k seriálu

Po 5. dílu

No nevím... Seriál vůbec není kdovíjaká pecka, ale zase tak strašný mi taky nepřijde. Je teda pravda, že minimálně první díl se fakt nepovedl. Ale nějak jsem jej přetrpěl a dokonce si za čas pustil další. A on se s nabývajícími díly ten děj pomalinku sune dopředu a občas je to i zajímavé. Samozřejmě se zde objevuje spousta negativů, od nepříliš zajímavých postav, přes nepřesvědčivé herecké výkony některých postav, po vysoce klišoidní zvraty. Svatý grál je kapitola sama pro sebe. Přesto všechno mě ten seriál svým způsobem baví, což nechápu. Zatím hodnotím průměrem...

Po shlédnutí celé série mě to nenutí dívat se na další. Některé díly byly lepší, některé horší, ale pořád se motalo kolem toho průměru. A ještě mě k tomu nezaujala ani jediná z postav...

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
50 %
plakát
Teta Mick
29. července 2017
další názory k seriálu

50 na 50

Omlouvám se za smazání předchozího hodnocení, chtěl jsem to jen upravit a asi jsem se překlikl, to se mi občas stává, když nedávám pozor...
Nápad na kterém se seriál zakládá, se mi zdál zajímavý, ale v konečném výsledku z toho vznikla další klasická sitcomová rodinka bez nedostatku různých klišé.
Z postav mě zaujala hlavní hrdinka, která si s ničím moc neláme hlavu, a má celkem tvrdý a sarkastický humor, čímž určitě nesedne každému (já osobně ji ale žeru :D). Pak zaujala služebná Alba, ta mi ale vtipná přišla jenom v prvním díle, pak už moc ne. Překvapilo mě, že nejmladší z dětí je zároveň nejméně otravné.
Zbylé děti jsou už celkem nemožné a nebaví mě. A přítel Mick je už úplně mimo.
Po 6. díle to vypadá, že se možná i trochu rozjede dějová linka uprchlých rodičů, ale to nevím, dál jsem se zatím nedostal. Mohlo by to ale být zajímavé.
Co se týče humoru: Některé povedené hlášky a vtipy se střídají s trapnými scénkami. Takže je to zhruba tak půl na půl. Ale jsou i jiné, mnohem horší komedie.

2. série: Mick je stále boží, Ben je taktéž super, Alba je čím dál víc nudná, Jimmy a Sabrina už naopak nejsou tak hrozní a Chipa nesnáším. Ale úroveň seriálu se podle mě mírně zvýšila.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
60 %
plakát
Bull
27. července 2017
další názory k seriálu

Bull

Jů, Já jsem první, kdo to komentuje! :D
Koncept seriálu mě podle popisu celkem zaujal, ale raději jsem neočekával nic extra. A dobře jsem udělal.
Protože Bull zas tak nic extra není. To ale zase nutně neznamená, že je to špatný.
Co mě na seriálu baví asi nejvíc, je řešení případu, celá ta analýza poroty, a následně úprava obhajoby tak, aby oslovila co nejvíc porotců tak, jak je potřeba. Nevím sice, jak moc reálný to je, věřím, že všechny tyhle vymoženosti a praktiky už dneska částečně možný jsou, ale Bull na to občas asi moc tlačí.
To ale tolik nevadí, protože Bull je podle mě takový odpočinkový seriál, který raději neberte vážně.
Co se týče postav, tak ty mě nezaujaly. Ano Dr. Bull je jediný zajímavý, ale ne tolik, jak jsem vzhledem k jeho představiteli očekával. Zbytek týmu absolutně nezáživný.
Suma sumárum, pokud hledáte něco nenáročného na vyplnění času, zahnání nudy apod. Tak by Bull mohl posloužit dobře, i když za to neručím.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Westworld
4. ledna 2017
další názory k seriálu

Westworld

Westworld je docela zajímavý námět, který mě zaujal hned od prvního dílu. Ale nezamiloval jsem si ho, ba ani neoblíbil. Nevím, čím to je, jestli mými preferencemi, nebo něčím jiným, něco mi na tom seriálu prostě nesedí.
Nicméně uznávám, že má velice originální zpracování a je promyšlený. Je vidět, že si tvůrci dali záležet.
Dočkáte se různých záhad, dějových zvratů, nebo zásadních dialogů, dokonce i nějaké akce... Všeho.
Postavy jsou různorodé, dobře zpracované, každý si (myslím) vybere svého oblíbence. Herecké výkony super.
Přestože je tedy seriál po dějové, vizuální a já nevím ještě jaké jiné stránce zpracovaný perfektně, nevzal mě tak jak jsem čekal. Ale kouknu asi i dál, pár věcí by mě zajímalo, jak dopadnou.
Jediný co bych na zpracování vytknul bylo dost zamotané finále. Pár věcí jsem úplně nepobral. Ale to byly takový detaily, které na hlavní děj neměly vliv.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
1/3
123