Plakát

Máme to!

(We Got This)

Americký imigrant George English, který se potýká s kolapsem své kariéry a náhlým nepřekonatelným daňovým dluhem, narazí na skutečnost, že za vyřešení vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho existuje odměna 50 milionů SEK. Dá dohromady bandu vyvrhelů společnosti, aby mu pomohli. Pomalu si... [více]

40 %
2020 | Švédsko | 45 minut | SVT | Drama / Komedie / Krimi | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2020
Poslední odvysílaná

1×06 – Be careful what you wish for

(premiéra 29. 5. 2020 – před 3 lety)
závěr seriálu

Máme to! – O čem to je

Americký imigrant George English, který se potýká s kolapsem své kariéry a náhlým nepřekonatelným daňovým dluhem, narazí na skutečnost, že za vyřešení vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho existuje odměna 50 milionů SEK. Dá dohromady bandu vyvrhelů společnosti, aby mu pomohli. Pomalu si začne myslet, že řešení tohoto zdánlivě neřešitelného zločinu století by mohlo být odpovědí na všechny jeho problémy, ale čím blíže se dostávají k řešení záhady, tím nebezpečnější je jejich pátrání.

---

Vražda premiéra Olofa Palmeho je ve Švédsku snad nejznámějším příběhem nedávné národní historie. Téměř pětatřicet let stará záhada, kterou shodou okolností stockholmská policie vyřešila až měsíc po uvedení seriálu švédskou veřejnoprávní televizí, už byla předmětem zpracování několika dokumentárních a hraných filmů a minisérií. Američan Schiaffino Musarra žijící léta ve Švédsku udělal tentokrát ze zdejší posedlosti smrtí oblíbeného sociálního demokrata a národní záhady, která nejspíš přispěla ke zdejší oblibě detektivek, témata pro parodii. „Nepotřebuju se v televizi dívat na další mrtvolu blonďaté dívky nalezené v lese, z nějakého důvodu to ale lidi pořád milují,“ říká Musarra. Do hlavní role svého potměšilého seriálu obsadil sám sebe jakožto ve Stockholmu usazeného Američana, který přijde o práci, a tak se rozhodne stát nezávislým detektivem a získat odměnu vypsanou na hlavu vraha Olofa Palmeho. Jeho metaprojekt si dělá legraci ze švédské mentality i notoricky známých detektivek.

Trailer
George English
Info box
Stanice

SVT

Délka

45 minut

Žánr

Drama
Komedie
Krimi
Mysteriózní

Země původu

Švédsko

Roky vysílání

2020

První vysílání

1. května 2020

Ukončení seriálu

29. května 2020

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránka