Plakát

McHale's Navy

Úsměvná dobrodružství posádky lodi na ostrově kdesi v jižním Pacifiku za II. světové války. Zkušený mořský vlk Quinton McHale byl povýšen na nadporučíka do rezervní zálohy amerického námořnictva. Na začátku II. světové války dělá velitele Torpédoborce # 73, umístěného na základně... [více]

1962–1966 | USA | 30 minut | ABC | Komedie / Sitcom / Válečný | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1966

McHale's Navy – O čem to je

Úsměvná dobrodružství posádky lodi na ostrově kdesi v jižním Pacifiku za II. světové války.

Zkušený mořský vlk Quinton McHale byl povýšen na nadporučíka do rezervní zálohy amerického námořnictva. Na začátku II. světové války dělá velitele Torpédoborce # 73, umístěného na základně amerického námořnictva, na ostrově Taratupa, kdesi v jihozápadním Pacifiku.

Na konci jara roku 1942 japonci mohutně bombardují ostrov a prakticky zničí základnu. Pouze 18 ze 150 námořníků, námořních pilotů a mariňáků přežije. Vzhledem k velkému počtu japonských hlídek v oblasti je příliš těžké zorganizovat záchrannou misi a tak jsou McHale a jeho muži nuceni přežívat na ostrově. Pomáhají domorodým kmenům a žijí poměrně volně. Po měsících spíše klidného přežívání, na ostrově přistává s padákem prudérní absolvent Annapolisu, poručík Durham. Jeho úkolem je převzít povinnosti jako McHaleho výkonný zástupce a pomoci mu dostat základnu Taratupa zpět do akce.

Lt. Commander Quinton McHale
Captain Wallace B. Binghamton
Ensign Charles Parker
Lester Gruber
George Christopher
Harrison Bell
Virgil Edwards
Willy Moss
Fuji Kobiaji
Lt. Elroy Carpenter
Info box
Stanice

ABC

Délka

30 minut

Žánr

Komedie
Sitcom
Válečný

Země původu

USA

Roky vysílání

1962–1966

První vysílání

11. října 1962

Ukončení seriálu

31. srpna 1966

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)