plakát seriálu

Médium

(Medium)

Epizoda 5×11 – Posedlá ďáblem 1/2 (The Devil Inside, Part One)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Allison se zdá sen o muži s tetováním, který jí píše výhružný dopis, aby přestala se svým sněním a následným zachraňováním lidí. Druhý den opravdu takový dopis obdrží. Okamžitě to ohlásí návladnímu, který ji uklidňuje, že to nic není. Cestou z práce se jí porouchá auto. Než stihne zavolat odtahovou službu, nabídne jí pomoc jiné odtahové auto. Jenže oním mužem nabízející pomoc je muž ze snu, který jí dopis napsal, Lucas Harvey.

Naštěstí k němu do auta nenastoupí. Když se prokáže, že rozbití automobilu není náhoda a že onen muž má doma slušnou sbírku údajů a fotografií o celé Allisonině rodině, je jí i rodině zajištěna ochrana. Mezitím se Allison zdají sny o vraždách dívek, které jsou přidušeny plynem a následně ubity.

Manžel Joe má problémy v práci, protože ekonomická krize způsobuje jeho podnikání problémy. Jeho šéf za ním přijde s radou jaké akcie koupit, aby se podnik zase postavil na nohy. Žádá přitom o radu Joeovu manželku Allison.

Lucas Harvey se zanedlouho dostane spolu do domu Duboisových s jinými policisty. Začne v koupelně škrtit a topit Allison. Zasáhne detektiv Scanlon a muže zastřelí.

Allison se pak zdá další sen, znovu o zavraždění jedné dívky a o tom, že akcie stoupají a že se mají koupit. Smutné je překvapení, že údajný pachatel vraždit nemohl, protože je napojený v nemocnici na přístroje, a že se akcie propadly. Sny začínají Allison zrazovat...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Terry Cavanaugh: Je snažší sehnat děvku v kostele než vás.
Hlavní postavy
Allison Duboisová
Joe Dubois
Manuel Devalos
Ariel Duboisová
Bridgette Duboisová
detektiv Lee Scanlon
Vedlejší postavy
Marie DuBoisová
Marie Duboisová
Terry Cavanaugh
Lucas Harvey
Passer-By
Trisha Daniels
Cassidy 'Cassie' Pearson - Female Jogger
Jeremy Crane
Donald Smiley Face
Jane Doe / Carrie Denton
Garrett Russell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPosedlá ďáblem 1/2
Původní názevThe Devil Inside, Part One
Rok natočení2009
Premiéra20. dubna 2009
Česká premiéra3. února 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody