plakát seriálu

Mockingbird Lane

(Mockingbird Lane)

Názory uživatelů

Sice vyvařená káva, ale pořád chutná

Nedokážu si představit, že by z tohoto byl film. Bryan Fuller se snažil stvořit svět, který je natolik komplexní a zajímavý, že myšlenka seriálu musela být od začátku jasná.

Teď ale k samotnému ději. Ten je na jednu stranu místy dost zmatený, na druhou stranu velmi komplexní. Bizarnosti sice chvílemi vystupují na povrch natolik, že divák neví, co si myslet, ale pokud by se seriál dočkal dalšího zpracování, myslím, že tvůrci by si v tomto našli materiál na další epizody.

Forma je až mimořádně zajímavá. Finance na ní jsou znát, i když tak trochu nechápu, kde se na šesti tricích v průběhu celého dílu dokázalo utratit 10 milionů. Taky jsem nechápal, proč místo tradičních a levných kulis se počítačově generuje i celý exteriér domu. Na druhou stranu, v průběhu celého dílu na vás vyskočí horda menších triků (většinou počítačově upravované na zeleném plátně), které potěší a pobaví.

Nechci Bryana Fullera srovnávat s ostatními umělci filmu s animovanými prvky typu Karla Zemana. Chci jen říct, že určitě zůstane promrhaným uměleckým potenciálem nerozvinuté téma tohoto díla. Na druhou stranu ovšem nelze zjistit, co by se vlastně stalo. Mohl být seriál barevným eposem Řekni, kdo tě zabil? Nebo by byl neskrývanou saďárnou jako Hannibal? Těžko říct, ve filmových análech zůstane pouze a jeden díl. A ten díl, mezi ostatními piloty nedosahuje výšin, na druhou stranu jich spoustu svým námětem v současné době překonává. Bohužel, studia sází na jistoty a těmto projektům, zvláště v letošním roce, není přáno býti na televizních obrazovkách.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Když se "Addamsova rodina" potká s "Řekni, kdo tě zabil"...

Typická "fullerovka" plná černého/morbidní humoru a přesto pozitivní.

Bylo nemožné se okamžitě nezamilovat do téhle prazvláštní rodinky: malý Eddie, na kterého leze poněkud komplikovaná puberta, černá ovce rodiny - normální Marylin (o jejíž "normálnosti" se ovšem dá pochybovat), překvapivě citlivá démonická upírka (?) Lily, která může směle konkurovat Morticii snad ve všech ohledech, Herman, který ztrácí hlavu, když jí nemá přišitou, ale momentálně víc řeší srdeční záležitosti (v obou slova smyslech). Ten by se klidně mohl stát nejoblíbenější postavou pilotu, kdyby tam ovšem nebyl ryze pragmatický upíří děda, jehož (ne)schopnost přizpůsobit se běžnému životu na předměstí je naprosto odzbrojující. A ještě k tomu si tahle monster rodina ke konci pilotu pořídí jako domácího mazlíčka draka (žádné roztomilé dráčátko, ale obrovskou, oheň plivající bestii). Jak říkám, neodolatelné.

Takže, pokud milujete Addamsovu rodinu, Tima Burtona, ostatní fullerovky nebo nejlépe všechno dohromady, tohle je seriál přesně pro vás. Tedy snad bude...při příznivé konstelaci hvězd apod.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

škoda

Písať názor na seriál po jednej časti sa asi ani moc nedá a píše sa ťažko. No pri Mockingbird Lane to žiaľ inak nejde.
ML malo príjemný trochu morbídny humor, nápad a skvelé charaktery.Veď kto by si neobľúbil túto zvláštnu rodinku. Je škoda, že Mockingbird lane si musel prejsť mnohými vecami a nakoniec nebol ani objednaný.ML mohlo byť príjemným a zábavným seriálovým počinom,aký sa teraz tak často nevidí. Určite by si našiel mnohým priaznivcov a tešil by sa obľube. Škoda

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mockingbird Lane

Mockingbird Lane je pro mě velmi příjemné překvapení, které spojuje sympatické herce, černý humor a úžasné retro prostředí plné barev. I když je ten jeden díl plný morbidních vražd, všechno vypadá tak roztomile a optimisticky, už chybí jenom koláčník Ned. Vizuálně je to naprostá krása (krysí sestavení dědečka, Liliiny pavoučí šaty, hrudník otvíraný na zip nebo malé roztomilé domácí zvířátko).

Celý díl uběhne hodně rychle, ale že by tady bylo něco vyloženě děsivého nebo vyloženě vtipného, spíš se to veze v takovém pozitivně morbidním tónu. Celá rodinka je taková neotřelá, od upírského dědečka až po normální Marylin. Můj oblíbenec je ale Eddie, který je v té skautské uniformě tak strašně roztomilý a který chce být navíc vegetarián:-) Kam se na hodujícího dědečka hrabe Stefan se svými králíčky. Munsters jsou hodně zvláštní rodinka, ale záleží jim jeden na druhém a to se prolíná celým dílem.

Mě ta kombinace nadpřirozena, hororu, rodiny a humoru bavila a je škoda, že seriál byl zaříznut, když už ne třeba obsahem tak jsme se mohli kochat alespoň barvičkami:-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda ho

Tak jsem se na něj podíval a musím říct že je fakt škoda že zůstalo jen u pilotu :-( Mohl to být opět příjemně originální seriál plný černého humoru, a i nějaké té absurdity. Zase musím konstatovat že si s rozpočtem pod sebou tvůrci jednoduše podřezali větev. Myslím že seriál by se dal natočit i s méně speciálními efekty, které určitě z rozpočtu ukrojily nemalou sumu. No škoda ho. V duchu seriálu nelze říct nic jiného než "Zemřel příliš mladý" .

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé