plakát seriálu

Modré stíny

(Modré stíny)

Názory uživatelů

Vražedné stíny

A máme tady pokračování série, která byla nazvána jako Detektivové od Nejsvětější Trojice. Hrdiny už známe, tak není potřeba detailnějšího představování. Drobné změny a odchylky od knihy jsou v pořádku.

Kniha mě až tak neoslovila, zatímco Modré stíny se mi líbí nejvíce ze všech odvysílaných minisérií ze série (čti tři). Toto je pro mě důkazem, že přestože seriál nebo film vychází z nějakého "originálu" např. knihy, jedná se o samostatné dílo.

Na první pohled se ale divák vyděsí, protože vidí něco na co není zvyklý, a to je prosím kamera. Záběry jsou natočeny tak, že si pomyslíte jestli to náhodou nenechali natočit nějakým amatérem nebo studentem prvního ročníku FAMU. Postupem času, když si vaše oko zvykne, oceňujete především tu kameru, která se k "politickému" tématu náramně hodí.

Jde vidět, že se ČT snaží přiblížit světovým trendům, ať už inovativní kamerou, nebo úvodní titulkovou sekvencí, či vlastním songem speciálně vytvořeným pro Blue Shadows. A já to oceňuji, normálně bych dala šedesát procent ale za tu kameru musím dát deset procent navíc. -> 70%

PS: Herci jsou konstantně skvělí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

modré stíny

První série Případ pro exorcistu se mi moc líbil, tak jsem se těšila i na tuto sérii. Bohužel politickým machinacím moc nerozumím, takže jsem v tom měla docela chaos. Nechápu počin celku ani co má s tím společného tento název a tím dávám poloviční hodnocení za snahu, zřejmě toto dílko spočine u mě v zapomnění, škoda.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Je to trochu jinak.

Modré stíny jsem zhlédla na základě toho, že se mi seriál zobrazil v sekci "mysteriózní".Nedošlo k omylu v češtině? Zřejmě bylo původně v úmyslu použít slovo monstrózní. To ano, co se může dít a evidentně děje na politické scéně, je obludné. Ale je to lidské, to nemá s tajemnem nic společného...

10 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Modré špíny

Celá řada událostí našich dějin za posledních 25 let je zobrazena konáním party kolem "modrého ptáka" .Sdružením bezskrupolozních tvorů ,veksláků , intrikánů nebo obyčejnýh zločinců kteří účelově vytvořili politickou stranu , která měla a má krýt jejich kriminální činnost.O tom jak pantáta zakladatel povídal, že nezná špinavé peníze nebo je potřeba na chvíli "zhasnout" zde psát dál nehodlám, ovšem zmínit toto v kontextu třídílné minisérie je potřeba. S ohledem na mnoho dalších událostí, kterých jsme byli v naší zemi svědky , nevěřím ani na okamžik, že hlavní producent celého snímku prozřel a sevíruje nám příběh , který ilustruje dění v časech dřívějších. Veřejnoprávní instituce jen plní další "zakázku" stejně tak jako policajti a další instituce. Samotný příběh je spíš novinářskou kauzou než krimi dramatem ,postavený na podezřeních o nekalých praktikách nejen na univerzitě.Způsob vyšetřování pak zase ukázkou jak udělat nudnou story oblečenou do hávu dávno zašlé aktraktivity i aktuálnosti.Přesah je však zjevný.Čechoslovakismus nevymřel. Martin Huba v roli kvestora musí být Slovák i kdyby čert na koze jel i když hraje Čecha.Pochopit proč jsou neustále tyto snahy vyvíjeny je asi tím skutečným dramatem který je uveden v rámci zařazení snímku do žánru.Nic proti vesměs velmi kvalitním slovenským hercům, jen to dlouhodobě dělá dojem :dneska my tobě , zítra ty nám.Česká televize má evidentně pokyn rozvíjet toto Perpetuum mobile nejen co se týká obsazení ale především ve vazbách kdo a co bude točit(za kolik) Každý projekt se určitě nepovede i jinde , ovšem té účelovosti a nevyvozování závěrů je na straně hlavního producenta až příliš. Dokud však bude v jejím čele "modrý svazák" nečekám změnu. Snímek jako takový odpadový není ale jeho zpracování , herecké výkony a především přesvícená expozice jsou nad rámec toho co jsme my , koncesionáři , za to zaplatili.

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé