plakát seriálu

Modus

(Modus)

Názory uživatelů

Na sever skvělý

Tak já tedy na severské krimi moc nejsem, ale tohle se mi fakt líbilo. Ani nevím, proč jsem na to začala koukat, ale jsem ráda. Zaujalo mě, že se všechno netočilo stále a dokola kolem hlavních postav, ale sledovaly se i vedlejší děje. I když nutno říct, že většinou lidé z těch vedlejších linií dříve či později umřeli :). I příběh se mi líbil, většina postav sympatická, vrah správňáckej psychouš, tím, že nemá série nějakých šílených 22 dílů to nebylo protáhlé a nudné a navíc díky tomu, že je švédština dost podobná angličtině, dali se přes google přeložit titulky tak, že i potom dávali smysl a šli pochopit (pokud teda vypnete jakýkoli cit pro správné pořadí slov, sem tam si hodíte nepřeložené švédské slovo do googlu a jste ochotni přejít to, že některé věty postrádají přísudek :) .
Snad jediný mínus byl poslední díl, od kterého jsem čekala trochu víc- ještě pár minut před koncem to vůbec na konec nevypadalo, vše bylo takové docela pozvolné, a když konečně došlo k té "pojďme to nazývat závěrečnou bitvou", trvala asi půl minuty a za dalších třicet sekund byl konec. Celé to bylo takové useknuté.
Ale co, těch zbylých sedm dílů bylo naprosto božích :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zvláštní a uspávací...

Tak jsem zhlédl prví tři díly a nemohu si pomoci, ale u každého jsem si zdřímnul.Tudiž jsem si ho musel opakovat.Že by to byl účel? No nevím :-),leč mám ze severu krimi seriály rád. Jednak tím, že jsou zvláštní,prostě jiné a nezklamaly, ale tady jsem opravdu v rozpacích.
Do třetího dílu jsem vydržel možná proto, že mám rád severské jazyky. Nicméně nejsem žádný odborník, píši jen můj pohled na seriál, který se nemusí opravdu každému zamlouvat. Nemohu ale ani říci, že by nebyl zajímavý, nicméněn svou zvláštností možná přitáhne další sledující.Spíše ale jen určitou skupinu zájemců. Nemyslím si, že bych si na něj za pár měsíců myslel.Mne tři díly zatím stačily. Možná někdy, když bude nálada, tak se k němu vrátím.Jedna věc se musí ale nechat, mají tam krásnou zimu s plno sněhem.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bez servítek

Severská krimi, která se s tím nemazlí! Uvěřitelné postavy a i motiv pro vraždy, dobře zpracovaný scénář, relativně nečekané rozuzlení a hlavně naprosto chladně podané scény vražd - to mě uchvátilo. Vrah na první pohled nevypadá jako psychopat, ale spíš jako Pepa z úštárny - normální relativně sypatický chlápek, teda dokud vám nezačne mlátit hlavou o stěnu nebo vás nechytne pod krkem. Kamera všechny scény vražd zabírá velmi neosobně, nezaujatě, s odstupem - přidává to celému seriálu na mrazivosti. Celkově jsem byla opravdu velmi příjemně překvapená a seriál můžu vřele doporučit, pokud hledáte nějakou dobrou krimi!
PS: české titulky zatím jen kr prvnímu dílu, kvalitní anglické jen po díl 6, pak jsou google translated a je to děs a hrůya - pokud ale ovládáte francouzštinu, tak na subscene jsou kvalitní titulky od 6ky dál ve FJ.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé