Plakát

Morbito: Guardian of the Sacred Spirit

(Seirei no moribito)

Císařský synek Chagum má problém. Je posedlý magickou bytostí a jako takový ohrožuje prestiž císařského majestátu a měl by zemřít. Milující matka je však jiného názoru. Miluje svého syna tolik, že se ho dočasně vzdá a svěří jeho útěk a přežití do rukou Balsy - kopinice, zdatné mladé ženy původem... [více]

2007 | Japonsko | 25 minut | NHK | Anime / Dobrodružný / Drama | 26 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná

1×26 – Departure

(premiéra 29. 9. 2007 – před 16 lety)
závěr seriálu

Morbito: Guardian of the Sacred Spirit – O čem to je

Císařský synek Chagum má problém. Je posedlý magickou bytostí a jako takový ohrožuje prestiž císařského majestátu a měl by zemřít. Milující matka je však jiného názoru. Miluje svého syna tolik, že se ho dočasně vzdá a svěří jeho útěk a přežití do rukou Balsy - kopinice, zdatné mladé ženy původem z drsného hornatého království Kanbalu, s obdobně drsným osudem. Celá věc však není až tak prostá. Bytost spojená s Chagumem má své podstatné místo v mytologii a polozapomenutý význam její existence i její oběti se jednou za sto až dvě stě let bytostně dotýká samotné podoby světa. Před Balsou, šamankou Torogai, léčitelem Tandou, samotným Chagumem a množství dalších postav, stojí nelehký úkol se s mystickou hádankou, tíživou realitou i vlastním já nějakým způsobem vhodně vypořádat.

Seriál oplývá úchvatně naanimovanými přírodními scenériemi, působivými akčními momenty a při tom všem hloubkou charakterů postav, které se v čase s ohledem na situaci včetně mezilidských vztahů zajímavě vyvíjí. Atmosféra příběhu dýchá romantikou, kterou tak jako v některých dalších anime podtrhuje vynikající hudební doprovod.

Info box
Stanice

NHK

Délka

25 minut

Žánr

Anime
Dobrodružný
Drama
Fantasy

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2007

První vysílání

7. dubna 2007

Ukončení seriálu

29. září 2007

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)