Plakát

Mormonka - už nikdy více

(Mormon No More)

Co znamená žít autenticky? A co to obnáší, když je vám přes třicet, jste vdaná mormonská matka a právě jste zjistila, že jste lesbička a milujete svou kamarádku, která je také mormonská matka? Seriál Mormonka – už nikdy více popisuje inspirativní cestu Sal a Leny, které se snaží vymanit se... [více]

90 %
2022 | USA | 50 minut | Hulu | Dokument / Minisérie | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2022
Poslední odvysílaná v ČR

1×04 – Návrat k tradicím: Přicházejí nevěsty

(premiéra 12. 10. 2022 – před 21 měsíci)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×04 – Reclaiming Tradition: Here Come the Brides

(premiéra 24. 6. 2022 – před 25 měsíci)
závěr seriálu

Mormonka - už nikdy více – O čem to je

Co znamená žít autenticky? A co to obnáší, když je vám přes třicet, jste vdaná mormonská matka a právě jste zjistila, že jste lesbička a milujete svou kamarádku, která je také mormonská matka?

Seriál Mormonka – už nikdy více popisuje inspirativní cestu Sal a Leny, které se snaží vymanit se z církve i z manželství a odhalit svou homosexualitu, a to vše při výchově sedmi dětí. Od chvíle, kdy se oči Sally a Leny setkaly na přeplněném mormonském večírku, se v nich něco pohnulo. Poprvé zažily šimrání v břiše, které znaly jen z filmů, milostné písně najednou dávaly smysl, byl to příval energie, který si nedokázaly vysvětlit – procitnutí. Poddat se svým citům znamenalo jít proti všemu, co je kdy učila církev, a dopustit se podle ní neomluvitelného hříchu. Ale když konečně objevily svou pravdu, nebylo už cesty zpět. Od toho dne kráčejí po nebezpečné cestě, na které jim hrozí odcizení od rodiny, opovržení komunity a zavržení církví. I přesto jsou šťastnější než kdykoli předtím.

Tento čtyřdílný seriál zachycuje niterný, emocionálně vyčerpávající, a přesto dojemný úkol rekonstruovat jejich životy a zároveň proplouvat jejich vztahy s bývalými manželi, rodiči, přáteli a sourozenci. Lena a Sal v tom však nejsou samy. Jejich příběh se prolíná s příběhy dalších mormonů a bývalých mormonů z komunity LGBTQ+, kteří se potýkají se snahou sladit svou identitu se zákazem církevního učení o vztazích mezi osobami stejného pohlaví. Jejich strhující svědectví vypovídají o studu a odmítnutí, ale jejich činy svědčí o tom, že na druhé straně strachu a nejistoty je naděje a štěstí.

Mormonka – už nikdy více je romantickým, intimním a odhalujícím oknem do komunity, která nás učí o uznání, empatii a síle žít svou pravdu.

Trailer
Info box
Stanice

Hulu

Délka

50 minut

Žánr

Dokument
Minisérie

Země původu

USA

Roky vysílání

2022

První vysílání

24. června 2022

Ukončení seriálu

24. června 2022

Na CZ streamech

Disney+
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Tagy

mormoni, lesbičky

Odkazy

IMDb.com