Plakát

My Sister Eileen

Ruth a Eileen Sherwoodovy jsou sestry pocházející z Ohia, které se přestěhují do New Yorku, aby zapracovaly na svých kariérách. Ruth je ze sester serióznější a citlivější, nadějná spisovatelka, zatímco mladší a atraktivnější Eileen sní o dráze herečky. Najdou si byt v Greenwich... [více]

1960–1961 | USA | 23 minut | CBS | Komedie / Sitcom | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1961

My Sister Eileen – O čem to je

Ruth a Eileen Sherwoodovy jsou sestry pocházející z Ohia, které se přestěhují do New Yorku, aby zapracovaly na svých kariérách. Ruth je ze sester serióznější a citlivější, nadějná spisovatelka, zatímco mladší a atraktivnější Eileen sní o dráze herečky. Najdou si byt v Greenwich Village, který patří panu Appopoplousovi a jeho příteli, reportérovi Chicku Adamsovi. Ruth si najde práci v nakladatelství D. X. Beaumont a spřátelí se se svou spolupracovnicí Berthou. Většinu času ale stejně dává pozor na svou sestru Eileen, která lehce naletí každému podvodníčkovi a potenciálnímu příteli, který jí zkříží cestu.

Seriál je založen na krátkých autobiografických příbězích od Ruth McKenney, které vycházely v New Yorkeru a podle kterých byla v roce 1940 napsána divadelní hra, v roce 1942 natočena filmová adaptace a v roce 1955 natočena druhá.

Ruth Sherwood
Eileen Sherwood
Mr. Beaumont
Mr. Appopoplous
Chick Adams
Marty Scott
Info box
Stanice

CBS

Délka

23 minut

Žánr

Komedie
Sitcom

Země původu

USA

Roky vysílání

1960–1961

První vysílání

5. října 1960

Ukončení seriálu

21. dubna 1961

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)