plakát seriálu

Na plný plyn

(Motorrad-Cops: Hart am Limit, Die)

Epizoda 3×01 – Bomby pro policisty (Bomben für die Cops)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policisté na motocyklech musí odhalit bombového útočníka dříve, než se sami stanou jeho oběťmi...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sunny během rutinní prohlídky objeví na svém motocyklu bombu. Podaří se jí na poslední chvíli bombu zneškodnit.

Vyšetřování odhaluje fakt, že někdo se pokouší zabít policisty a Sunny měla být první na řadě. Podrobnosti o konstrukci bomby přivedou Geigera na horkou stopu. Před půl rokem se podařilo policistům na motocyklech překazit plány dvou atentátníků. Jeden z nich, Rolf Merker, při zákroku pravděpodobně zemřel, protože jeho tělo nebylo nikdy nalezeno a druhý, Karl Merker, sedí ve vězení. Je znetvořený od popálenin a v hlouby duše nenávidí policisty. Je tedy zřejmé, že má na svobodě komplice.

Jedním z možných podezřelých je jeho bývalý spoluvězeň Gerd Hündgen. Když za ním Sunny a Kai přijdou do jeho autodílny, dá se na útěk. Policisté jsou pevně přesvědčeni, že to byl právě on, kdo nastražil bombu na Sunnyin motocykl. Jejich podezření se však zhroutí jak domeček z karet poté, co Geiger obdrží poštou bombu, ale včas jí odhalí. Je tedy jasné, že Hündgen není bombový atentátník.

Policisté nechtějí věřit teorii, že by Rolf Merker mohl být na živu. Geiger navštíví Merkerovu vdovu a s překvapením zjistí, že má syna. Jmenuje se Stefan und žije v Americe. Ale Geiger je nedůvěřivý a rozhodne se vyslechnout Stefanovu sestru. U ní zjistí, že se Stefan vrátil domů, aby pomstil smrt svého otce. Geiger bude muset vynaložit mnoho úsilí, aby dopadl Stefana Merkera...

Hlavní postavy
Tom Geiger
Susanna 'Sunny' Labonneová
Vedlejší postavy
Karl Merker
sestra Stefana Merkera
Gerd Hündgen
Witwe Merkerová
Stefan Merker
Režie
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevBomby pro policisty
Původní názevBomben für die Cops
Rok natočení2001
Premiéra26. dubna 2001
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody