Plakát

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

Hrdiny nového cestopisného cyklu Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou jsou advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi. Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni... [více]

2016 | Česká republika | 40 minut | Česká televize | Dokument | 7 epizod | status: ukončeno v roce 2016
Poslední odvysílaná v ČR

1×07 – Epizoda 7

(premiéra 20. 10. 2016 – před 7 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×07 – Epizoda 7

(premiéra 20. 10. 2016 – před 7 lety)
závěr seriálu

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou – O čem to je

Hrdiny nového cestopisného cyklu Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou jsou advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi. Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni přežili, několik dnů přemýšleli v základním táboře, zda s touhle zálibou neskončí. Nakonec se vydali na cestu znovu, a tak si potvrdili, že tohoto typu dobrodružství se prostě nedokážou vzdát. Naplánovali si tedy cestu přes Asii až do Himálaje. Prodali, co měli, koupili starý džíp a vyrazili na osmiměsíční putování podél Hedvábné stezky.

Sedmidílný seriál divákům zprostředkuje osobní zážitky Karla a Martina, které v každém díle končí výstupem do vysokých hor. Jejich putování završí výstup na osmitisícovku Manáslu a sjezd z jejího vrcholu.

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

40 minut

Žánr

Dokument

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2016

První vysílání

8. září 2016

Ukončení seriálu

20. října 2016

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2016)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

Oficiální stránky