plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×08 – V utajení (Under Covers)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agenti DiNozzo a Davidová vystupují jako manželský pár v utajení místo skutečných nájemných vrahů, jejichž těla leží na patologii NCIS.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do pitevny NCIS jsou dovezeny těla Jeana Paula Ranieriho a jeho manželky Sophie, kteří se stali oběťmi autonehody. Oba patřili k profesionálním zabijákům, u nichž jsou nalezeny falešné pasy a pozvánka na ples NCIS. Agent Gibbs zahájí akci, kterou pověří agenty DiNozze a Davidovou, aby se vydávali za manžele Ranierovi a společně strávili nějaký čas. DiNozzo a Davidová se ubytují v luxusním hotelu. Vědí, že jsou sledováni a odposloucháváni. Musí působit důvěryhodně, dokonce i po sexuální stránce a dochází mezi nimi k jistému sblížení. DiNozzo je v sedmém nebi. Gibbs s týmem mezitím shromažďuje všechny informace o mrtvých, aby měli Davidová s DiNozzem vodítko jak se chovat.

S Davidovou se zkontaktuje podezřelý muž a dohodne si s nimi setkání v restauraci. Odtud jsou prostřednictvím zabudovaných kamer přenášeny veškeré záběry hostů přímo k Abby do počítače, aby je mohla analyzovat. Podezřelý kontakt je žádá, aby mu odevzdali jistý disk.

NCIS se podaří lokalizovat místo, odkud jsou DiNozzo a Davidová sledováni. K překvapení všech vyjde najevo, že jde o agenty FBI, kteří jsou do případu též zapleteni.

NCIS pak zjistí, že si manžele Ranieriovi najal Ceasan, nájemný vrah, ale není jasné, proč by si právě on najímal další nájemné vrahy. Posléze je však zřejmé, že Ranierovi nebyli najati k zabíjení, nýbrž měli být cílem. Chtěli totiž skončit se svým "řemeslem", neboť čekali potomka. Měli však disk se jmény jejich obětí a klientů, o který jevil mimořádný zájem právě Ceasan. Disk je nakonec nalezen při pitvě ukrytý v oku paní Ranierové. Marcos Ceasan se svými společníky je zatčen.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Ředitelka říká, že jí nadcházející akce připomíná jednu operaci v České republice.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
ředitelka Shepardová: Můžeš mi říct, jak mám vysvětlit řediteli FBI, že vedeme tajnou operaci v jeho jurisdikci, aniž bychom ho informovali?
Gibbs: S úsměvem.
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Dr. Donald Mallard
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
T.C. Fornell
Charles 'Chip' Sterling
Henry Spivey
Sophie Ranierová
Jean-Paul Ranier
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevV utajení
Původní názevUnder Covers
Rok natočení2005
Premiéra8. listopadu 2005
Česká premiéra5. března 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody