plakát seriálu

Návrat komisaře Rexe

(Rex, il ritorno)

Názory uživatelů

My name is Rex

Jako docela velký fanoušek rakouského originálu jsem na italské pokračování koukal mezi prsty. Italové a jejich otřesný přízvuk, jiné město, horší scénář, to nebude vůbec dobré. Netěšil jsem se skoro vůbec. Možná to bylo tím despektem, ale nová série či pokračování mě příjemně překvapila.

Nové postavy mají své kouzlo a nesnaží se kopírovat původní partičku. Morini mi zpočátku moc nesedl, ale poté co si přestal gelovat vlasy, jsem si ho oblíbil. Nový komisař Fabri si zasloužil pozici rexova pána svou laskavostí a obětavostí. Okamžitě se spřátelili a vypadalo to na zajímavou budoucnost seriálu. Jednotlivé případy měly dobrý nápad, hodně podezřelých a nebylo snadné uhodnout vraha. Atmosféra starého města zůstala zachována, přestože je Řím profláklejší a okoukanější než Vídeň, zasazení se povedlo na jedničku. A co ten otřesný italský přízvuk? Český dabing to řeší. Herci se nesnaží napodobit Italy a působí přirozeně. Přibyly dvě nové písničky, mimochodem nahrané českým orchestrem. Obě jsou chytlavé a skvěle zazpívané.

A ten nejdůležitější ze všech - Rex - pochopitelně změnil svého herce. V Návratu se vystřídali tři psi a musím uznat, že až na vzhled a hlas bych nepoznal rozdíl. Všichni se ujali role bezchybně. Je pravda, že Achi je hodně tmavý a ze začátku mě to rušilo, ale zvykl jsem si. Fabri se zdržel v seriálu přes tři série a pak ho vystřídal Rivera - tajemný podivím, kterého si lze jen těžko oblíbit. Rivera s sebou do seriálu přivedl inspektora Monterossu. Ten mi ze začátku opravdu neseděl a trvalo dlouho než jsem si zvykl. Nakonec mi sedl víc než Morini. Hlavně epizody s jeho „dcerou“ patří k nejlepším. Co se týče riverova odchodu, je podobný tomu Brandtnerovu. Bez vysvětlení se změnil komisař.

Nastává nové éra. Změnily se postavy i herec Rexe. Na místo komisaře přichází Marco Terzani. Francesco Arca je skvělý herec a jeho postavu jsem přijal okamžitě. Kvalita seriálu se vrátila a stále přibývaly napínavé kriminální případy. Potom přišla zvláštní epizoda Doba ledová, která asi měla přemostit seriál do nové lokace. Komisař Miterrer se nikde nezmiňuje, ale je poznat, že to měl být nový rexův páníček. Vypadá to, že ke změně nedošlo kvůli divákům.

Nové dvě závěrečné série byly natočeny opět s Terzanim a v Římě. Seriál se přejmenoval na Komisař Rex na stopě. Změnilo se i komisařství. Nové prostředí a postavy byly výborné. Za zmínku stojí hlavně Carlo Papini. Terzani ho obviňuje za smrt svého bratra, ale dokážou spolu vycházet. Papini je vynikající policista, ale je upoután na kolečkové křeslo. To mu však nebrání vyslýchat podezřelé a to mu jde výborně. Je opravdu zábavné pozorovat, jak si s vyslýchanými hraje a dusí je. Jen jedna věc mi vadila na posledních dvou sériích - případy. Už to nebyla napínavá detektivka, ale „jen“ výborný akční seriál. Vrah/ové byl/i znám/i už od začátku a vytrácelo se napětí a překvapení.

Doporučuji nad novým rexovým dobrodružstvím nezlomit hůl. Jde o povedený seriál a důstojného nástupce kultovního rakouského originálu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Návrat komisaře Rexe

Vynikající volné talianské pokračování kultovního seriálu Komisař Rex. Dokonce mě tenhle seriál oslovil víc než původní rakouský Komisař Rex. První 3 řady s komisařem Lorenzem Fabbrim byli super. Obávám se ale, že po jeho odchodu to s kvalitou začalo být horší a horší... ale pořád koukatelné.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Návrat komisaře Rexe

Když jsem se dozvěděl o tomto seriálu, první moje reakce byla a sakra. To proto, že poslední série Rexe byly slabé a navíc Italové umějí seriály mnohem hůř než Němci. Ale nová verze Rexe pro mě byla skutečně milým překvapením.
Rex je pořád v kondici a nové prostředí mu svědčí a kulisy sluší. Kaspar Capparoni jako jeho nový páníček byl výborný a jako tým mi ti dva sedli. Zlepšila se i kvalita zápletek a epizod, navíc je v seriálů pár originálních prvků.
Seriál byl skvělý a i když zbytečný, mě bavil. Pak ale přišel další zádrhel.
Kapparoni v seriálu zemřel krutou smrtí a Rex dostal nového pána. A ten byl více než strašný. Se seriálem jsem to vzdal, ale prvních 30 dílů snad bylo ještě lepší než původní série.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Názor

Myslím si, že návrat Rexe byl opravdu zbytečný. Je to pořád o tom samém, akorát že v jiném prostředí a opět z jiným páníčkem...

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

můj názor..

No myslím si že návrat komisaře Rexe byl trochu zbytečný když jsem v televizi vydela první díl. Tak sem říkala že na tohle fakt koukat nebudu nikomu z rodiny se to moc nezamlouvalo ,ale potom se to líbilo všem. No jednou jsem na ulož to stáhla díl 12x asi 3 nebo nejaky cislo a najednou tam byl páníček jménem David. Říkám si že se na to taky dívat nebudu ,ale nevim treba se mi to začne líbit jako s Lorenzem. Návrat se mi líbí víc než obyčejný Rex.Jen bych chtela dodat aby ten seriál us ukončili a ten David aby ho zrušili David je v tomto seriálu tak trochu zbytečný.děkuji za pochopení mého názoru

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí