Plakát

Ninja faktor

(Sasuke)

Troufli byste si na pořádně těžkou překážkovou dráhu? Stovka soutěžících se pokouší zdolat sérii překážkových drah v japonském stylu. Možná je znáte například z pořadů Takešiho hrad nebo Drtivá porážka (Wipeout). Už překážky v prvním kole jsou dost drsné a postoupí jen... [více]

1997–???? | Japonsko | 50 minut | TBS | Sportovní | 6 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

40×01 – SASUKE2022

(premiéra 27. 12. 2022 – před 14 měsíci)
nová série

Ninja faktor – O čem to je

Troufli byste si na pořádně těžkou překážkovou dráhu?

Stovka soutěžících se pokouší zdolat sérii překážkových drah v japonském stylu. Možná je znáte například z pořadů Takešiho hrad nebo Drtivá porážka (Wipeout).

Už překážky v prvním kole jsou dost drsné a postoupí jen málokdo. Úkolem je zmáčknout bzučák na konci dráhy ve stanoveném čase. Adrenalin často stoupá do posledních desetin vteřiny. Pokud hráč vybočí z dráhy nebo přijde do kontaktu s vodou, končí. Vypadne obvykle 85 až 90 soutěžících a spousta z nich odchází ve velkém stylu - po luxusním držkopádu do bahnité vody, která se nachází skoro pod všemi překážkami. Téměř pro každou novou stovku hráčů se dráha upravuje a přidávají se nové zajímavé úkoly.

Podobně je tomu v druhém kole, v němž ale na soutěžící čekají ještě náročnější překážky. Teprve na třetí dráze na času nezáleží - přesto ji v historii soutěže zdolalo jen 22 hráčů.

Čtvrtá dráha má podobu obrovské věže, na jejímž vrcholu se opět nachází bzučák, který je nutné zmáčknout před vypršením časového limitu. Adrenalin na maximum zaručuje mimo jiné i fakt, že poslední úsek na cestě k vítězství spočívá ve šplhání po laně, které se s koncem časového limitu utrhne.

Nezáleží na tom, jestli je den, tma, prší nebo svítí slunce - soutěžící musí nastoupit za jakýchkoli okolností.

Borci se obvykle rekrutují ze tří skupin: První jsou manuálně pracující profíci (hasiči, dřevorubci), kteří mají skutečnou šanci vyhrát. Účastní se třeba i opakovaně, staví si na zahradě repliku dráhy apod. Další skupinou jsou obyčejní lidé, kteří to prostě jdou zkusit a obvykle se s grácií vykoupou hned v prvním kole. Třetí nastupují magoři a vtipálci, kteří jdou soutěžit např. v supermanovském kostýmu nebo v převleku za prezidenta Obamu.

Himself - Announcer
Himself - Announcer
Himself - Announcer
Himself - Announcer
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Ninja Warrior (EN název)

Info box
Stanice

TBS

Délka

50 minut

Žánr

Sportovní

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

1997–????

První vysílání

26. září 1997

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související