Plakát

Noir

Japonsko: Mladinká Kirika Yumura se probouzí v osamění se ztrátou paměti. V pokoji nenachází nic než průkazku se svým jménem, zvláštní řetízkové hodinky a pistoli. Vzápětí je nucena unikat před bandou hrdlořezů v tmavých oblecích. Francie, Paříž: Nájemný zabiják, atraktivní Mireille... [více]

2001 | Japonsko | 25 minut | TV Tokyo | Akční / Drama / Thriller | 26 epizod | status: ukončeno v roce 2001
Poslední odvysílaná

1×26 – Birth

(premiéra 28. 9. 2001 – před 22 lety)
závěr seriálu

Noir – O čem to je

Japonsko: Mladinká Kirika Yumura se probouzí v osamění se ztrátou paměti. V pokoji nenachází nic než průkazku se svým jménem, zvláštní řetízkové hodinky a pistoli. Vzápětí je nucena unikat před bandou hrdlořezů v tmavých oblecích.

Francie, Paříž: Nájemný zabiják, atraktivní Mireille Bouquet, přeživší dcera korsického mafiánského bosse zlikvidovaného i se zbytkem rodiny, dostává záhadný mail: „Vydej se se mnou na cestu za minulostí. Yumura Kirika.“

Obě dívky se v rámci složitého osobního vztahu a podnikání ve „špinavém řemesle“ pod přezdívkou „Noir“ pouští do rozkrytí traumat z minulosti. Mireille se snaží nalézt odpověď na otázku likvidace svých rodičů, Kirika má minulost zcela zastřenu tajemstvím a uvědomuje si jen temnou bolest ve svém nitru a fakt, že umí podivuhodně dobře zacházet se zbraněmi. Postupem času, kdy se podíváme do mnoha míst v mnoha zemích, se čím dál zřetelněji projevuje konflikt dívek a mocné konspirační síly, která v pozadí událostí ve svůj prospěch bez skrupulí manipuluje lidmi včetně obou hrdinek.

Noir se řadí mezi seriály, které postupně rozkrývají záhadné mystérium, v jehož rámci se krok za krokem odhaluje zprvu nezřetelná podstata dějové zápletky i motivace postav. Díky tomu a nečekaným zvratům se daří po celou dobu rozvíjet a udržovat napjatou a tajemnou atmosféru příběhu. Za zmínku stojí vynikající doprovodná filmová hudba skladatelky Yuki Kajiury, která atmosféru seriálu významně podtrhuje.

Kirika Yumura
Mireille Bouquet
Mireille Bouquet
Kirika Yumura
Additional Voices
Altena
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Info box
Stanice

TV Tokyo

Délka

25 minut

Žánr

Akční
Drama
Thriller
Anime

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2001

První vysílání

6. dubna 2001

Ukončení seriálu

28. září 2001

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související