plakát seriálu

Nultá hodina

(Zero Hour)

Epizoda 1×01 – Úder (Strike)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Honba za cenným artefaktem začíná ve chvíli, kdy je unesena manželka vydavatele časopisu pro skeptiky. Ten je brzy přesvědčen, že za celou věcí je něco závažnějšího. Hanka Gallistona čeká vskutku dlouhá cesta.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Během druhé světové války existovala skupina lidí, kteří před nacisty chránili určitý artefakt, o kterém byli přesvědčeni, že by mohl způsobit zkázu světa tak, jak jej známe. Aby tento artefakt uchránili, neváhali dokonce obětovat vlastní životy.

Ocitáme se v současném New Yorku. Hank Galliston vydává časopis Moderní skeptik, který se soustředí na paranormální a další těžko vysvětlitelné jevy. Jeho žena Laila se pak zabývá nákupem zajímavých a zvláštních druhů hodin. Jsou na společné procházce a po chvíli se rozcházejí každý do svého zaměstnání.

Laila Hankovi později telefonuje ze svého obchodu s tím, že se tam někdo dobývá. Hank se vydává na místo, ale obchod je již prázdný a je jasné, že jeho manželka byla unesena. Nezdá se, že by policie hodlala vyvíjet nějakou extrémní aktivitu, u Hankových dveří se ale brzy objevují dva agenti FBI. Agentka Rileyová Hankovi a jeho kolegům ukáže záznam, který získali z kamery na ulici. Na něm je vidět muž, který Hankovu ženu táhne do auta a vzápětí odjíždí. Únoscem je známý žoldák, který je známý pod jménem White Vincent, a je jasné, že agentka o něm má poměrně dost informací.

Hank si uvědomí, že únosce v obchodě mohl těžko najít něco cenného a zřejmě tak šel po něčem konkrétním. Laila si odpoledne při procházce s Hankem prohlížela hodiny a jedny z nich si nakonec koupila. Před cestou do práce se pak zastavila doma a nechala je tam. Hank se je rozhodne rozebrat a objeví malý diamant, ve kterém šťastnou náhodou za pomoci přátel najde tajemnou mapu. Protože není schopen přeložit nápisy na mapě, ukáže ji svému známému, který je knězem, s žádostí o pomoc. Kněz se během vyprávění zmíní Rosikruciány, skupinu mužů a žen víry a také na mapě najde místo nazvané Nový Bartoloměj.

Hank nechá diamant u kněze s tím, že u něj bude více v bezpečí. Kontaktoval jej totiž únosce s tím, že chce hodiny a pak Lailu pustí na svobodu. Celá předávka však sloužila jen k odvedení pozornosti a Vincent ve skutečnosti velmi dobře ví, co konkrétně chce a především to, že diamant zůstal u kněze.

Hank teď nemá nic, co by únosce zajímalo a zároveň stále pohřešuje svou ženu. Rozhodne se tedy sledovat stopu s mapy co byla v diamantu. Nový Bartoloměj by podle ní měl být někde u polárního kruhu. Na cestu se ním vydává agentka Rileyová s cílem pomoci jak jen to půjde.

Hankovi kolegové Arron a Rachel mezitím zjistí, že hodiny vyrobil muž, který v současnosti stále žije. Problém je, že ne někde za rohem, ale v Německu. Po příjezdu na místo jim muž prozradí, že patří mezi Rosikruciány. Poví jim, že za války bylo určeno 12 nových apoštolů, kteří měli za úkol uchránit svět před zkázou. Společně vytvořili artefakt a následně jej před nacisty skryli. Hodiny, které objevila na začátku Laila, byly původně postaveny pro každého z apoštolů. Nová Bartoloměj tedy není místo, ale právě jeden ze zmíněných vyvolených.

Ve stejné době, kdy se Aaron s Rachel dozvídají tyto informace, se Hankovi a agentce daří dorazit na místo, kde by se měl Nový Bartoloměj nacházet. V ledu je zde uvězněna německá ponorka, v jejím nitru je stále i posádka. Zmrzlá na kost. Nový Bartoloměj osobně vypadá však velmi zajímavě. Je totiž extrémně podobný Hankovi, který je v šoku a vybavují se mu slova únosce Vincenta o tom, že toto není jeho první život. Společně si o tom budou moci zřejmě brzy popovídat, protože Vincent je na cestě k ponorce...

Hlavní postavy
Hank Galliston
Laila Galliston
White Vincent
Rebecca 'Beck' Riley
Rachel Lewis
Vedlejší postavy
ministrant
agent FBI
podnikatel
prodejce hodin
starý hodinář
mladý hodinář
nacistický důstojník
nacistický důstojník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevÚder
Původní názevStrike
Rok natočení2013
Premiéra14. února 2013
Česká premiéra4. srpna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 380 000 diváků (1,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody