O.C.

O.C. (O.C., The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pilot

Dva kluci vidí Camaro stojící opuštěně v temné ulici. Jeden má páčidlo. S hláškou “Jsem tvůj starší bratr, pokud tě to nenaučím já, tak kdo tedy?” rozbije starší z bratrů okno auta. Projíždějící policejní hlídka si jich všimne a začne je pronásledovat. Jako ve většině případů i toto pronásledování končí pro zloděje špatně.

Mladší z bratrů, Ryan, je odveden do výslechové místnosti. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Snaží se mu pomoct, ale Ryan se pomoci brání.

Před vězení přijede Ryanova matka, která je dost rozčílená. Sandy mu dá svou vizitku, jen pro případ. Doma opilá matka vyhodí svého syna.

Ryan volá několika přátelům, jestli by u nich nemohl přespat, ale ani u jednoho to nevyjde. Poslední možnost - Sandy. Přijede pro něj a vezme ho k sobě domů, do Newport Beach.

Pro Sandyho manželku Kirsten je to překvapení. Nechce doma zločince. Po krátké diskuzi jde připravit domek pro hosty.

Mezitím si jde Ryan zakouřit před dům. Potká tam pěknou dívku. Marissa, dívka ze sousedství, se ho ptá co tu dělá. Ryan jí řekne příběh s autem. Myslí si, že je to Cohenů synovec z Bostonu. Začínající přátelství přeruší Luke, Marissin kluk, když pro ni přijede.

Druhý den Ryan vstane. Má lepší výhled než ze svého starého pokoje. V domě se seznámí s Cohenovým synem Sethem. Sandy řekne Sethovi, aby to tady Ryanovi ukázal, a tak jdou na plachetnici. Seth se Ryanovi svěří, že je zamilovaný do Summer, po které pojmenoval loď, a že se s ní chce plavit na Tahiti.

U Cooperů v domě zazvoní dva federální agenti a hledají otce Marissy. Ona jim řekne, že neví, kde je. Potom jde za ním do pracovny a dá mu jejich vizitku. Jimmy říká, že má teď jen moc práce, ale Marissa si není jistá.

Večer jdou Cohenovi a Ryan na módní přehlídku, uspořádanou jako charitativní sbírku. Během přehlídky sedí u stolu. Sandy se diví, kolik mohlo Marissino oblečení asi stát a jiný muž u stolu říká, že je to důkaz jak je Jimmy bohatý. Jimmymu není dobře a odejde do koupelny, kde se zhroutí.

Během přehlídky pozve Summer Ryana na párty u kamarádky. On vezme Setha a odjíždí tam. Ve dveřích si Seth uvědomí, že je ve světě, o kterém nevěděl, že existuje.

Luke vezme mladou blondýnku na pláž, aby jí ukázal oceán. Ona se zajímá, jestli to nebude Marisse vadit, ale ujistí ji, že ne. Summer má už dost alkoholu v krvi a chce si hrát s Ryanem. Seth, posilněný alkoholem, si to špatně vyloží. Řekne Ryanovi aby se vrátil do China, že tam bude nějaký auto, co půjde dobře ukrást. Potom odejde na pláž.

Na pláži do Setha šťouchá několik surfařů. Ryan mu přijde na pomoc a praští Luka do obličeje. Surfaři se přidají a brzo leží Seth i Ryan s modřinami na zemi.

Druhý den ráno Kirsten najde Setha v domku pro hosty. Je naštvaná, Sandy se Ryana zastává, ale je to zbytečné. Sandy ho tedy odveze do jeho pravého domova. Najdou tam jen prázdný byt a tak jedou zpět do Newportu.

Zajímavosti

Adam Brody (Seth Cohen) nesnáší plachtění, a tak po natočení scény v pilotu požádal tvůrce, aby už nikdy nemusel plachtit.

HUDBA V EPIZODĚ

California (Phantom Planet)

Seriálová znělka.

Sweet Honey (Slightly Stoopid)

Seath a Ryan jdou plachtit.

All Around the World (Punk Debutante) (Cooler Kids)

Hraj během módní přehlídky.

Swing, Swing (The All-American Rejects)

Ryan a Seth naskakují do auta a vyráží na párty.

Hands Up (Black Eyed Peas)

Ryan se Sethem doráží na párty.

I´m a Player (KGB)

Ryan si na párty povídá s Marissou.

Into Dust (Mazzy Star)

Ryan odnáší opilou Marissu.

Honey and the Moon (Joseph Arthur)

Sandy odváží po víkendu Ryana zpátky domů.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

aaime
Licvido