plakát seriálu

Ochrana svědků

(In Plain Sight)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mary pracuje v nejutajovanější jednotce policie, zabývající se ochranou svědků. Právě byl zabit syn zločince, který i s rodinou dostal jinou identitu, aby pomohl odhalit šéfa mafie. Souvisí chlapcova smrt skutečně s otcovou zločinnou činností?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Gangster Francis Santoro jede s manželkou Felicií a synem Frankiem v autě. Oznamuje, že musí zastavit, aby kamarádovi Petovi, který je nemocný, zanesl jídlo. Místo toho mu ale prostřílí dveře, muž stačí vyskočit z okna.

V té době už Francise sleduje policie, a protože je ochoten vypovídat proti hlavě mafie Dominiku Mastrovi, on i jeho rodina se dostávají do federálního programu na ochranu svědků. Hlídat je má federální šerif Mary Shannonová, jejímž kolegou je šerif Mann Marshall. Mary slaví narozeniny, na které má přijet i její sestra, věčná potížistka Brandi. Mary požádá přítele Raphaela Ramireze, který je také jejím příležitostným milencem, aby Brandi vyzvedl, protože má ještě práci. Musí vyzvednout na nádraží další osobu z programu na ochranu svědků, Rusku Tashu Somovou, která bude ve státě Nové Mexiko žít pod jménem Turischevová. Na cestě je ale odvolána k dvojnásobné vraždě: byl zabit mladý Frankie Santoro, nyní Amato, a Sienna, dcera místního developera. Dívka byla zabita obzvlášť brutálním způsobem. Nabízí se pochopitelně otázka, jestli smrt Frankieho mladšího souvisí se zločineckou činností jeho otce a jestli se mafie dozvěděla o jeho nové identitě.

Otec Frankieho slibuje vrahovi pomstu: Mary se jen stěží daří ho zadržet. Násilnický muž nakonec prohlásí, že dává policii na nalezení vraha čtyřiadvacet hodin, pak si ho najde sám a nemilosrdně ho zlikviduje...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Mary zvedne mobil.)
Mary: Ahoj, Stane.
Stan: Ahoj, Mary. Tady Stan.
Mary: Já vím, že jsi to ty, Stane. Proto jsem řekla "Ahoj, Stane."
Hlavní postavy
Mary Shannonová
Marshall Mann
Brandi Shannonová
Stan McQueen
Raphael Ramirez
Jinx Shannonová
detektiv Robert Dershowitz
Vedlejší postavy
Frankie Santoro / Francis Amato
Felicia Santoro / Felicia Amato
Tasha Somova / Tasha Turischeva
Edwin Talltrees
Kyle Talltrees
Frankie Santoro Jr.
Richie Mastro
Airport Traffic Cop
Joseph Parker
Tasha's Marshall
Gang Banger #1
Father Mendoza
Morgue Official
Indian Bartender
Deaf Maid
Hotel Person in Line #1
Hotel Desk Attendant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2008
Premiéra1. června 2008
Česká premiéra4. ledna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody