Okresní přebor

Okresní přebor (Okresní přebor) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Předlohou fiktivního fotbalisty Tomáše Vápeníka (Lukáš Příkazký) v 6. dílu "Lucka" byl Tomáš Rosický. Vápeník stejně jako Rosický hraje v Anglii a v reprezentaci nosí kapitánskou pásku a dres s číslem 10. Tuto skutečnost tvůrci seriálu i přiznávají vtípkem v závěrečných titulcích, kdy je Lukáš Příkazký uveden jako "Tomáš Rosi... Vápeník".
Vložila: Mistin
Každý díl seriálu začíná a končí stejnou hudební skladbou.
Vložila: Mistin
Přestože byla pro celý seriál vytvořena značka piva Brigadýr, v epizodě "Forbes" se v kabině Čenda Pazdera dožaduje, aby Matějka (Pavel Nečas) dával do půllitru "gambáče půllitru gambáče".
Vložila: Mistin
Ač na to Leoš Noha, předtavitel Ády Větvičky nevypadá, ve skutečném životě je poměrně dobrým fotbalistou.
Vložila: Mistin
Oba režiséři si v seriálu zahráli na brankaře. Jakub Kohák za Slavoj Houslice a Jan Prušinovský v 11. epizodě s názvem "Konvoj" za tým z Újezdu.
Vložila: Mistin
Hned tři herci si zopakovali roli ve fotbalovém seriálu, respektive filmu. Ve filmu Kožené slunce (2002) si Ondřej Vetchý, David Novotný a Pavel Nečas dokonce zahráli i podobné role jako v Okresním přeboru.
Vložila: Mistin
Ondřej Vetchý byl 2. 4. 2011 za roli Jirky Luňáka oceněn cenou TÝTÝ.
Vložila: Mistin
David Novotný se po skončení natáčení na popud Jana Prušinovského po více než třech letech vrátil k aktivní kopané a začal nastupovat za bývalý režisérův oddíl Zadní Třebaň ve třetí třídě.
Vložila: Mistin
Během natáčení se ukázalo, že nejschopnejším fotbalistou je představitel Jardy Kužela, David Novotný, dříve aktivní fotbalista, který úroveň okresního přeboru převyšoval.
Vložila: Mistin
Při charitativních zápasech chodilo na tým Slavoj Houslice více lidí než na skutečné zápasy a ve vesnici se tak sešlo i 3 500 diváků.
Vložila: Mistin
Leoš Noha, představitel Ády Větvičky, použil poprvé svou typickou vadu řeči v pořadu Na stojáka (2004).
Vložila: Mistin
Během natáčení si herci neustále hráli s míčem. Když pak měli jít točit, byli často unavení. Proto jim režisér Prušinovský bago s míčem zakázal.
Vložila: Mistin
Když se Ondřej Vetchý dozvěděl, že roli předsedy klubu má hrát Luděk Sobota, chtěl ze seriálu odstoupit. Na zkoušce však Sobota zaperlil a Vetchý byl jeho výkonem doslova nadšen.
Vložila: Mistin
Místo tradičního castingu režisér nechal herce - hráče podstoupit celá fotbalová utkání, aby poznal, kdo je skutečně schopný fotbalista.
Vložila: Mistin
Režisér Jan Prušinovský přišel se svým nápadem nejprve do České televize, kde byl ale odmítnut s tím, že tento typ seriálu není to, co současní diváci chtějí vidět.
Vložila: Mistin
Pro potřeby seriálu jeho tvůrci vymysleli sponzora fotbalového klubu Slavoj Houslice – Jatka Matějka. Pro něj museli vyrobit logo, plakáty i propagační materiály, jimiž vyzdobili hřiště i klubovnu. Vymyšlené je i pivo Brigadýr s patřičnými etiketami, které popíjejí štamgasti místního hostince, a cigarety Dubina a Golf v patřičných krabičkách. Ty první jsou bez filtru, druhé s filtrem. Speciálně pro seriál byla vymyšlena i značka sportovního vybavení Rapid.
Vložila: Mistin
Seriál se natáčel od února do září 2009.
Vložila: Mistin
Exteriéry i interiéry (hřiště, hospoda, dům hlavního představitele, atd.) se točily v Lochovicích, vesnici vzdálené cca 40 km od Prahy, a v sousedním Komárově, kde mají postarší sokolovnu.
Vložila: Mistin
Najít hřiště, za nímž by tekl potok nebo říčka (podle scénáře padají fotbalistům míče do potoka) a kde by se kloubila tradice se současností, trvalo dva měsíce.
Vložila: Mistin
Původní hospoda místních fotbalistů byla pro potřeby seriálu přestavěna na klubovnu a kancelář klubu byla vybavena odpovídajícím nábytkem, diplomy, společnými fotografiemi a vlaječkami.
Vložila: Mistin
Pivo, které hráči hojně popíjejí, bylo nealkoholické. Kořalku nahrazoval čaj, vodka byla obyčejná voda.
Vložila: Mistin
Natáčení se zúčastnilo několik desítek dalších epizodních postav, včetně několika fotbalových týmů z blízkého i dalekého okolí.
Vložila: Mistin
Herce režisér vybíral cíleně. Museli umět hrát fotbal, museli vědět, co je to ofsajd, atd.
Vložila: Mistin
Na začátku se musel natáčecí plán narychlo předělávat, když filmaře na jaře překvapil nenadálý příval sněhu. Když pak filmaři potřebovali scény se sněhem, muselo se uměle zasněžovat.
Vložila: Mistin
Jako komparzisté byli využíváni především obyvatelé Lochovic a okolí.
Vložila: Mistin
Předchozí

Filtr epizod