plakát seriálu

Olympus

(Olympus)

Názory uživatelů

NOlympus

Tak tímhle si Syfy opravdu "udělala jméno". Levná stanice povýšila na ultralevnou a natočila něco, co pravděpodobně dlouho nikdo nepřekoná.

Celý seriál (nebo jeho drtivá většina) je natáčena na green screen - což není vůbec problém, pokud máte za sebou tým motion grafiků a odvedete práci kvalitně. Tady se nepovedlo ani jedno. Pozadí je rozmazané a působí jako z počítačové hry a samotný převod filmu z greenu do spojeného obrazu odmazal spoustu zelené. V důsledku toho je obraz neostrý, rozplizlý, a seskládaný z šedé a žluté. Skoro bychom se mohli ptát, kam zmizel celý rozpočet, protože to, co předvádí první epizoda, je možné natočit za několik tisíc dolarů. Celý obraz je ponurý, prostředí nechutně levné, skoro to připomíná porno z devadesátek. Prvních pár minut tak opravdu vypadá, jen čekáte, kdy si to hlavní představitelé začnou rozdávat.

Ale popojděme dále, obraz by neměl být měřítkem kvality (i když s podobně zpackaným projektem jsem se ještě nesetkal). Co herci? Předvádějí úžasné výkony, které by mne vtáhly do děje?

Ne. Obsazení je z drtivé většiny složeno z naprosto neznámých tváří a to se projevuje i na jejich výkonu. Takovou béčkovou přehlídku jen tak někde neuvidíte, vlastně se tomu budete i občas smát, zvlášť ke konci. Horší na tom ale je, že se ve spoustě postav nebudete vůbec orientovat, protože vám všechny (zvlášť mužská část) přijdou stejné. To je zapříčiněno jednak tím, že žádná z těch tváří není úplně zapamatovatelná, jednak kvalitou obrazu, který odstraní z tváří polovinu rysů a jednak tím, že tvůrci zde zplácali dohromady tolik postav z řeckých bájí, že se budete chytat za hlavu.

Upřímně, na tomhle seriálu není ani moc co chválit. Ani matrixovský bullet-time v průběhu bitvy to nezachraňuje, vypadal tam v tu chvíli spíš nepatřičně, i když bych se nezlobil, kdyby byl zopakovaný víckrát. To by musel mít ale napřed smysl a být spojený s dějem.

A když se mrknete na IMDb, zjistíte, co jste snad ještě nikdy neviděli - že seriál může mít i rating 3,4 z 10. Na RottenTomatoes to jeden recenzent vyjádřil trefně - vypadá to jako film 300, kdyby byl natočený za 300 dolarů.

Jo a ještě jedna věc. Rating premiéry dopadl tak jako celý seriál - katastrofálně. Dost možná jde o nejhorší premiéru na Syfy vůbec. Nedivil bych se, kdyby stanice druhou sezónu už nekoupila.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí