Origin

Origin (Origin) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

19. prosince 2018

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

DALŠÍ SPLÁCANÁ VYKRÁDAČKA POPLATNÁ DOBĚ

SCI-FI je z definice vědecko fantastický žánr. Auroři tohoto seriálu si vše zjednodušili tím, že se abstrahovali od prvních třech písmen zkratky - jinak si nelze vysvětlit nerespektování fyzikálních zákonů do takové míry, že si toho všimla i moje malá dcerka (fakt).

Dalším prohřeškem je duhový multikulturní aspekt (menšina tentokrát zastoupená bisexuálem, černoškou s psychickou poruchou, která si upraví - "přeprogramuje" původně dementní blonďatou a zneužívanou reprezentantku AI do podoby, které v ní probudí homopudy, vysoce eticky uvědomělý černoch, ex členka ochranky - silná bojovnice, zdrcená výčitkami svědomí, polepšený asiat, původně člen Yakuzy...) Všechny postavy jsou natolik psychicky transparentní, že by mohly posloužit jako přiklad trestuhodného zjednodušení psychoprofilů, neustále bijícího do očí.

Samostatnou kapitolou jsou četné a dlouhé flashbacky, které diváka seznamují s minulostí postav. Proč ne, ale když samoúčelně tvoří desítky procent všech dílů, tak se obávám, že i v mainstreamovém divákovi vzbudí pocit (oprávněný), že se jedná o pouhou neuměle maskovanou vatu.

Kosmická loď letící kolonizovat je graficky ztvárněna celkem pěkně (aby ne v době výkonných animačních systémů), ale aby to byla jakoby pořádná akční scifárna, tak tam autoři zamíchali pall mall z Aliena a The Thing (kdybych byl Scott, nebo Carpenter, tak bych po nich chtěl autorské výpalné). Ani to ale nepomohlo.

Series finale překvapilo (nemile). Opět obsahovalo flashbacky, ale tentokrát ze současnosti. Režie patrně musela v rámci plánu splichtit i desátý díl a protože by byl moc krátký, tak více než polovina doby byla tvořena občas lehce prodlouženými scénami z předchozích dílů tak, aby to zdlouhavě podalo vysvětlení a poskytlo pohled očima jedné z postav. Výsledkem je, že se podařilo díl, na který by dějově stačilo 20 minut, dokonce prodloužit o minut 10 oproti zdlouhavým předchozím dílům. Zkrátka vznikl "vzpomínkový díl". Režie za to patrně dostala premie, i když si spíše zasloužila pár facek.

Závěrečný cliffhanger jednoznačně otevírá cestu k S02, terá doufám nebude natočena, nebo ano, ale po výměně celého realizačního týmu (a zejména režiséra).

KOUKAT SE NA TO DÁ, ALE V DIVÁKOVI PO PÁR DNECH NEZŮSTANE ŽÁDNÝ DOJEM. KDYBY SE VŠECH DESET DÍLŮ SESTŘIHALO NA 180 MINUT, TAK BY Z TOHO MOHL BÝT LEHCE NADPRŮMĚRNÝ BÉČKOVÝ FILM.

Avatar uživatele
Maslord

27. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Môže s toho niečo byť, ale treba dodať šťavu.

Origin začal brutálne a rýchlo, javil sa že tomto bude v tomto duchu a bude plný brutánych vrážd krvilačnými mimozemšťanmi. Zrazu ale nastáva úplné spomalenie deja a až nehorázne pomalé tempo hraničiace z nudou, ktorú preplietajú trápne hororové šoky o ničom (zrazu za tebou niekto stojí, maximálne napätie, otočíš sa a je to odraz v zrkadle alebo podobná kravina). Keď ešte ani po troch dieloch nie ste úplne zdeprimovaný a unesiete pomalé plynutie máte nakročené nazrieť na tú dobrú časť tohoto seriálu. Konečne sa niekam dostávame a príbeh má zmysel. O pár zbytočných alebo prehnaných scén ďalej ste už skoro na konci a až rozuzlenie prináša pocit, že to čakanie stálo za to. Potenciál tu je, herci sú dorbý, uvidíme, či druhá séria prekvapí.

Avatar uživatele
LadyD

20. prosince 2018

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Crazy Ride ...

Tak to je slušně bláznivá jízda :D
Začalo to zajímavě, po zkouknutí prvních tří dílů, celkem smíšené pocity, ale docela mě zajímá, jak to dopadne, takže se chystám i na zbytek. Nejsem zrovna fanoušek sci-fi, zvlášť něco tohoto typu. No nemyslím si, že je to úplně njhorší. Nějakej příběh tam je, trochu té akce taky a i trochu napětí. Takže proč ne...

Avatar uživatele
Tetišeri

14. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ne, ne, ne!

Zařazeno do kategorie Škoda času i slov.

Avatar uživatele
roka66

16. ledna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ze začátku dobré, poté..

Natěšen na tento seriál, jsem s nadšením zkouknul první dva díly. Potom, ale tempo upadalo až jsem se nakonec začal nudit. Čím déle jsem se díval, tím déle jsem si připadal, že jsem to už viděl. Dodíval jsem se jen proto, abych se dozvěděl jak to dopadne. Ale ani konec mně nepřekvapil. Některé postavy byly dokonce protivné.
Roka66