Plakát

Pán času

(Doctor Who)

Pán času je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství cestovatele vesmírem a časem, který si nechá říkat "The Doctor". Cestuje ve své lodi Tardis, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let a se svými společnicemi zkoumá vesmír a... [více]

2005–???? | Velká Británie | 45 minut | BBC One | SciFi / Dobrodružný / Drama | 174 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

9×12 – Projít peklem

(premiéra 11. 3. 2017 – před 4 lety)
Poslední odvysílaná

13×07 – Eve of the Daleks

(premiéra 1. 1. 2022 – před 16 dny)

Pán času – O čem to je

Pán času je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství cestovatele vesmírem a časem, který si nechá říkat "The Doctor". Cestuje ve své lodi Tardis, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let a se svými společnicemi zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody.

Doctor je mimozemšťan, pochází z planety Gallifrey, ale vypadá jako člověk. Drobnou odlišností může být pouze to, že má dvě srdce a je prakticky nesmrtelný, protože se může regenerovat (je mu 903 let).

Tento seriál patří do Universa seriálu Doctor Who, jak sledovat tento seriál s ostatními se můžete dočíst v tomto článku.

Seriál je zapsán v Guinnessově knize rekordů, jako nejdéle běžící sci-fi seriál na světě a je součástí moderní britské kultury. Britové považují seriál, proslulý barvitými příběhy a speciálními efekty, za kultovní a v roce 2006 byl oceněn jako nejlepší televizní seriál.

Vysílání započalo roku 1963 a pokračovalo až do roku 1989. Následně byl v roce 1996 natočen film, který měl sloužit jako pilotní snímek k nové sérii (k natočení nikdy nedošlo). Ke skutečnému znovuzrození Doktora došlo až v roce 2005, opět pod taktovkou BBC.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Bleskovky: BBC America odstoupila od financování animací ztracených epizod Doctora Who. BBC tak v současnou chvíli hledá jiného partnera, pro tvorbu těchto epizod. Prozatím jsou tak všechny další plánované animace pozastaveny a posledními vydanými v tuto chvíli budou části z příběhu The Abominable Snowmen, kterých se dočkáme letos. před 8 hodinami

Deaneira: Takže safra to je těžká volba staré díly Doctor Who nebo Criminal Minds nebo Stargate SG-1 no něco z toho to bude noc je dlouhá. před 7 dny

třináctý Doctor
Yasmin Khan
Dan Lewis
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

BBC One

Délka

45 minut

Žánr

SciFi
Dobrodružný
Drama

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2005–????

První vysílání

26. března 2005

Dabing

ANO – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2014)
AXN (2011)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

cestování v čase, mimozemšťané, Londýn, stroj času, vesmír, paradox, vánoce, válka, paralelní vesmír, invaze, šroubovák

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránka
DoctorWho.cz (český fanweb)

Související