Plakát

Pán času

(Doctor Who)

Pán času je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství cestovatele vesmírem a časem, který si nechá říkat "The Doctor". Cestuje ve své lodi Tardis, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let a se svými společnicemi zkoumá vesmír a... [více]

2005–???? | Velká Británie | 45 minut | BBC | SciFi / Dobrodružný / Drama | 176 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

9×12 – Projít peklem

(premiéra 11. 3. 2017 – před 6 lety)
Poslední odvysílaná

13×09 – The Power of the Doctor

(premiéra 23. 10. 2022 – před 152 dny)
závěr série

Pán času – O čem to je

Pán času je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství cestovatele vesmírem a časem, který si nechá říkat "The Doctor". Cestuje ve své lodi Tardis, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let a se svými společnicemi zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody.

Doctor je mimozemšťan, pochází z planety Gallifrey, ale vypadá jako člověk. Drobnou odlišností může být pouze to, že má dvě srdce a je prakticky nesmrtelný, protože se může regenerovat (je mu 903 let).

Tento seriál patří do Universa seriálu Doctor Who, jak sledovat tento seriál s ostatními se můžete dočíst v tomto článku.

Seriál je zapsán v Guinnessově knize rekordů, jako nejdéle běžící sci-fi seriál na světě a je součástí moderní britské kultury. Britové považují seriál, proslulý barvitými příběhy a speciálními efekty, za kultovní a v roce 2006 byl oceněn jako nejlepší televizní seriál.

Vysílání započalo roku 1963 a pokračovalo až do roku 1989. Následně byl v roce 1996 natočen film, který měl sloužit jako pilotní snímek k nové sérii (k natočení nikdy nedošlo). Ke skutečnému znovuzrození Doktora došlo až v roce 2005, opět pod taktovkou BBC.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Bleskovky: V nové sérii Doctor Who opět dostane větší prostor UNIT, takže po závěrečném speciálu z loňského podzimu svůj pořádný návrat hlásí Jemma Redgrave coby Kate Lethbridge-Stewart. Mimo to Russell T. Davies neoficiálně potvrdil, že Neil Patrick Harris skutečně ve speciálech do hry vrátí protivníka z původní éry, kterým je Celestial Toymaker. před 10 týdny

Bleskovky: K 60. výročí seriálu Doctor Who/Doctor Who budou zanimovány další dva ztracené příběhy. Konkrétně The Smugglers (04x01-04x04) a The Underwater Menace (04x19-04x22). The Smugglers je teprve druhý historický příběh, který bude zanimován (prvním byl The Reign of Terror), The Underwater Menace se svým zanimováním přiřadí k "největšímu bloku" zanimovaných příběhů (epizody 04x19-05x35) a zároveň díky těmto dvěma příběhům bude kromě příběhu The Highlanders (04x15-04x18) celé čtvrtá série kompletní. před 11 týdny

čtrnáctý Doctor
Donna Noble
patnáctý Doctor
Ruby Sunday
Články k seriáludalší články