Plakát

Torchwood

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a... [více]

2006–2011 | Velká Británie | 50 minut | BBC One | Drama / SciFi | 41 epizod | status: ukončeno v roce 2011
Poslední odvysílaná

4×10 – The Blood Line

(premiéra 10. 9. 2011 – před 11 lety)
závěr seriálu

Torchwood – O čem to je

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit.

Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cardiff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová.

Tento seriál patří do Universa seriálu Doctor Who, jak sledovat tento seriál s ostatními se můžete dočíst v tomto článku.

Jedná se o spin-off známého seriálu Doctor Who.

Seriál ve vašich statusech

Víte, že...: ... název seriálu Torchwood je anagramem názvu Doctor Who? Ve skutečnosti to vzniklo jako krycí manévr, aby se veřejnost nedostala ke kopiím původního seriálu Doctor Who. Někdo navrhl, aby se přesouvaly pod jménem Torchwood. Russell T. Davies si název natolik oblíbil, že tak pojmenoval nově vznikající spin-off Doctora Who. před 70 týdny

Capt. Jack Harkness
Owen Harper
Toshiko Sato
Rhys Williams
Gwen Cooper
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

BBC One

Délka

50 minut

Žánr

Drama
SciFi

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2006–2011

První vysílání

22. listopadu 2006

Ukončení seriálu

10. září 2011

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)
Fan stránky (česky)

Související