plakát seriálu

Torchwood

(Torchwood)

Názory uživatelů

Uvnitř je smutnější

1. série - 90% - Sci-fi plné osobní roviny a vztahy na velmi otevřené úrovni? Ano, prosím. Na hravé zápletky v modré telefonní budce můžu velmi rychle zapomenout, ale Jack Harkness (se svým zcela jiným typem hrátek) umí zaujmout stejně rychle. A když po jeho boku stojí cynický Owen nebo krásná Gwen, je zaděláno na tým, které není snadné milovat, ale stejně se nedokážu ubránit pocitu, že bych v Torchwoodu začal pracovat klidně zítra. Jednoduše znějící věta "Doctor Who je pro celou rodinu, ale Torchwood pro dospělou část publika" je v důsledku velmi pravdivá.

2. série - 100% - Seriál, který bolí. Tohle nejsou emoční pochody, které se posouvají ve prospěch seriálu, tohle je obyčejný život proti vědě a každodennost proti neodvratnému osudu. Kapitán Jack smutně hledí vstříc budoucnosti, odmítá svou minulost a z Torchwoodu je tak silná nálož pocitů i napětí, že musím uznat R.T. Daviesovi zásluhy za dokonale fungující vesmír, kde se seriály vzájemně perfektně doplňují a zároveň bezchybně fungují každý sám za sebe.

Children of Earth - 90% - Zvyknout si na nový koncept souvislého příběhu sice nějakou dobu trvá, ale čím skutečnější hrozba je a čím větší oběti je nutno přinášet, tím drásavější zážitek tentokrát Torchwood přináší. Žádné falešné stopy nebo odpustitelná šlápnutí vedle. Děti Země znamenají spoustu ustupování a momentů, kdy je nutné se vzdát. A počítat závěrečné ztráty občas trhá srdce. Od začátku do konce komplexní zážitek a občas (dobře míněné) divácké peklo.

Miracle Day - 100% - Pointa všeho a zároveň asi i konec cesty. To, co mohl být poloviční restart, je nakonec spíše tečkou, protože americké publikum se Daviesovy nahláškované a zároveň nekompromisní jízdy odmítlo zúčastnit. Přesto je Zázračný den perfektně vystavěnou mozaikou nových postav (u mě vede Rex v podání drsňáka Mekhiho Phifera), následků minulosti a důkazů, že spletité linky mohou vést trochu jinam než čekáme. Největší výhrou je ale trochu překvapivě Gwen, která v úloze neústupné vůdkyně smečky zastiňuje i zářícího Jacka Harknesse. Torchwood tak nuceně odchází v úloze perfektního seriálu, kterého od těch nejvyšších příček v mém osobním seriálovém žebříčku odděluje ona hmatatelná deprese, která občas tne do diváka v neočekávaných situacích a bolestivých zvratech. Kdo ale tenhle fakt rozdýchá snadněji než já, tomu nezbývá než se zamilovat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Torchwood

Ach, Torchwood. Jako fanoušek Doctora jsem si tuhle britskou dospěláckou jízdu rozhodně nemohla nechat ujít. Funny&flirty Jack Harkness se svým pověstným kabátem, spoustou zbraní (ano, tady se zabíjí, žádné roztomilé zesonicování) a temnou existenciální notou muže, který nemůže zemřít. Cynické hlášky opatlané v krvi uprostřed syrově obyčejného Cardiffu, kde by mimozemské dění hledal snad jen úplný sci-fi neznaboh (jak ufouni nezboří Big Ben, jako by tu vůbec nebyli). A on screen sex kohokoli s kýmkoli a čímkoli. Ano, tohle mi prosím servírujte tak dvakrát do týdne, děvčata potřebují nějakou zábavu!

Jednotlivé série se od sebe snad nemohou více lišit. První je především seznamovací, předhodí nám skvělé postavy i, s ohledem na Doctora, značně omezený a kompaktní prostor dění. Cardiff je vyváženě civilní, obyčejný a pravděpodobně je i tím posledním místem, kde by někdo čekal, že Trhlina začne chrlit jakoukoli mimozemskou aktivitu. Vždyť v takových dírách neštěkají ani psi, tak proč by to měli chtít dělat weevilové?
Druhá sezóna všechno rozjíždí ve velkém stylu, humor i chemie mezi postavami skvěle fungují, k jednotlivým případům se přidal i celosezónní příběh a emoce i napětí lze ždímat z propocených a jinak provlhčených kapesníčků všech diváků ve velkém. S Torchwoodem samotným se scénáristé nemazlí, nechají vás zamilovat a pak vás bez zbytečných řečí oberou doslova o všechno. Bloody Torchwood, co jiného říci.
Třetí i čtvrtá sezóna dostávají zcela jiný drive. Ztrácejí se jednotlivé případy a zůstává jen zběsilá jízda napříč zoufalým pokusem, jak přežít, nenechat zemřít, zachránit lidstvo, svět a další podobné malichernosti. Torchwood jako nebojácná organizace se zdánlivě ztratil, ale Jack i Gwen dokonale předvádějí, že jakkoli si oblíbíte ostatní postavy, oni dva dokáží ukočírovat celý seriál k emoční i akční dokonalosti prakticky s kýmkoli po svém boku. Hlavně když ten někdo umí střílet a v pravou chvíli drze odseknout záporákovi.

Na skvěle napsaných a zahraných charakterech stojí největší kus úspěchu. Jack dostal mnohem temnější a tragičtější roli než v Doctorovi, ale zvládá ji opět s neuvěřitelnou elegancí, citem a obrovskou dávkou charismatu, díky kterému k sobě strhává veškerou pozornost prakticky kdykoli se objeví na scéně. Perfektně mu koresponduje mlčenlivý sladký Ianto, jako obraz toho, že existuje oddaná láska a opravdové city, ovšem ani jedno nemá v Torchwoodu a Jackově nekonečném životě dlouhého trvání. A nakonec Gwen, která mi své ne-hraní v prvních sezónách vynahradila tou zatraceně drsnou pózou v sezóně poslední. Scéna, kdy v jedné ruce tiskne své do růžové oblečené děvčátko a druhou střílí po vrtulníku, ta mi v hlavě zůstane asi napořád.
A to že se všichni tváří v tvář všem mimozemským podivnostem a krvavým zvrácenostem chovají značně bisexuálně? Proč také ne, pro řadové členy Torchwoodu je život obvykle jen krátkou jízdou a pro Jacka zas až příliš dlouhou, tak proč se omezovat škatulkami. A kdo by se nevyspal s krásnou mimozemšťankou pro kousek magické bižuterie, ten může hodit kamenem.

Čtyři řady jsou skutečně málo, s Gwen a Jackem bych jich zvládla určitě alespoň ještě jednou tolik. Torchwood není Doctor, Torchwood je kapitán Jack Harkness. Temný. Civilní. Vtipný. Krvavý. Bisexuální. A zatraceně návykový.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

"Lots of things you can do with a stopwatch..."

Kapitán Jack Harkness (jestli je James Bond neodolatelný, co je potom Jack, který dokáže vyvolat *uf* odezvu i u čistě heterosexuálního muže...), jedna z nejoblíbenějších seriálových postav, v dospělejším, špinavějším a o poznání depresivnějším (přesto stále "stejně" dokonalém) spin-offu "Doctora Who".

1. série: 85%. Úvodní, seznamovací díl svým "vlažnějším" pojetím silně připomíná první epizodu nového "Doctora" ("Rose"), a stejně jako v případě "DW" přichází satisfakce hned s následujícím dílem. U mě však skutečná závislost propukla až po zhlédnutí "1x04 - Cyberwoman", která nejen popostrčila do popředí mého od té doby nejoblíbenějšího člena týmu, ale zároveň odhalila dosud neznámou, temnější stránku vždydokonalého Jacka Harknesse. A že je co odhalovat.

2. série: 95%. Nadupaný rozjezd ve velkém stylu (John Hart rulez), celkový dojem pak ještě mnohem lepší než z předchozí série. Příběhy jsou silnější, vztahy hlubší, a ač nejsem příznivkyní seriálů točících se kolem soukromí hlavních postav, v případě Jacka s Iantoem, bych "krapet" detailnější sondu uvítala všema deseti.;-)

3. série: 100%. Nemám slov. Seriálová dokonalost, která mi zlomila srdce a vystřelila Jacka na první místo nejsmutnějších a nejdepresivnějších seriálových postav ever.

"4. série": první polovina 100%, druhá polovina 25%. Je to sice rouhání, ale chvíli (přesněji řečeno 5 epizod) jsem "MD" skutečně řadila do stejné kvalitativní roviny jako "CoE". Pak se ale z mrazivé a skvěle rozehrané zápletky stala jedna velká nedomyšlená fraška plná do očí bijících nesmyslů a jednání zcela out of characters. Pointa příběhu (Požehnání) + epizoda "Immortal Sins" (4x07) a děj od ní se odvíjející = epic, epic a ještě jednou epic FAIL.

Oblíbené postavy: Ianto Jones (♥), kapitán Jack Harkness (♥), kapitán John Hart.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The New World

Milovníci Doctora Who by si Torchwood mali rozhodne pozrieť. V Doctorovi som Jacka mala rada, v Torchwoode mi šiel niekedy krkom. Príjemná dynamickosť postáv.
Fajn efekty, dialógy, zvraty. Všetko.
A ako to často býva, že čím viac sérií tým viac kvalita upadá. Pri Torchwoode je to raz vyššie raz nižšie, ale ani raz to nie je zlé. Všetky série sa mi páčili a posledná to len umocnila. Témy sa chytili naozaj zaujímavo, brala som to jedným dychom.

Ak niekto váha, kašlite na to, oplatí sa vidieť.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jack Harkness a jeho tým

Poté, co jsem si oblíbil samotného Doctora Who, jsem se musel pustit i do spin-offu o organizaci zvané Torchwood. A po první sérii rozhodně neodcházím zklamaný, ba naopak jsem příjemně překvapen. Překvapen temnou, dusivou a vcelku depresivní atmosférou, která zde občas panuje. Například díl Countrycide považuji za skvělý, jeho tísnivá atmosféra se mi neskutečně líbila. Škoda, že úvodní díly nás jen seznamují a není příběh, který by prostupoval celou sérií a to hlavní je naservírováno až v závěrečných dvou epizodách. V čele Torchwoodu je Jack Harkness, kapitán, který nemůže zemřít a tým samozřejmě táhne, ale i ostatní členové jsou zajímavý. Například s takovou postavou jako je Owen jsem se snad ještě nesetkal. Jen mi trošku vadí, že v podstatě všichni jsou při nejlepším bisexuální. 80 %

Druhá série je temná a nekompromisní snad ještě víc, než tomu bylo v předcházející řadě. "Záporák", který odhalí, že existuje ještě větší záporák, je super. Druhá řada působí mnohem uceleněji a všechno tady funguje až do samotného konce, do trpkého konce. Konce, který jsem nečekal a který mě překvapil a dojal. Jsem poměrně zvědav na pokračování a na to, jaké neštěstí se na Torchwood svalí tentokrát. 90 %.

Třetí série neboli Children of Earth, mě semlela a na konci té jízdy vyplivla neskutečně vyčerpaného. Jiný postup, jiný princip, jen pět hodinový dílů tvořících jeden příběh. Příběh takový, že vás po celou dobu udržuje v nevědomosti, napětí a očekávání. Očekávání toho, co přijde, co se stane, jak to dopadne, kdo koho zachrání a kdo navždy opustí Torchwood. Celý příběh směřuje k závěru, který graduje takovým stylem, že vám to žene slzy do očí, přes zatnuté zuby trousíte nadávky a doufáte. Doufáte, že to dokážou, odvrátí a přežijí... Skvělý, nekompromisní a také ten správně "nepříjemný" pocit a zážitek. Tato série se podařila na výbornou - 100 % Poznámka mimo, v době mého sledování přebírá Peter Capaldi štafetu v DW, po jeho představení v této sérii jsem zvědav, jestli to nějak zakomponují do DW. (Když to Moffat sliboval).

Závěrečná čtvrtá série neboli Miracle Day na mě nedokázala zapůsobit tolik jako dřív. Teprve nyní se projevil odchod postav a "násilný" přesun do USA mě taky nijak nepotěšil. Tím nechci říct, že by mě dvojice Esther a Rex nebavila, jen to prostě nebylo to, co jsem chtěl. Takže mi asi vlastně chyběl ten starý, anglický Torchwood. V podstatě to bylo úplně něco jiného než to, na co jsem byl doposud zvyklý. Příběh zázračného dne mě nezaujal tolik jako ten předchozí, i když je fakt, že zvrat na konci mě rozhodně navnadil na další sledování. Bohužel však se ho nedočkám... Rozloučení za 80 %

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Save The Planet (One Alien At Time)

Torchwood, dospelejšia, trošku krvavejšia a odlišnejšia verzia DW.
Toho čo sa nám možno nedostalo u Doctora, dostalo sa nám pri Torchwoode. Predsa len DW je tak trochu zameraný aj na mladšieho diváka. A Torchwood si potom môže k sebe pripútať skôr toho väčšieho.
Počas všetkých 4 sérií (zatiaľ) sa síce objavujú narážky na Doctora, najme od Jacka. Ale aj tak si Torchwood ide svojou vlastnou cestou. Ako som už spomenula cestou temnejšou, dospelejšou a krvavejšou (čo sa týka najme 4 série).

Čo určite pomáha skvelému fungovaniu seriálu sú postavy. Každá z nich má svoje miesto a čas. Každá z nich sa prejavila počas celého seriálu či už to bolo nejak výrazne ale len ako súčasť tímu. Ako je to zvykom pri DW,tak ani tu nie je dobré sa nejak silne emocionálne viazať k postavám, pretože jej osud nemusí byť jasný. Tak ako som nevedela, aký postoj mám k Owenovi a Toshiko,tak ma koniec druhéj série dostal. A to isté so mnou narobil aj koniec tretej série. Počas štvrtej som už buď bola voči tomu obrnená, alebo si ma postavy nevedeli tak získať ako tie pred nimi.
Jack bol postava sama o sebe. Silný, tajomný, charismatický. Jeho kolegovia (spoločníci) ho mali radi, ale občas sa ho aj báli či nenávideli ho.

Prvé dve série nevyužívajú žiadnu veľkú epizódnu prepojenosť a dej je vygradovaný až v posledných častiach. No aj tak majú jednotlivé časi niečo do seba. Príbehy nie sú jednoduché, nepôsobia milo ani nekončia vždy happy endom. Ale tak to proste je. Jednodvárnosť ani nuda pri jednom z nich nehrozia. Každý diel funguje aj samostatne, aj ako kúsok veľkej skladačky. Príbehy sú naplnené akciou, ktorá trvá od začiatku až do konca.

Počas tretej série prichádza zmena v rozprávaní príbehu. A s určitosťou môžem povedať, že sa mi to páčilo. Children´s of Earth bola úžasne spracovaná miniséria. Plná akcie a zvratov od začiatku do konca. Ani na minútku nepoľavila. Človek nemá ani chvíľu čas vydýchnuť si, stále sa musí pýtať čo? prečo? ako? Príbeh je krutý a surový, nič neušetrí.

So štvrtou sériou je to tak, že neviem či sa mi páčila alebo nie. Či mi príbeh sadol, alebo nesadol. Počas celej série som mala pocit, že mi niečo chýba. A tým bol starý Torchwood. Nechápte ma zle, príbeh nebol zlý, bol určite viac než zaujímavý. Len keby nebol poňatý tak moc americky. Torchwood je Torchwood, je to britské a je to dokonalé. Pripojenie CIA k nemu už ani tak nie. Občas sa mi zdalo akoby bol T- tým kladený do úzadia, nech dostanú priestor Rex s Esther. Na tento nový "torchwood tým" sa ťažko zvykalo, najme kvôli nim. Koho dejová línia mi vadila bola Oswaldova, ja som totižto akosi ten celý hubkuk okolo neho nepochopila alebo ani nechcela pochopiť.
Príbeh nebol zlý, bol zaujímavý. Všetko bolo svojím spôsobom prepojené aj keď sa to na prvý pohľad nemuselo zdať. Príbeh ukazoval aký môžu byť ľudia krutý, ľahostajný a bezcitný k tomu čo sa deje. Nemôže niekto zomrieť šup s ním do tábora a tam? Šak si trochu zopakujeme históriu, len aby sme to zvládli všetko.

Summa sumárum hodnotím Torchwood za kvalitný seriál, ktorý má určite čo ponúknuť (či už fanúšikom DW alebo nie). Netreba to vzdať na začiatku a dať mu šancu. Skôr či neskôr si vás svojím spôsobom získa.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bloody Torchwood

Přestože se jedná o spin-off Doctora Who bylo by chybou očekávat něco stejného. V mnoha ohledech je Torchwood mnohem temnější, odvážnější a dospělejší, i když z mého skromného pohledu kvalit Doctora nedosahuje.

Co považuju za nějvětší slabinu seriálu jsou postavy. Z pětice hlavních charakterů jsem si oblíbila jen Jacka a Ianta, ostatní mi přijdou nesympatičtí až protivní, Gwen není ani dobře zahraná.

První sezóna mi přišla mnohem slabší, protože nepřišla s ničím, co by mě zaujalo a už jsem myslela, že se na seriál víc dívat nebudu, ale jsem ráda, že jsem vytrvala, jelikož druhá řada je mnohem mnohem lepší, propracovanější a konečně odhalila nějaká stará tajemství.

Teď mi nezbývá nic jiného než čekat na třetí řadu, která má bohužel jen pět dílů.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Spin-off který mě bavil víc než ten hlavní seriál

Tím se omlouvám kultistům doktora, ale momentálně jsem ve fázi, kdy nejsem schopen akceptovat doktora 11, takže doktor letěl do seznamu "odloženo - možná někdy dokoukat".
Ale k torchwoodu. 4 série, kdy ústřední sympaťáci řeší všemožné problémy s emzáky a všemožným jiným nadpřirozenem, utečou při sledování jak voda. A co mě nadchlo, tak bylo, že úroveň nešla do háje, naopak poslední série byla dokonalá. Prostě bezva a tečka. :)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Torchwood

Doctora Who miluju, ale spin-off ve mně bohužel už takové nadšení nevyvolává. Přitom jsem se snažila si ho oblíbit a s každým dalším dílem jsem čekala, kdy už přijde ta pomyslná jiskra, která mě nakopne k tomu, abych se těšila na další díly a nakonec si seriál i zamilovala a ono pořád nic. Nevím, čím to je...možná tím, že v okamžiku, kdy doctorovo universum ztrácí všechnu tu povznášející fantasii, a ironickou nadsázku a přechází na striktně vážnou notu, ztrácí u mě velký kus přitažlivosti a dokonce i originality. Ano temnota je věc, kterou na seriálech velmi oceňuji a tady je jí požehnaně (co se týká rukavice a oživování, přechází to dokonce do morbidity) ale já mám zkrátka kapitána Harknesse raději jako bezstarostného, šarmantního vtipálka a ačkoliv mám docela ráda Eve Myles, tady mi její postava nebyla dvakrát sympatická, o jejím manžílkovi ani nemluvě. Příliš nepomáhá ani změna místa, tam kde se Doctor vesele prohání po celém vesmíru, v časech minulých i budoucích, tam se Torchwood musí spokojit s nevýznamnou dírou v Anglii. Za co má pro mě spi-off malé plus, je to, že se nebojí nechat své postavy umírat i nevýslovně trpět i za svoji sexuální otevřenost, což je při Jackových milostných preferencích více než příhodné. Netvrdím, že je Torchwood špatný seriál, ale mě příliš neoslnil.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Torchwood...

Musím říct, že tenhle seriál mě tak zaskočil (to myslím doslova), že jsem úplně zapomněla co všechno se v něm postupně dělo kvůli 4. řadě, Teď se na něj dívám znova s tím, že jsem vše lekajícího a napínavého již viděla a že si ho teď můžu s klidem zopakovat.

Myslím si, že i když je to přece jen spin-off Doctora Who, tak se tvůrci hodně překonali a torchwood jsem ihned zařadila hned za Doctorem.

1. dvě řady pro mě ještě šli shlédnout, za to 3. a 4. no, myslím že šlo tvůrcům hodně o sledovanost a proto mi asi připadá, že i hodně experimentovali s dějem jednotlivé řady. myslím, že jim to vyšlo a seriál se stal velmi populárním.

můj názor ,,stručně" zní: Seriál 100% stojí za shlédnutí, velmi mě nadchnul,vystrašil a překvapil, a myslím, že hned jen tak takový seriál s takovým děsivým dějem neuvidím.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hodně temný prequel Doctora.... to je naprosto bezvadný Torchwood

Sledování Torchwoodu jsem plánoval už dlouho a musím se přiznat, že jsem očekával, že mě zklame. Tenhle temnější prequel Doctora Who mě zaujal už po několika prvních minutách. Už dlouho jsem nezažil, že by byl úvodní díl taková pecka (třeba úvod devítky Rose mě zaujal méně) a ani další epizody první řady mě nezklamaly. Úvodní díl byl nejen třeskutě vtipný, ale i ohromně napínavý (jakože jo) a celou dobu jsem na to čuměl s otevřenou pusou. A pak mě naprosto dostala hudba - a to nejen úvodní znělka. Málokterý seriál má tak filmovou a podmanivou hudbu. I postavy jsou sympatické. Jack Harkness je ještě víc cool než v Pánovi času a Gwen Cooperová mu dokonale přihrává. Neméně zajímavé, bombastické a nezapomenutelné byly i další epizody a já byl rád, že těch pěti hvězdiček nemusím litovat, protože Torchwood si je fakt zaslouží, o čemž svědčí i raketový start oproti pomalejšímu Doctorovi. Ano, je temnější, dospělejší a možná i o něco propracovanější. Tímhle se BBC zase vytáhla a já pomalu začínám litovat toho, že má Torchwood jen čtyři série a těším se na další díly. Vtáhnul mě do sebe obzvlášť nabitým dějem, skvěle zajímavými zápletkami, drsňákem Jackem Hartknessem, hodně dobrým humorem a naprosto úžasnou hudbou, která je kapitolou sama pro sebe. Je to vážně drsnej seriál a nezapomenutelná, záživná a ukrutně dobrá podívaná. Fajn. 100%, naprosto jednonačně a bez zaváhání.

Druhá řada byla na úrovni té první, dokonce možná byla o něco lepší než ta první, což je dáno i několikadílným hostováním Doctorovy společnice Marthy Jonesové, která byla i tady moc fajn. Jinak napětí během sledování epizod je dotaženo k absolutnímu vrcholu, zápletky skvělé a jasný důkaz toho, že Torchwood je mnohem, mnohem temněší, než Doctor. Ke konci ale kvalita mírně klesla, úmrtí dvou hlavních postav na mě bylo trochu moc. Ovšem celkově ohromná spokojenost, výborné epizody, skvěle napsané scénáře a mluvit o Johnu Barrowmanovi je zbytečné, protože Jacka hraje dokonale. Hudba je stále naprosto podmanivá, a i tady jsou výjimečné epizody. Jen mi trochu vadilo, že to bylo hodně homosexuální. Nic proti tomu nemám, ale co je moc, je vážně moc. Hodnocení druhé série:95%, kvalita neklesá, ale jak je u britských seriálů zvykem, drží se na té nejvyšší úrovni.

Děti Země, 5-tidílná třetí řada. Z hlavních postav už zbyly jen tři a hodně důležitou roli v tom měl Peter Capaldi (zajímavé, že?). Jeho role je vynikající, ale teď to prostě bude působit divně. Ovšem k sérii. Souvislý příběh je výborný, dokonce se odehrává v pouhých pěti dnech, byl originální, zajímavý a skvěle gradoval. Tak silný příběh jsem skutečnně u žádného seriálu asi ještě nezažil. Ovšem někdy to působilo dost natahovaně, ale to je jen drobný detail. Děti Země byly neskutečně originální, přinesli spoustu obětí, byly napínavé a silné. Třetí řada pořád na vysoké úrovni, ale na konci zbydou hlavní postavy jen dvě a já mám chuť strhnout hodnocení o hvězdičku. Jako maraton by tahle (mini)série působila asi ještě silnějším dojmem... 85%.

Ty čistě britské seriály jsou jedinečné, jsou tak strašně zvláštní (samozřejmě myšleno v tom nejlepší) a styl natočení je opravdu výjimečný. U podobně "střelených" seriálů, u kterých není jasné, co je to vlastně za žánr, si to říkám pořád dokola. Je to vidět u Doctora, je to vidět u Primevalu, ale nejvíc je to vidět právě u Torchwoodu. A právě v tom je britská tvorba tak jedinečná a originální. To jak točí seriály hlavně typu Torchwood se prostě nedá popsat slovy. Tohle se opravdu popsat nedá. Skutečně je tomu tak. Ve čtvrté řadě bylo hodně znát, že se do toho zapojili Američané, styl byl rázem jiný, ale kouzlo Británie zůstalo zachováno...

Ze čtvrté řady jsem měl dost obavy. Homosexuálních témat bylo v minulých řadách mnoho. třetí řada byla hodně apokalyptická, z Torchwoodu zbyli už jen Jack a Eve Myles a navíc se do toho začínali plést amíci. Ovšem čtyřka, Miracle Day, mě velmi mile překvapila. Kvalitka stoupla, série začala svěže a vtipně, pilotní díl byl naprosto parádní, plný zvratů, skvěle napsaný a Bill Pullman byl naprosto úžasně slizký. Byla znát změna v příběhu i v natáčení, ovšem scénář si držel kvalitu a je milé, že tým se příliš nezměnil. Američané dali Torchwoodu nový, a řekl bych, že i mnohem lepší rozměr, John Barrowman byl na vrcholu a je škoda, přeškoda, že nové díly už asi nevzniknou. Naprosto úžasná série, rozhodně lepší než třetí. Čtyřka je rozhodně na 96,5%. Epické. Chci další řadu, Torchwood je jeden z nejkvalitnějších seriálů jaké jsem kdy viděl, jeden z nejúžasnějších. Jen a jen superlativy....

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Depresivní Doctor Who

Torchwood je svým způsobem protikladem Doctora Who. Zatímco Doctor nakonec všechno zvládne a se vším si poradí, lidé nejsou tak schopní a téměř jistě se jim něco pokazí. V seriálu tak vládne všudypřítomná a někdy až zbytečná pochmurnost. Jestli se vám DW zdál moc optimistický, jděte do Torchwoodu, tady si můžete být jisti jen jedinou věcí - kapitán Jack Harkness to přežije...vždy.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vážně vážný

Seriál, který vznikl díky Doctorovi, ale který se od jeho stylu naprosto oprostil.Zatím co Doctor je samá legrace i ve chvílích, kdy přestává všechna sranda, v Torchwoodu je veškerá legrace míněna jen ironicky.
Ačkoliv spousta lidí má jiný názor, mě osobně se nejvíce líbila první řada, co nadělám.
Co po herecké stránce přežiju všechny, až na představitelku hlavní hrdinky Gwen. Nevím, ale neustále mám z té herečky špatný pocit.
Torchwood na mě provždy zůstane opravdu temnou záležitostí, poslední díly jsem viděla poměrně nedávno a ještě pořád jsem z nich trochu v depresi

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zachraň svět, Jacku!

Narozdíl od většiny jsem viděla první Torchwood a pak teprve Doctora.
Seriál začíná jako každá druhá sci- fi jednohubka. A po pár dílech jsem necítila tu správnou atmosféru a chtěla to vzdát. Ale seriál nás postupně předvědčuje, že jde o něco víc. Tajemství a nit příběhu se pomalu vinou první a druhou řadou. A Děti Zěmě...už jsou epické dílo. Po přestěhování za moře jsem se ale přestala dívat - snad to později doženu
Na seriálu se mi líbí, že hlavní tým je poněkud nesoudržný. Sice zachraňují svět, ale to jim nebrání se slovně napadat a někdy po sobě navzájem střílet. Je to prostě trochu jiné a to se mi líbí

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

PŘÍLIŠ POPLATNÝ DOBĚ

Ne každý spin-off se povede - Torchwood je toho ukázkou. Doctor Who (2005) je geniální seriál, kombinující britský humor a nadsázku s lehkostí a Sci-Fi tematikou.

Torchwood se s Doctorem Who v několika dějových liniích prolíná, ale je zcela jinak laděný. Je daleko akčnější a jakoby vážnější, lehkost se kamsi vytratila. Jediný důvod k jeho sledování vidím ve zkrácení čekání na další řadu Doctora Who.

Nakonec poznámka - že se z mužského osazenstva Torchwoodu postupně klube partička homosexuálů, to je mi proti srsti. Až budou za dalších pár desítek let zrovnoprávněni zoofilové, pedofilové & spol., tak bude jistě módní, aby měl šéfhrdina platonickosexuální vztah se svým psíkem místo podřízeného a několika dalších postav mužského rodu.

Takhle jsem si minulost FACE OF BOA opravdu nepředstavoval.

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Torchwood zraje jako víno

Je to skutečně tak. V první sérii to byl jen o něco temnější bratříček Doctora Who. Postavy mi byly velice nepříjemné, až na Jacka. Chtěl jsem s tím v první řadě skončit, ale nakonec jsem to neudělal.

A jsem rád, protože s druhou řadou se to zlepšilo. Najednou mi začal býr sympatický Owen a Tosh(a jak dopadli, že?). Na Gwen jsem si stále nezvykl.

Zatím poslední třetí minisérie je něco unikátního. Každý díl nabušený od začátku do konce a vždy se stane něco nečekaného, zrovna když jsem si oblíbil Ianta. A závěr stál také za to.

Těším se na čtvrtou řadu.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:-)

Na Torchwood jsem se začala primárně dívat hlavně kvůli jisté návaznosti na Doctora Who, ale pak jsem si seriál zamilovala pro seriál samotný. Je dějově nápaditý, dynamický, živý, postavy zajímavé, zábavné, skvěle zahrané - co víc si člověk může přát. I když Torchwood do jisté míry vychází z Doctora Who, jsem ráda, že si nakonec dokázal najít svůj vlastní směr a jít si svojí cestou. :-)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Klesající tendence :-(

Mněl jsem ten hle seriál rád. První dvě řady byli docela oddychová zábava,třetí se ještě dala, ale čtvrtá, po přesunutí seriálu do BBC America a i děje od Ameriky ztratil seriál hodně ze svého kouzla. Je to škoda.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jak je to možnééé ..?

Prostě Vám nevím......Pomalu je každej vodvařenej jakej je suprovej Doctor Who,možná i tenhle Torchwood, ale já těmhle seriálům zpohledu spíše jako amatér-spotřebitel, než jak nějaký odborník, tak prostě jim pořád nemohu nějak přijít na chuť. Je to tou laciností, je to tím nekvalitím dabingem...?? Nebo sakra čím?? Prostě zatím nevím.Cestu k hlavním postavám tady taky hledám docela obtížně.No prostě ne a ne si je oblíbit...
4%-procentní chlapci, pokud toho není moc, tak mne až tak ani neva, ale sem se mne to nějak nehodí a ty líbačky jsou divnéé :-/ No a po pár dílech hle...Přeci jen nevím co se stalo a to bych nebyl já,jednoduše si vždy nějakou ženskou :-) vyhlídnu a prostě se do ní zamiluju.No a teď to odnesla Gwen....Prostě je to tak boží holka, boží očí, boží mezírka mezi zuby,pihatá a hezký vlasy :-)) ááách jooo...čekám, že nepropásnu výběrovku a dostanu se mezi Torchwood :-)
Takže závěrem bohužel momentálně nevím o jiném nějakém lepčejším seriálu, tak na Torchwood se dívám jen kvůli Gwen a tak nějak si na to ostatní pomalu zvykám :-/,Já se picnu, já si snad i zvyknu, že se mrknu i na druhou řadu :-)A zase ajajajjj..Druhá řada je opravdu lepčejší a s tím ale mám menší problémek.Začíná se mne nějak zamlouvat
i Toshiko..je miloučká :-)
PoSkutečnost a můj závěr je : Ano,sám jsem tomu nevěřil,ale vydržel jsem se dívat na všechny čtyři řady a teď tomu jak říkám sám nevěřím, že napíšu škoáá že neni více dílů
:-(....To jsem si z počátku, ale opravdu vůbec nemyslel, že někdy tohle napíši :-))ale je to tak vážení.Takže ahojky.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...

Seriál se mi líbil. Sice méně, než Pán času, ale líbil. Ovšem jen do okamžiku, kdy se kpt Jack začal líbat s každým ,,druhým" chlapem, který se na scéně objevil, čímž se mi sledování poněkud znechutilo.

No. Zatím jsem se dostal k druhé řadě, která se mi zdá zajímavější, než první.

60 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí