avatar uživatele

Allien.9

off
JménoIanto Harkness-Jones
Věk29 let (Panna)
BydlištěPraha
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky Allien.9
plakát
London Spy
4. února 2016
další názory k seriálu

Proč?!?

Tak přesně tahle otázka mi vířila hlavou cca. od tří čtvrtin prvního dílu až po finální epizodu. A víří mi v ní vlastně doteď, protože (fyzickou/psychickou) likvidaci tolika životů kvůli něčemu, co někdo vytvořil, prostě nepochopím a ani pochopit nechci.:-(

"London Spy" (pozor, název klame), je ve své podstatě neskutečně odporná záležitost. Ne jako seriál, chraň bůh, lépe natočené milostné drama (a zároveň atmosférický thriller) jsem neviděla roky, ale jako přehlídka šíleností, které jsou si lidské bytosti schopny dělat. Odposlouchávání? Pronásledování? Zastrašování? Pomlouvání? Vydírání? Mučení? Zabíjení? Musím říct, že při sledování mi bylo místy hodně zle. A že je to jen seriál a takové věci se doopravdy nedějí? Bullshit.

Co mě na seriálu doslova uhranulo, je psychologie postav. Jedná se o naprosto úchvatnou scénáristickou práci, která byla korunována výběrem herců, neboť chemie mezi Benem Whishaw a Edwardem Holcroftem je až neskutečná. Tam, kde je normálně potřeba hudební doprovod či dialog, stačí těmhle dvěma prosté mlčení. Opravdu fascinující.:-) Za zmínku stojí též Jim Broadbent, Charlotte Rampling a ukázkově odporný Mark Gattis. Často diskutovaný závěr možná byl trochu rozpačitý, na druhé zhlédnutí už ale není po rozpacích ani vidu, ani slechu - doporučuji vyzkoušet.;-)

SHRNUTÍ: Trailer mě sice zaujal (Ben Whishaw, gay tématika, Londýn, špionáž), ale v životě by mě nenapadlo, že mě "London Spy" takhle dostane (ano, probrečela jsem pomalu celý 4. díl)...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Hrdinové: Znovuzrození
29. září 2015
další názory k seriálu

Měli Je nechat odpočívat v pokoji...

Po prvním dvoudíle špatné. Velice špatné. Nudné, zbytečné a překombinované aneb historie se třetí a čtvrtou sérií se opakuje...

Máme tu pokus o Sylara (jestli bude sólo záporáka představovat pouze on + jeho žena, která pravděpodobně propadla časem z céčkového osmdesátkového sci-fíčka, tak to bude hodně špatné), Hira v ženské verzi (typická "cute & sexy" Japonka, z níž budou úchyláci všeho druhu jistě nadšení, a která tráví dny tím, že sedí doma a nedělá zhola nic), dvojitého Petera (mamlas ve škole + maskovaný hrdina) apod. Když už mají problém vymyslet schopnosti, které by za něco stály, mohli by se zaměřit aspoň na postavy - tyhle jsou kýčovité až hanba.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
40 %
plakát
Sherlock
30. června 2015
další názory k seriálu

Třetí sérii beru jako vtip ;-)

"Sherlock Holmes řeší případy v Londýně jednadvacátého století." No řekněte sami, nezní to jako další prznění klasiky? Zní, a to byl také hlavní důvod, proč jsem se novodobému "Sherlockovi" (i přes nadšené ohlasy a pětihvězdičkové recenze) tak usilovně vyhýbala. Ale věřte, že pokud se na to (tak jako já) podíváte právě s tímto názorem, budete do pěti minut SHERLOCKED.

1. série: 100% (Studie v růžové - 100%, Slepý bankéř - 80%, Velká hra - 95%).

2. série: 100% (Skandál v Belgravii - 100%, Psisko Baskervillské - 95%, Reichenbašský pád - 100%).

3. série: 50% (Prázdné máry - 85%, Znamení tří - 60%, Poslední přísaha - 25%).

Aktualizace po třetí sérii: Dva roky předlouhého čekání na 3. řadu jednoho z nejgeniálnějších seriálů, jaké kdy spatřily světlo světa, a výsledkem je TOHLE?!? Nechápu, jak mohlo duo Moffat & Gatiss něco takového vůbec vytvořit, a po té FRAŠCE, kterou nazvali třetím dílem, už bych viděla plánovanou 4. sérii snad raději STORNOvanou... Tímto nejnovější sérii beru a zamykám do nejhlubšího podzemí mind palace, kde bude čekat na pomalou smrt zapomněním (a že bude - po tom, co nezapomenutelného nám Steven s Markem naservírovali - sakra dlouhá)... Ach můj bože, vážně jsem to řekla O "SHERLOCKOVI"?!? Moje srdce dnes asi vykrvácí.:-(

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
100 %
plakát
Hvězdná brána
30. června 2015
další názory k seriálu

"Jaffa, kree!"

Úžasný příklad bravůrního propojení filmu a seriálu. Jelikož miluji vesmír, neohrožené hrdiny a myšlenku cestování "bránou", byla jsem několik krásných dětských let v sedmém nebi.:-) S příchodem sedmé série se ale začala "Stargate" měnit, a to k horšímu. Nejprve prapodivné vykopnutím z klubu povznesených, poté odsunutím Goa'uldů na vedlejší kolej (Orájové bohužel neměli ani z poloviny takové charisma) a nakonec výměna hlavních postav (Jackův odchod zabolel nejvíc). Na druhou stranu se do popředí dostali replikátoři, které jsem měla ráda už od počátku a výrazně se zlepšila vizuální stránka. Závěr seriálu se vydařil a byl důstojnou tečkou za úctyhodnými deseti řadami.:-)

Oblíbené postavy: dr. Daniel Jackson, Jack O'Neill (s dvěma L), Vala Mal Doran.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
80 %
plakát
Pán času
30. června 2015
další názory k seriálu

"Run!"

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem se tomu tak dlouho a tak usilovně vyhýbala?!? Aha, už vím - protože "Doctor Who" je droga (beze srandy), a když do toho jednou spadnete, tak už vás žádný doktor nezachrání. Jen ten Doctor.;-)

1. série: 80%. To pravé, ironické kouzlo Christophera Ecclestona jsem objevila až po druhém zhlédnutí, ale ani tak v mých očích nedokáže překonat svého mladšího nástupce. Úvodní epizoda slabší, hned s druhým dílem však přichází typický "DW", tzn. vyvážený mix akce, humoru, smutných momentů a otázek, které člověka nejednou nutí k zamyšlení. Od druhé poloviny série jeden díl lepší než druhý (také díky Jackovi), takže ještě štěstí, že se devátý Doctor příliš nezdržel, protože jinak by bylo loučení s ním o poznání těžší.

2. série: 95%. Po vánočním speciálu jsem byla přesvědčená, že si na ukřičeného a značně roztěkaného Tennanta nezvyknu, ale stačil první díl druhé, naprosto úžasné a všemožnými emocemi nabité série (mimochodem "Nová Země" je jeden z nejvtipnějších a zároveň nejsmutnějších a nejdojemnějších doctorovských dílů vůbec) a bylo to - našla jsem SVÉHO Doctora.

3. série: 80%. Změna Doctorovy společnice se na mém vztahu ke třetí sérii podepsala více, než bych čekala, a i přes těch několik opravdu výjimečných dílů ("Zácpa", "Ani mrk!" aj.), ji musím nazvat nejslabší tennantovskou sérií. Martha Jonesová, silná, sebevědomá žena, která přesně ví, co chce, a která se neustále snaží předčit Rose (nehledě na její opětovné snahy "sbalit" více méně frigidního Doctora), mi nikdy nepřirostla k srdci, a její rychlý odchod jsem tudíž jedině uvítala.

4. série: 95%. Stále se nemohu rozhodnout, zda mám raději Rose nebo Donnu, ale jisté je, že Donna je jedinou společnicí, která kdy dokázala Doctora srovnat. Oproti předešlým "I love you" tendencím je navíc tento čistě kamarádský (místy až sestro-bratrský) vztah příjemnou změnou, a o to více pak člověka zasáhne jeho konec. Střídavě komické a vážné pojetí jednotlivých epizod graduje do pěti famózních speciálů a nejsmutnějšího, nejdojemnějšího a nejdepresivnějšího odchodu celé seriálové historie. Pokud jsem u některého z předchozích dílů "DW" brečela, tak u druhé části "Konce času" jsem ŘVALA (můj nejdelší a nejintenzivnější seriálový záchvat breku v životě).

5. série: 65%. Tohle pako plivající jídlo, že má být nový Doctor? A tahle namyšlená čůza, oblékající se jako prostitutka, má být jeho nová společnice? No, thanks... Trvalo ROK, než jsem se odhodlala pustit si znovu "Jedenáctou hodinu" a ani napodruhé jsem nezaznamenala žádné zlepšení - jedině snad toho jedenáctého Doctora. Série jako taková je koukatelná, krom tří světlejších výjimek ("Čas andělů" - mrazivé nadšení, "Vincent a Doktor" - dojetí & smutek, "Pandorika se otevírá" - překvapení) ale neobsahuje nic, co by mě nějakým způsobem citově zasáhlo.

6. série: 60%. Russellův "Doctor" je definitivně mrtev. Od zmateného úvodu s astronautem, přes velké odhalení River Song (které mi s odstupem času přestalo vadit stejně jako River sama), po závěrečné splynutí časových linií, mi bylo úplně jedno, co se v seriálu odehrává a čím si postavy procházejí.

7. série: 65%. První polovina prapodivně nekonzistentní (blíží se dlooouho odsouvaný odchod madam Pond a jejího na krátkém vodítku uvázaného manžela, takže proč si je ještě neužít v několika zbytečných, vzájemně na sebe nenavazujících, epizodách, že?), prostředek více než nadějný (slušní "Andělé dobývají Manhattan", výteční "Sněhuláci"), zbytek však, i přes výměnu společnice, de facto okamžitě sklouzává do stejně nudných, nezajímavých a současně přeplácaných vod jako předchozí Moffatovské série (viz. celý koncept "nemožné dívky").

8. série: X%. Chystám se.

Oblíbené postavy: desátý Doctor (♥), kapitán Jack Harkness (♥), Rose Tyler, Donna Noble, devátý Doctor, Vládce, Lady Cassandra, River Song.

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 12 lidí
100 %
plakát
Torchwood
30. června 2015
další názory k seriálu

"Lots of things you can do with a stopwatch..."

Kapitán Jack Harkness (jestli je James Bond neodolatelný, co je potom Jack, který dokáže vyvolat *uf* odezvu i u čistě heterosexuálního muže...), jedna z nejoblíbenějších seriálových postav, v dospělejším, špinavějším a o poznání depresivnějším (přesto stále "stejně" dokonalém) spin-offu "Doctora Who".

1. série: 85%. Úvodní, seznamovací díl svým "vlažnějším" pojetím silně připomíná první epizodu nového "Doctora" ("Rose"), a stejně jako v případě "DW" přichází satisfakce hned s následujícím dílem. U mě však skutečná závislost propukla až po zhlédnutí "1x04 - Cyberwoman", která nejen popostrčila do popředí mého od té doby nejoblíbenějšího člena týmu, ale zároveň odhalila dosud neznámou, temnější stránku vždydokonalého Jacka Harknesse. A že je co odhalovat.

2. série: 95%. Nadupaný rozjezd ve velkém stylu (John Hart rulez), celkový dojem pak ještě mnohem lepší než z předchozí série. Příběhy jsou silnější, vztahy hlubší, a ač nejsem příznivkyní seriálů točících se kolem soukromí hlavních postav, v případě Jacka s Iantoem, bych "krapet" detailnější sondu uvítala všema deseti.;-)

3. série: 100%. Nemám slov. Seriálová dokonalost, která mi zlomila srdce a vystřelila Jacka na první místo nejsmutnějších a nejdepresivnějších seriálových postav ever.

"4. série": první polovina 100%, druhá polovina 25%. Je to sice rouhání, ale chvíli (přesněji řečeno 5 epizod) jsem "MD" skutečně řadila do stejné kvalitativní roviny jako "CoE". Pak se ale z mrazivé a skvěle rozehrané zápletky stala jedna velká nedomyšlená fraška plná do očí bijících nesmyslů a jednání zcela out of characters. Pointa příběhu (Požehnání) + epizoda "Immortal Sins" (4x07) a děj od ní se odvíjející = epic, epic a ještě jednou epic FAIL.

Oblíbené postavy: Ianto Jones (♥), kapitán Jack Harkness (♥), kapitán John Hart.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
100 %
plakát
Tři mušketýři
30. června 2015
další názory k seriálu

Pár dílů a konec?

Po dvou epizodách průměr. Že je děj vymyšlený, vem čert, Dumas sice musí rotovat v hrobě, mně to ale žíly trhá ze všeho nejméně. Úvod pěkný, celý druhý díl už jsem ale měla pocit, jako bych sledovala CSI: France; a co jsem tak slyšela, v tomhle duchu se to nese (minimálně) celou sérii, což mě od dalšího sledování spíše odrazuje. Ústřední čtveřice je mi krom jedné osoby (Aramis) tak nějak volná, nejvíce se mi líbí Peter Capaldi jako kardinál Richelieu a Tamla Cari coby rázná Constance. Ostatní věci ujdou, pořád z toho ale strašně cítím Českou Republiku (snad bude pražská Paříž ve druhé řadě "Outlandera" vypadat věrohodněji). Sečteno podtrženo, vidím to na pár dalších dílů a pápá.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %