plakát seriálu

Tři mušketýři

(The Musketeers)

Názory uživatelů

United we stand, devided we fall

Mušketieri sa dočkali za ten čas nespočetne veľa spracovaní, až sa dostali do rúk BBC a tá sa námetu chytila tak ako sa na BBC patrí. Francúzka klasika + BBC = kvalitné dielo. V prípade BBC tomu ani v tomto prípade nebolo inak a spracovanie tejto klasiky zvládla na výbornú.

Viac než sympatické postavy, krásne prostredie, dobová atmosféra a kostýmy, dobrodružný námet. To a ešte viacej sú The Musketeers v podaní BBC. Ako moc sa seriál drží predlohy žiaľ neviem posúdiť, ale ak nastávajú nejaké tie odchýlky, tak ich budete určite ochotní im odpustiť. BBC sa s týmto spracovaním vyhrala ako sa dalo. Je to vtipné a napínavé, dobrodružné ale aj so štipkou romantiky. Títo mušketieri sa na nič nehrajú a idú si svojím vlastným smerom. Príbeh sa nijak nevlečie a odsýpa teda sviežim a rýchlym tempom. Vážne a napínavé časti sú striedané s tými humornými a nejaká ta nuda tak nehrozí. Dialógy sú napísané vtipne, vážne a fungujú. Nič nie je zbytočne naťahované a zamotávané. Všetko je odhaľované a vysvetľované tak ako má byť a vtedy ako má byť. Príbeh je zasadený do dokonalého prostredia Čiech, ktoré spolu s kostýmami a hudbou dotvára tú správnu atmosféru seriálu.

Čo sa vydarilo, že na výbornú bolo herecké obsadenie. Spočiatku, ešte predtým než som TM začala sledovať som k hlavnej štvorici pristupovala skepticky. No stačila jedná časť a milí krásni mušketieri si ma podmanili s ich charizmou, ktorá žiadnemu z nich určite nechýba. Luke Pasqualino ako D´Artagnan je mladým mužom, ktorý sa nebojí vrhnúť do dobrodružstva či boja. Ostatní traja za ním v ničom nezaostávajú a spolu tak tvoria vyvážený tím. Okrem našich mušketierov tu potom máme tak trošku detinského kráľa, jeho krásnu ženu, nebezpečnú Milady de Winter, sympatickú Constance a na koho netreba zabudnúť kardinála Richelieu, ktorého sa perfektne a dokonale zhostil Peter Capaldi. Jeho kardinál je tou dokonalou šedou eminenciou, majstrom intríg a ktorému ide len o dobro krajiny.....a samozrejme jeho. Jediná škoda je len, že ho možno v druhej sérií neuvidíme až tak často skrz jeho Doctorovské povinnosti (ktorých sa zhostí určite rovnako skvelo).

Svojím spracovaním tejto klasiky sa The Musketeers od BBC sa určite môžu radiť k tým lepším a kvalitným spracovaniam. Spájajú v sebe veci, ktoré z nich robia zaujímavé dielko a určite tak stoja za zhliadnutie.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Viva la France / Čechy

Pěkné to je. Přiznávám, že ze začátku jsem se seriálem spíše koketoval, než ho bral vážně. Ale umí se dostat pod kůži a pak vážně stojí za to.

Každá série je trochu v jiném duchu, ale i tak si ji pořádně užijete.
1. série - je v duchu seznamovacích - poznáváte kdo je kdo a dýchá na vás atmosféra francouzkých panovníků jak z romatických filmů
2. série - zde značně ztemňujeme modré nebe na Paříží. Do děje vstupují španělské intriky a jejich špinavá hra
3. série - válka. A ta je špinavá pro všechny zúčastněné.

Co bych vytknul třetí sérii, je poněkud násilná výměna hlavních padouchů - sice tu uběhly čtyři roky od druhé série, ale i tak mi trvalo skoro až do konce série než jsem to nějak vstřebal. Naopak zde velmi dobře kvituji proměnu samotného krále.

Suma sumárum. Jeden za všechny a všichni za jednoho.
A moc se mii líbilo poslední scény posledního dílu. Jsou cesty, které se prostě časem musí rozejít. Klobouk dolů, mušketýři!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Musketeers - pomáhat a chránit!

O slavných Třech mušketýrech pana Alexandra Dumase staršího slyšel snad každý, jenže tady si tvůrci pouze vypůjčili nápad od pana spisovatele a vykašlali se na nějaké adaptování, takže všem může být jedno, že se nedržíme knižní předlohy - aspoň mě je.

Musím říct, že žánrově zařadit tenhle seriál je pěkně tvrdý oříšek, protože na jednu strany by se dalo říct, že je "historický", protože se odehrává v době minulé (I když historii se podle něho raději neučte). Akční seriál - máme souboje, máme výbuchy, máme vše co si pořádná akce žádá. Řešíme i vztahy, takže romantika. (Do žánru soap opera bych ale nezabíhala). Jak jsem zjistila, nejsem jediná kdo si vymyslel přezdívku pro Mušketýry znějící Kriminálka Paříž, spojení s krimi přesněji police procedural nebo detektivkou není vůbec náhodná. No a samozřejmě nesmí chybět fantasy, protože jak jste si ráčili povšimnou Pánové jsou nesmrtelní.

Postavy si zamilujete, ať jsou to Mušketýři - Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan (ano, musela jsem je vyjmenovat), kapitán Tréville nebo ženské hrdinky - Constance, královna Anna nebo Milady de Winter (a mnoho dalších). Koho budete ze srdce nesnášet a přitom je obdivovat (tím správným fanouškovským způsobem) jsou záporáci. Líbí se mi, že každá série měla vlastního záporáka. (Což pravděpodobně tvůrci předem neplánovali ale byli do takovéto situace vhozeni; když víte co myslím ;-)

Kdo by to byl řekl, že máme po České Republice tolik krásných a zajímavých míst? Hezky se kouká na tu rodnou hroudu. Ve zkratce chválím: vizuál - výběr lokací ale i samotnou kameru, postavy/herce, souboje, efekty, hudbu a samozřejmě "scénář" (chci říci syžet) protože ten je něco!

Pokud jste to do teď nepochopili, tak seriál se mi opravdu líbil. Na jednu stranu "brečím jak želva", že skončil na druhou jsem šťastná, že tvůrci věděli kdy přestat - v tom nejlepším. Vím, že quality TV to nebude a BBC má větší esa v rukávu, ale Mušketýři jsou prostě moje Srdcovka. <3

Jeden za všechny, všichni za jednoho! -> 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden za všechny...

... každý sám za sebe!
Moderní úprava klasického francouzského románu, toho jsem se docela děsila (po zhlédnutí filmu Tři mušketýři z roku 2011). Nakonec mě velmi mile překvapili jak tvůrci, tak herci. No a, jako každého vlastence, samozřejmě prostředí! Tím spíš, že bydlím "za rohem".
Nové pojetí některých historických událostí (fanoušci Aramise určitě tuší, na co narážím) mě rozhodně překvapilo, ale rozhodně ne nepříjemně. Navíc je spousta popisovaných událostí pravdivá (jak v knize, tak ve skutečnosti), takže s trochou opatrnosti lze tento seriál určit i jako vzdělávací (například kardinál Richelieu opravdu "ovládal" celou Francii).
Seriál je plný krásných záběrů krajiny, sympatických herců, vtipných hlášek, kvalitního šermu (mimochodem, herce učili šer čeští šermíři!), majestátních koní (od českých chovatelů) a nádherných kostýmů.
Není to úplně studijní materiál, ale jako zábavná show plní účel na 100 %. Jen škoda, že to lehoulince sklouzává k historické detektivce...

nejoblíbenější postavy: Aramis, Athos.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Francouzští mušketýři ztvárnění britskými herci cválající českou krajinou- co víc si přát?

Dnes jsem se dodívala na poslední díl. Nejdřív jsem se bála, že to nebude dobré- mezi náma- kolikrát byli Mušketýři zfilmováni, každý jejich příběh důvěrně známe.
Ale hned první díl mě zaujal- tohle nejsou klasičtí mušketýři. Více střelby, více akce- a mezi námi- mnohem hezčí móda, než na kterou jsme zvyklí z klasických Mušketýrů.
Aneb- pojďme se podívat na neskutečné bitvy, které bojují Mušketýři se ctí a vtipem. Pohleďme na kardinála, který je zde jako myslící, reálná bytost, která chce dobro pro Francii a upevnění své moci. Peter Capaldi tuto postavu sehrál mistrně. Jsem trochu rozpolcená jako velký Whovian, protože bych ho chtěla jak v Doctorovi, tak v Mušketýrech.
Všiml si někdo toho krásného paradoxu? Francouzští mušketýři ztvárnění britskými herci cválajíc krajinou Českého Švýcarska :D
A na závěr- samozřejmě, nedá se zde neuvést hláška: "Zná přece naše heslo: Každý sám za sebe!"
Tohle nejsou obyčejní Mušketýři.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nový kabát pro nesmrtelnou klasiku

Jak už tu bylo zmíněno (a myslím že víckrát), verzí Mušketýrů více či méně zdařilých můžeme najít spousty. Čím se teda tato liší? Čím si má přitáhnout diváky?

V první řadě bych podotkla, že tentokrát si zpracování vzala pod taktovku britská BBC. Už to naznačuje velmi dobrou kvalitu. Hodně mile mě překvapilo a potěšilo, když jsem viděla jako místo natáčení Čechy. No a samozřejmě pak tu máme samotné Mušketýry. Na tuto kombinaci herců jsem byla opravdu zvědavá. Na první pohled docela nesourodá čtveřice má bezvadnou dynamiku. Žertování přátelství, soudržnost....no zkrátka všechno funguje na 100%. A to je podle mě jeden základní předpoklad pro úspěch.

Tvůrci se nám snaží podat Dumasovu klasiku v moderním provedení s odlehčenými dialogy, nějakým tím popichováním, ale hlavně se poměrně dost drží předlohy. A tohle všechno by zkrátka bez správně zvolených herců nemělo šanci fungovat.

Styl vyprávění, načasování děje, postavy, herci, prostředí, kostýmy, dialogy, příroda a spousta dalších věcí dělá z tohoto zpracování opravdu kvalitní Seriál. Za mě si 100% oprávněně zaslouží a abych řekla pravdu, trochu mě mrzí těch ,,pouhých" cca 80% tady na serálzonu. No nicméně doporučuji a ať si názor utvoří každý sám.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dumas by se nejspíš divil

Nejsem už nejmladší a Dumasovy mušketýrské příběhy v nejrůznějších variantách mě neměly šanci minout. Ovšem toto, toto je... jiné. A v mnoha směrech nej. Úžasná výprava, pečlivě vybírané české reálie, nejkardinálovatější kardinál Richelieu všech dob a především ta mušketýrská čtyřka! Jednak je znát, že to herci celé berou s jistou lehkostí a hravostí, ale hlavně mi ti týpci osobně maximálně sedli do charakterů jednotlivých postav, aniž by ztratili schopnost sem tam překvapit.
A mimochodem, tohle je snad první seriál, u kterého si nikdy nenechám ujít úvodní titulky. Nádherná práce.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Oh, hey!

Parádní mix akce, komedie, dobrodružství a navrch i minimum romantiky a co se nestane, funguje to skvěle. Jistě, vím, je to BBC, ale tohle je asi její první seriál, u kterého jsem pochyboval, zda bude dobrý, či ne. Naštěstí se mi po několika dílech potvrdilo, že zklamání se nekoná, a jak to už u anglických seriálů bývá, je to dokonce díl od dílu lepší. Seriál má dva velké klady - jedním je znělka, která sice není důležitá, ale ta melodie je skvělá a docela návyková, navíc i titulky jsou úžasně zpracované, takže to stojí za to. Především to ale má jeden obrovský aspekt - Capaldiho. Ten chlap je učiněný ďábel, který zahraje fakt všechno, a nebýt Doctora, moje cesta ke shlédnutí tohoto seriálu by asi byla delší, což je rozhodně škoda, jelikož bez něj by to nebylo ono (uvidíme, zda to potvrdí druhá série). Nejlépe zahraný Richelieu, jakého jsem zatím viděl. Snad jen Milady by mohla dostat více prostoru. Také oceňuji, že se to natáčelo v Čechách, to se na ten seriál kouká hned mnohem příjemněji. Navíc zápletky jsou velmi povedené a jako celek to skvěle funguje, takže já osobně se těším na druhou sérii, jelikož ta první byla nabitá akcí, vtipem a vším, co k tomutu žánru patří. Z produkce BBC je to sice slabší produkt, ale myslím, že na 85% to krásně dá, takže rozhodně doporučuju, krásně strávený čas.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jedna verze za všechny a všechny za jednu

Mušketýři jsou jedna z nejomýlanějších klasik, podobně jako třeba Holmes a nezbytně si to na nich vybírá svou daň. Každý má nějakou svou oblíbenou verzi a všechny ostatní se musí vypořádat s tím, že jsou v jejím stínu. Mě osobně se tohle podání docela líbí, protože dává prostor pro postupný rozvoj příběhu i postav. Ani postavy ani situace nejsou tak černobílé, jako v knize a filmech. Jediné, co bych tomu vytkl je možná až moc akční Constance a krapet tmavší Portos, patrně z důvodu nesmyslné politické korektnosti.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pár dílů a konec?

Po dvou epizodách průměr. Že je děj vymyšlený, vem čert, Dumas sice musí rotovat v hrobě, mně to ale žíly trhá ze všeho nejméně. Úvod pěkný, celý druhý díl už jsem ale měla pocit, jako bych sledovala CSI: France; a co jsem tak slyšela, v tomhle duchu se to nese (minimálně) celou sérii, což mě od dalšího sledování spíše odrazuje. Ústřední čtveřice je mi krom jedné osoby (Aramis) tak nějak volná, nejvíce se mi líbí Peter Capaldi jako kardinál Richelieu a Tamla Cari coby rázná Constance. Ostatní věci ujdou, pořád z toho ale strašně cítím Českou Republiku (snad bude pražská Paříž ve druhé řadě "Outlandera" vypadat věrohodněji). Sečteno podtrženo, vidím to na pár dalších dílů a pápá.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dumas po 101

Variant na knihy Alexandra Dumase, které jsou seriálem samy o sobě je bezpočet, tož jak si vede aktuální verze od BBC? Ostatně, je to zajímavá představa, francouzská předloha, zfilmovaná anglickou televizí (no dobře, dneska už spíš mezinárodní), navíc zde hraje ČR předstírající sladkou Francii.

Stručně, tenhle seriál žeru.

Je to historicky, Dumasovsky i zeměpisně neakurátní, ale ukrutně zábavné. Scénáře lehce předvídatelné, nicméně herci to vynahrazují, jak už v případě BBC bývá zvykem. Povedlo se jim trefit spíše charakter hlavních postav, než podobu. A ostatně o duch celé té záležitosti jde především.

Knihy jsou po nějakou dobu zábava, později už lehce utrpením, protože autor byl takový nádeník literatury, byť vztaženo k dnešní době stále nádeník kvalitní.

Doufám, že seriál bude i nadále stále stejně zábavný a nepůjde ve šlépějích knih (zatím mi přišlo, že se odchyluje velmi pozitivně).

A co je na tom vlastně zábavného?

Doba, kostýmy (pravděpodobně historicky též ne úplně přesné), lehce infantilní (ale skvěle zahraný) král, přelíbezná královna (která ve stresu zahýbá), kardinál který je opravdu mistrem pletich (a který by za tu roli měl snad dostat cenu, bezkonkurečně nejlepší provedení téhle role co sem zatím viděl), nu a pak ti mušketýři, souboje, lásky a nelásky.

Prostě celá ta směska co dohromady funguje velmi dobře.

A to, že se na tom podílelo opravdu velké množství Čechů a je to točené "u nás" a většina kaskadérů jsou též "naši". Nu řekněme, že když vemu v úvahu tu bídu co produkují naště televize, tak je hezké mít aspoň maličkost, která může dát pocit, že i u nás jde vytvořit něco dobrého. Jen to asi nesmíme točit my..

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak trochu Merlinovské...

Když jsem šla před dříve nespecifikovanou dobou v blíže nespecifikované části blíže nespecifikované Prahy kolem páskou uzavřené části, slyšíce podivný řev a výkřiky v angličtině, neodolala jsem a jako správný turista, jež do naší matičky zavítá jen několikrát do roka, okamžitě jsem musela vidět, co se to děje. Co jsem viděla, mi přišlo dost vtipné na to, abych se pokoušela hledat dál, takže po návratu do laptop-wifi civilizace jsem googlila a šmejdila a vyzvídala od pražských kamarádů jako o závod. Tři Mušketýři v Praze. No konec. Nevím proč, ale ta představa se mi líbila.
Když později vyšla zpráva o Capaldiho jmenování na Doktora, ve které mluvil o natáčení v Praze, seplo mi a řekla jsem si, že to si rozhodně nenechám ujít. (Zvlášť proto, že čekání na Doktora, potažmo na Sherlocka, je snad ještě horší než čekání na samotného Godota.)
Po shlédnutí prvního dílu, jsem byla poněkud zmatená, ale nikoliv ve špatném slova smyslu. Děj nic moc, ale zasmála jsem se. Prostě jsem asi potřebovala vidět druhý díl, aby mi došlo, že tohle bude něco úplně jiného. Trochu na způsob Merlina, kdo viděl, ví o čem mluvím.
V podstatě je to geniální myšlenka. Zasadit známé postavy do neznámých příběhů. Uvidíme, jak se to dál vyvine, ale pokud se autoři budou držet tohoto konceptu, myslím, že to bude dobrý seriál.
Jasně že nebude pro všechny. Viz moje sestra, která zná mušketýry nazpaměť, a je schopna vyčíst tvůrcům každý jinak barevný šátek, než je v předloze. Ale kupodivu ani jí tihle Mušketýři nevadí. Prohlásila sice, že režisér nejspíš viděl Dumasův román, když jel kolem knihkupectví v rychlíku, ale smála se se mnou.

Jen na okraj, abych nespoilerovala, byla jsem překvapená, jak moc je Capaldi dobrý. Není ho tam sice moc, ale jak se objeví, září.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Jeden za všechny, každý sám za sebe

Nové drama od BBC, které bylo povinností vyzkoušet, už jen jako přípravu a zkrácení čekání na osmou sérii Doktora.
Příběh mušketýrů už byl (bohužel) zfilmován tolikrát, že se mu obyčejně radši už vyhýbám, což je možná důvod, proč jsem si tolik neužil první díl. Rozhodl jsem se ale dát seriálu ještě šanci a dobře jsem udělal. Druhý díl mě totiž skvěle bavil a nemůžu se dočkat dalších epizod.
Trochu mě mrzí, že v další sérii už pravděpodobně nebude Peter Capaldi, protože role kardinála mu náramně sedne. Je mi jasné, že bude mít teď hodně nabitý program a Česká republika, kde se Mušketýři natáčí, je od Cardiffu (natáčení Doctora) dost daleko, přesto ale pořád doufám, že si najde trošku času aspoň na nějaké kratší scény. Mušketýři by bez kardinála nebyli to pravé a obsadit do role jiného herce by také nebylo úplně nejlepší.
Seriál má dobrou atmosféru, sympatické herce a těším se, jak se bude vyvíjet dál. Určitě stojí za podívání.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mušketýrská kriminálka

Právě jsem dokoukala první sérii a pořád jsem z toho rozpačitá. Od Mušketýrů jsem čekala všechno, ale tohle ne. Přestavovala jsem si vážné drama o královo "ochrance" a místo toho jsem dostala čtyři detektivy na stopě všem pařížským zločincům.

Je vidět, že seriál se prostě nebere vážně a možná je to dobře, protože díky tomu působí vcelku uvolněně a pro mě osobně je to seriál, u kterého si odpočinu a nemusím u něho přemýšlet. Jenomže já jsem náročná divačka a od seriálu očekávám víc. Pro mě to byl prostě ten typ, u kterého mi stačí zhlédnout první a poslední díl a o nic tak vlastně nepřijdu.

V tomhle ohledu v mých očích seriál pokulhává, ale tohle zachraňují vcelku sympatické postavy, hlavně čtyři mušetýrci a skvělý Capaldi. Jenže mě pár fajn postav prostě na dobrý seriál nestačí a The Musketeers budu proto hodnotit jako pro mě průměrný seriál, který už nikdy víc vidět nemusím. Druhé sérii nejspíš šanci nedám.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milovaná Francie a Mušketýři

Dnes jsem viděla sedmý díl, a mé ohodlání přidat komentář až to dokoukám mě opustilo. Tenhle seriál mě dostal. Francie, uvěřitelné postavy a ne tak černobílí mušketýři jako je ve své klasice vykreslil Dumas. Za všechno mluví hláška z jedno z prvních dílů.

"Zná přece heslo mušketýrů. Každý sám za sebe."

I přesto jsou však mušketýři přátelé, kteří dělají co jim přijde správné pro krále a Franci.

Ještě musím vyzdvihnout roli kapitána mušketýrů, moc mě těší že je stále vidět jeho rivalita s kardinálem a přesto spolupracují jako v posledním díle, který jsem viděla.

Seriál si zaslouží zcela jistě svých 100 %

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jeden za všechny, všichni za sebe

Seriál, který zpracovává knižní přelohu po svém. No ... spíš si tvůrci vzali z knihy postavy a vytvořili seriál, kde "královská policie" řeší epizodní problémy kolem dvora, poddaných a samotných mušketýrů. Až na výběr dámského osazenstva jsem ale se směrem děje (nějaká ta hlavní linie se přecijen okrajově řeší) a výsledným zpracováním poměrně spokojen. 70% [2. série BUDE]

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

CSI Paris

...alebo kriminálka/detektívka z inej doby. Obavy mali zrejme viacerí no toto spracovanie Musketeers je veľmi podarené. Nechýba tomu vtip , akcia , dobrí záporáci , sympatický hrdinovia a i herci, či trochu romantiky. Hlavná dejová línia je niekedy v úzadí na úkor epizódnych zápletok , no keďže sa seriál dočkal ďalšej série , možeme sa tešíť na to , že ešte bude viac rozvinutá a bohatšia. Tento seriálový počin dopadol omnoho lepšie ako filmové spracovanie so vzducholoďou!! Za mňa 90%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

HBO. Čo iné čakať ako super seriál

Keď som videla prvú časť, strašne sa mi páčila, o to väčšie prekvapenie pre mňa bolo, keď sa spustili titulky a boli tam české mená. Až vtedy som si o tom niečo prečítala a celkom som sa potešila tejto anglicko-českej spolupráci.

Starý námet, nové story. Postavy sú fakt dobré, super obsadenie, nenachádzam tam žiadnu, ktorá by mi liezla na nervy. Herci sú pekní (Luke! A ja že len v Skins bol úžasný) a podávajú dobré herecké výkony. Sem tam se prihodí nejaký vtip, na ktorom sa človek zasmeje (nejde nespomenúť One for all, every man for himself - and now run). Je tam i trochu romantiky, ale nie toľko, aby ste si zase mysleli, čo za romantickú kravinu sledujem.

Môžem povedať, že len kúsok chýba, aby som im dala plných 100%

Takže, vrele odporúčam a snáď vás trošku dlhšie časti neodradia (nepozerajte to v telke, strašne to orezujú).

Viva la France!

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

One for all and all for one

Co říci? BBC opět nezklamala. Osobně se mi tento seriál líbí jak vtipem, akcí, pojetím, i hereckým výběrem (nezlobte se na mě, ale Capaldi jako Kardinál? Neznám lepší postavu :D).

Dokonce je natáčen v České republice, takže si troufám tvrdit, že je pro české diváky milé koukat na seriál, a zničehonic si třeba všimnout květinové zahrady v Kroměříži.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Radost, hravost, nadšení... a hlavně se nebrat vážně!

Hledáte-li oddechový seriál se sympatickými postavami v příjemném (a známém českém :-)) prostředí, pak si Mušketýry skoro jistě oblíbíte. Svým volnějším přístupem k předloze bych je přirovnala k Merlinovi nebo Atlantis, výpravou, kostýmy a atmosférou navozenou vynikajícími dobovými proprietami zase připomínají např. Ripper Street.

Nejdůležitější ovšem je, že Mušketýři si na nic nehrají, což je ten pravý důvod, proč jim dát šanci. Už jen úvodní slogan "Každý sám za sebe" naznačuje, že se tvůrci rozhodli nebrat knižní předlohu zas až tak vážně. Nebezpečí, že byste znechucením nad troufalostí tvůrců vzteky vybouchli, tady nehrozí. Nikdo vás netahá za nos a nikdo vám nepředhazuje svou "dokonalou" adaptaci, protože o to tady skutečně nejde. Mušketýři jsou hraví, vtipní a upřímní a tím pádem jedineční svým vlastním způsobem.

Za zmínku stojí také úvodní titulky, které v duchu celého seriálu hýří barevností a hravostí a hned na začátku tak rozjíždí zábavnou jízdu, která je důvodem, proč se zase pro jednou těšit na nedělní večery.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jeden za všetkých a všetci za jedného

Spracovaní Dumasa je veľa ale máloktore sa takto podarí. Hlavnou devízou je to, že sa seriál neberie vážne a Dumasom sa len ľahko inšpiruje. Hlavne vzťahy, postavy a hlavná zápletka tu je ale to je tak všetko. Herci su neopozeraný (pre mňa, sympatický (aj keď napriklad na Dartagnana som si musel veľmi zvykať), dialogy funguju, vtipy a súboje tiež. Oddychovka ako vyšitá.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zase jednou kvalitní mušketýři

Super. Na seriál jsem narazil jen náhodou a nemohl se rozhodnout jestli koukat nebo ne. Po týdnu jsem si pustil pilot a seriál mě mile překvapil. Další díly kvalitu jen potvrdily. Pro mě zatím jedno z nejlepších zpracování mušketýrů, jaké jsem kdy viděl. Porthos a Richelieu jsou prostě perfektní.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jen kvuli snase...

a jeji matce ktery pracovaly na kostymech pro Musketyry jsem par dilu videl, ale i kdyz jsem videl snad vsechny filmovy adaptace Trech musketyru, nejak jsem serialu neprisel na chut, nebudu kazit hodnoceni, ale muj hrnek kafe to neni...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tři mušketýři

Toto zpracování mušketýrů se mi líbí. Je svěží, vtipné, napínavé, v každém díle se něco děje a divák se nenudí. Navíc jakožto vyznavač britské angličtiny mě těší, že se této role zhostili právě Britové a mohu s chutí poslouchat krásnou angličtinu.

Tématiku Tří mušketýrů mám ráda, i když byla mnohokrát, ne však vždy zcela dobře, zfilmována. Když jsem však slyšela o tomto zpracování a ještě ke všemu, že se natáčí v Praze, neváhala jsem, a udělala velmi dobře. Herecké obsazení je zvoleno velmi dobře. A velice sympatický je mi herec, který ztvárnil roli D'artagnana.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Příhody královské ochranky

Samotnou mě překvapuje, jak se ten seriál slibně rozjíždí. Mohla to být urážka profláklé předlohy, ale ono to kupodivu funguje. Jsou to takové příhody ze života královské ochranky zasazené do známého rámce. Karty jsou dobře rozdány, epizody mají spád, k tomu tradičně výborní herci, krásná výprava i kostýmy a fantastický soundtrack.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jeden za vsetkych, vsetci za jedneho!

Presne takyto serial mi chybal. Vivat musketeers !

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Supr

Nojono.. prostě mě hoši dostali:) Paráda. Co dodat víc..

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Musketeers

Velmi netradiční pojetí klasického příběhu. Alexandr Dumas by se asi divil, ale mě to moc bavilo. Výborně napsané postavy jak kladné tak záporné. Nádherné kostýmy a moc pěkné scenérie točené u nás.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk