London Spy

London Spy (London Spy) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Allien.9

4. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Proč?!?

Tak přesně tahle otázka mi vířila hlavou cca. od tří čtvrtin prvního dílu až po finální epizodu. A víří mi v ní vlastně doteď, protože (fyzickou/psychickou) likvidaci tolika životů kvůli něčemu, co někdo vytvořil, prostě nepochopím a ani pochopit nechci.:-(

"London Spy" (pozor, název klame), je ve své podstatě neskutečně odporná záležitost. Ne jako seriál, chraň bůh, lépe natočené milostné drama (a zároveň atmosférický thriller) jsem neviděla roky, ale jako přehlídka šíleností, které jsou si lidské bytosti schopny dělat. Odposlouchávání? Pronásledování? Zastrašování? Pomlouvání? Vydírání? Mučení? Zabíjení? Musím říct, že při sledování mi bylo místy hodně zle. A že je to jen seriál a takové věci se doopravdy nedějí? Bullshit.

Co mě na seriálu doslova uhranulo, je psychologie postav. Jedná se o naprosto úchvatnou scénáristickou práci, která byla korunována výběrem herců, neboť chemie mezi Benem Whishaw a Edwardem Holcroftem je až neskutečná. Tam, kde je normálně potřeba hudební doprovod či dialog, stačí těmhle dvěma prosté mlčení. Opravdu fascinující.:-) Za zmínku stojí též Jim Broadbent, Charlotte Rampling a ukázkově odporný Mark Gattis. Často diskutovaný závěr možná byl trochu rozpačitý, na druhé zhlédnutí už ale není po rozpacích ani vidu, ani slechu - doporučuji vyzkoušet.;-)

SHRNUTÍ: Trailer mě sice zaujal (Ben Whishaw, gay tématika, Londýn, špionáž), ale v životě by mě nenapadlo, že mě "London Spy" takhle dostane (ano, probrečela jsem pomalu celý 4. díl)...

Avatar uživatele
novoten

14. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

London Lie

Fascinující, jak rozdílné nálady a emoce umí jednotlivé epizody vyvolat. Romantika, paranoia, detektivní mráz v zátylku. A Ben Whishaw je ve všech těchto polohách dokonalý a v jeho kůži je proklatě horko. Jeho zranitelnost a rozklepaná odvaha v jednom mi dávaly pocit, že s přimhouřenýma očima by se do takovéhle situace mohl nešťastně přimotat každý, kdo v sobě má alespoň špetku víry a naivity. S každým dalším zvratem jsem si říkal, že tak stupňované intenzitě napětí snad ani není v lidských silách dostát konečným rozuzlením. Bohužel jsem měl pravdu, protože už vysvětlovačka před nástupem do poslední části rozproudí více otázek než uklidňujících odpovědí a samotné finále se pokouší zahrát příliš mnoho not v jedinou chvíli. Pachuť z nevydařeného konce se ale díky brilantnímu předchozímu ději koná jen částečně.