Sherlock

Sherlock (Sherlock) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

11. ledna 2012

93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 44 lidí

ELEMENTARY, MY DEAR WATSON

Sherlock Holmes, postava z románů, napsaných na přelomu 19. a 20. století, postava, kterou donutili čtenáři k tomu, aby přežila vlastní smrt. Postava, která byla ještě mnohokrát stvárněna v románech jiných autorů, v divadelních hrách a filmových zpracováních. Od dětství jsem byl (co se týká "brakové" literatury) odchováván romány Sira Arthura (Ignacia) Conana Doyla a tak jsem obzvláště citlivý na nešetrná zpracování předlohy a na změny, které nezapadají do koloritu Viktoriánské Anglie. Sledovat filmové (natož televisní) zpracování oblíbených románů bývá většinou nepříjemným zážitkem a proto jsem měl z Sherlocka značné obavy. Jenže - stal se malý zázrak. Tvůrci od BBC si troufli zahodit téměř vše, co vytvářelo "holmesovskou atmosféru" (kromě některých charakteristických rysů psychoprofilů postav), leckdy hrubě zasáhli do děje a ono to - světe div se - nevadilo, ale naopak.

Vzniklo něco, co divák neočekává, ale přesto přijme s nadšením.

Původně se mělo jednat o klasický TV seriál, na základě první povídky (starší více jak 1/8 tisíciletí) byl natočený standardní pilot (55 min). Forma zpracování ukázala takový potenciál, že se BBC rozhodlo pilot neodvysílat, ale přepracovat (dopilovat formu a zvětšit stopáž) tak, aby vznikly TV filmy (slabě pod 90 min), které vytvoří miniserii. Její první díl byl výsledným zpracováním (nenásilným moderním pojetím) dechberoucí, další dva díly (poté, co se mi okoukala forma) byly poněkud slabší, ale potom přišla druhá serie. Předpokládatelný propad kvality se nekonal, ale naopak (přes to, že si autoři troufli ještě větší odklon od předlohy) - druhá serie založila na novodobý kult Sherlocka Holmese.

Kombinace novodobého Londýna, moderních technologií, vykreslení dalších postav (zejména Ireny Adler) a vložení hororových prvků - to vše dalo vzniknout zpracování, které lze považovat (pro současného diváka) za nejlepší ze všech dob.

Avatar uživatele
DeNi22L

31. března 2014

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

I'm SHERlocked

Sherlock mi ze začátku připadal pouze jako další kriminálka, pouze se známým jménem. Slyšela jsem jen o filmové verzi, která mé přátele nijak nenadchla a tak jsem Sherlocka prozatím dala na svůj "jednou-se-na-to-možná-podívám list" O několik měsíců později jsem někde narazila na hlášku "You were thinking. It's annoying." Právě kvůli ní jsem se na seriál začala koukat... jedno nejlepších rozhodnutí.

Sherlocka si zamilujete hned od okamžiku, kdy mladý a sympatický Benedict Cumberbatch bičuje mrtvolu. Seriál má akci, vtip a naprosto Vás vtáhne do děje. Myslela jsem si, že 1. série se nedá trumfnout, to jsem se ovšem mýlila. Druhá série si mě naprosto získala a je doteď moji nejoblíbenější.

Na tento seriál se vyplatí čekat ty 2 roky. Skvělé herecké obsazení a originální nápad přesunout Sherlocka z minulosti do součastného Londýna, kde si píše blog, řeší případy s nejlepším přítelem a lepí nikotinové náplasti.

Avatar uživatele
Pouli

7. ledna 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
96 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Sherlock

Bála jsem se přenesení příběhu do současného Londýna. Ale proběhlo zcela nenásilně a přesto si zachovalo nádech Londýna před sto lety. Velmi se mi líbí, že příběhy zůstávají dost věrné předloze. Největším tahounem seriálu je scénář. Propracovaný. Je vidět, že nebyl vyroben za týden jako u amerických seriálů. Jednotlivé díly jsou vyvážené - napětí, vtip, akce... a jako celek fungují. Náhodu (typu mrtvola ležela na místě, kde roste speciální druh trávy) jsem zaregistrovala pouze jednou. Výborný nápad je prezentace sms zpráv, kdy divák vidí text vedle postav (podobně jako titulky). Dobře zpracované jsou také Holmesovy pohledy na věc, kdy se k místu, které si prohlíží přidají popisky toho, co vidí on. Velkým kladem je hudba. Je naprosto kouzelná, neruší a nepřehlušuje postavy. Herec ztvárňující Holmese mi na fotkách nesedí, ale do seriálu zapadá. Je uvěřitelný a působí realisticky. Chemie mezi jednotlivými postavami funguje. Pro mě osobně je plusem i britská angličtina. (Což u britského seriálu není potřeba zdůrazňovat. Ale mě se prostě dobře poslouchá.)

Avatar uživatele
Puks

6. ledna 2013

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sherlock nemá konkurenci!

Prostředí moderního Londýna je až překvapivě úžasné! Po přečtení mistrovského díla od pana Doyla jsem si Sherlocka s mobilem v ruce nedokázala představit... měla jsem pocit, že by ta dnešní doba ubila sherlockovskou genialitu, ale po shlédnutí seriálu mi smskující Sherlock připadá naprosto normální!
A představa Johna jako zapáleného blogera je prostě dokonale usměvavá!
Líbí se mi, jak je každý díl něčím shodný s knížkou, ale ve skutečnosti je úplně jiný... takže nikdy nevíte, jak se celá situace nakonec vybarví.
A postava Sherlocka je prostě úžasná a dokonale promyšlená! A ten britský humor! Moje srdce plesá. Sherlocka jsem sice shlédla několik měsíců zpátky, ale rozplývám se nad ním ještě teď. Fanaticky ho doporučuji a nutím všem kolem mě, až je to docela otravné. No a pokaždé, když mám čas, ráda se na Sherlocka mrknu znova!


A Moriarty! Jedinečná, i když trošku šílená postava... plnohodnotný záporák, který je svým způsobem originální. Navždy jsem si s ním spojila písničku "Staying Alive" a pokaždé, když jí hrají na maturáku, musím jít tancovat!

Na seriál jsem se dívala s titulky, protože originál je vždycky lepší. Ale slyšela jsem, že Sherlocka dabuje Dyk a tak jsem se musela kouknout i na dabovanou verzi, která je víceméně dobrá (což se ode mě, odpůrkyně dabingů, dá považovat za pochvalu!).

Avatar uživatele
Kahlan

9. července 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

I believe in Sherlock

Pamätám si na časy keď som ako malá sledovala s maminou starého Sherlocka,sledovala filmy, občas prečítala nejakú knihu. No tie časy pominuli a detektívky som už nevyhľadávala. No raz som sa rozhodla skúsiť túto. Prevedenia do modernej doby som sa trochu aj bála, nevedela som čo mám od toho čakať.
No už po pár minútach si ma Sherlock svojim spôsobom získal. Nebol to žiadny uhladený detektív, ktorý s každým spolupracuje a má pre všetkých milé slová. To teda nie. Tento Sherlock je jeho presným opakom. A to je to prečo som sa do neho zamilovala. Spracovanie je ozaj skvelé, postavy dokonale napísané a zahrané. Benedict sa hlavnej úlohy zhostil neuveriteľne dokonale a nejde si ho neobľúbiť. V podobe Moriarty mal perfektnú konkurenciu. Andrew Scott stvárnil totálneho psychopata, ktorého nejde nemať rád.
Seriál je určite kvalitný, či už po vizuálnej stránke, hereckej alebo tej scenáristickej. Každá časť je dokonale napísaná, plná šokujúcich momentov a kvalitných dialógov. Stopáž 90 min je pre ňu ako stvorená. Jediná škoda je, že séria obsahuje len tri takéto časti a čas medzi novou sériu je dlhý. A po takých koncoch ešte dlhší. No hold na kvalitu si musíme počkať.

ps:Moriary was real :)

Tretia séria:
Muselo prejsť 717 kým nastal ten deň a my sme sa dočkali novej série. Každý z nás bol plný očakávaní, čo bude a ako to bude? Možno čakali, že tretia séria sa bude niesť v podobnom duchu ako predchádzajúce dve. No nebolo tomu tak.
Tretia séria priniesla nový pohľad na Sherlocka. Z toho mierne nespoločenského, každého urážajúceho, odmietajúceho akékoľvek vzťahy sa stal Sherlock, ktorý bol trochu poľudštený, priateľov si vážil a urobil pre nich všetko. No ostali mu aj niektorého jeho charakteristické črty.
Rozdiel bol aj v rozprávaní príbehov, ktoré boli odlišné od predchádzajúcich, Zatiaľ čo v prvých dvoch sériach zohrávali prípady v jednotlivých častiach veľkú úlohu a bola na nich položená väčšina príbehu, tu tomu tak nebolo. Prípady tvorili akési pozadie častí, zatiaľ čo sa tie sústredili na rozprávanie príbehu Sherlocka, jeho návratu a zmeny.
Zatiaľ čo prvé dve časti pôsobili trochu ľahším dojmom, všetko sa vystupňovalo a vyvrcholilo v tretej. Celá posledná časť bola jedným veľkým kolotočom emócií a myšlienok. Človek si ani na chvíľu nemohol byť ničím istý, pretože sa to v tej ďalšej zmenilo a v tej ďalšej zas. Moffat zase raz ukázal, že vie s nami zatočiť a emocionálne nás zničiť.
Posledná časť s nami zamávala a zo mňa spravila skoro emocionálnu trosku. Koniec zase posadil hlboko do kresla a nechal otvorené ústa. Proste som sa šialene rehotala ešte asi polhodinu a aj nasledujúci deň.

Bennedict s Martinom ukázali, že sú neskutočne skvelými hercami. A že už len kvôli nim sa oplatilo čakať tie dva roky a zas si kvôli nim počkáme ďalšie roky na štvrtú sériu.
John chcel možno nájsť konečne ten klud, usadiť sa, no stále ho to ťahalo k nebezpečenstvu. Ako povedal Sherlock je závislý na určitom životnom štýle a preto ho to k nemu ťahá.
Sherlock. Ako som písala vyššie nebol to už presne ten starý Sherlock, ale začal postupne ukazovať svoju ľudskú stránku. Bol to síce menší nezvyk,ale to sa mi na ňom páčilo. To,že to predsa nakoniec nie je len chladný človek/ robot bez akýchkoľvek emócií. Ale, že aj on ich má a vo výnimočných prípadoch ich vie aj ukázať.
Novou postavou bola Marry, ktorá musím uznať bola úžasná. Medzi tých dvoch zapadla okamžite a ten ich zvláštny vzťah im bez problémov tolerovala. No nič nie je ružové, a ako bolo pár krát počas dvoch častí naznačené aj ona mala svoje tajomstvo. Moje pocity z nej sa počas tretej časti menil a ani jeden sa nestihol ani na okamih ustáliť.
Moriarty bol bezpochyby psychopat a šialený. Ale Charles Augustus Magnussen bol úplne iný level. Slizký, odporný, nechutný, poznal slabinu každého človeka a bol ochotný ju bez zábran využiť. Rovnako ako Sherlockovi sa mi z neho dvíhal žalúdok.
Kto bol túto sériu úžasný bola pani Hudsonová. Čo veta to hláška.

Tretia séria bola iná, to sa nedá poprieť. Už nebolo všetko tak vážne a tak temné, ale bola prítomná aj humorná zložka, ktorá to všetko tak trochu ozvláštnila a priniesla Sherlockovi novú podobu. Moje dojmy boli zmätené, v kútiku duše som očakávala návrat toho starého Sherlocka, no dostala som nového. A zvykla som si na neho a zamilovala som sa ešte viacej.
Jediné čo ma mrzelo bolo to, že sme sa nedočkali vysvetlenia ako prežil. Áno bolo tu síce pár teórií, ktoré nám boli podané v prvej časti. Ale ktovie,ktorá je ta pravá. No nechajme sa prekvapiť. No nedá sa povedať, že práve absencia vysvetlenia zruinovala tretiu sériu. To nie. To ďalšie na čo sme tak dlho čakali a čoho sa od oznámenia dátum S3 nevedeli dočkať bolo znovustretnutie tých dvoch. A bolo skvelé. Sherlock čakal, že mu John skočí do náruče, no nebolo to tak.
Dá sa povedať, že táto séria bola hlavne zameraná aj na ich vzťah, na poľudštenie Sherlocka.
Čo možno Sherlockovi ale vytknúť je malý počet častí a to dlhé čakanie. Ale vždy sa oplatí (dôvody vyššie).

Už len posledná veta na záver. DID YOU MISS ME?

Avatar uživatele
amelia.cz

14. května 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jednoznačná jednička...

Drahý Sherlocku získal jsi mé srdce, jsi mi jediným pravým a budu tě na vždy milovat a obdivovat, svět bez tebe už by nebil tím samím skvělí místem.
Ale teď vážně Sherlock je skvělí, úžasný a za posledních X let nejlepší zpracování příběhů o geniálním Sherlocku Holmesovi. Neříkám že filmy nejsou špatné a jedničku jsem si zamilovala, ale po podle mě trochu přehnané dvojce je Sherlock od BBC ta naprostá jednička. Postavy skvělé, herci neuvěřitelně sehraní, celkové zpracování je nenapodobitelné ať se někdo snaží jak chce. I když jsou prostřední díly obou řad trochu slabší, tak jsou naprosto nadprůměrné. Nevím co jiného dodat než do toho Sherlocku, dál nakopávej zadky geniálním myšlením nejen zločincům ale i těm kteří se tě zoufale snaží překonat.

Avatar uživatele
Deni001

19. února 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Překvapení s velkým P...

O seriálu jsem nějakou dobu věděla, ale prostě se mi i přes hodnocení na to nechtělo koukat. Klasika zničená tím, že ji zasadili do dnešní doby a mladě vypadají Sherlock? To nemůže dopadnout dobře.

Ale pořád jsem po očku koukala na to hodnocení a přemýšlela, jestli na tom něco přece jenom nebude. A tak jsem si stáhla první díl. Jakmile jsem uviděla časomíru dílu, málem jsem odpadla (to víte, já zvyklá na klasických 40-50 minut). Ale koukám, koukám a původně negativní přístup se rychle měnil na pozitivní. Dedukce je tam krásně zpravovaná, pohráli si i s grafikou (titulky zobrazující se když Sherlock dedukuje, nebo dělá na mobilu). Jediný díl, který mě moc nezaujal byl druhý, ale to je taky možná tím, že věci s číňanama moc nemusím (když nepočítám Jackiho Chana). A soundtrack? Brilliant.

Během chvilky jsem si to zamilovala jak tvrdohlavého a geniálního Sherlocka (na kterého se mimochodem pěkně kouká :)) i na Johna Watsona, který i přes svoji morálku má chvíle, které opravdu rozesmějí. Nezapomeňme na Moriartyho, který mi místy přišel slizký a šílený, ale pak zase geniální a mazaný. Prostě záporak, jak má být, né žádný dokonalý mafián bez chybičky. Postavy napsané tak dokonale, že jim není co vytknout. Krásně je tam zobrazena tenká hranice mezi šílenstvím a genialitou a zločinem a dobrem.

Jednou jsem se podívala na scénaristu a hele, řežíruje i Doctora Who. V té chvíli mi bylo jasné, že to bude moje další britská srdcovka :).

Avatar uživatele
anjoa

16. února 2011

87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Moderní Sherlock

Sherlock je pro mě seriálové překvapení roku 2010. Seriál je osvěžující, inteligentní a vtipný. Přenesení Sherlocka Holmese do 21. století zafungovalo skvěle, ale přitom si seriál zachoval jakýsi retrolook.
BBC opět válí, má skvělý casting, a to nejen Sherlocka a Watsona, ale i vedlejších postav – Lestrada, Moriartyho, paní Hudsonové a dalších. Sherlock, ztvárněný Benediktem Cumberbatchem, je vyobrazen jako sarkastický asociál, který si z nudy střílí ve vlastním obýváku. Watson, ztvárněný Martinem Freemanem, zase jako válečný veterán z Afghánistánu, který si píše blog. Taky chemie mezi hlavními hrdiny funguje úžasně.
Zajímavá je i vizualizace brilantního Sherlockova přemýšlení, které následně objasní i pro ty méně chápavější, že Watsone:-)
Kamera, hudba, kvalitní dialogy, ústřední dvojice neustále cestující v londýnském taxíku – a já prostě slintám:-)
Závěr lehce navnadil na druhou sérii. Taky už se jako Sherlock těším na podzim 2011 na nějakou pěknou vraždu, která mě rozveselí.

Avatar uživatele
AnnaZ.

21. května 2011

87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Kluci šikovní

Ze seriálu jsem měla obavy a zapínala jsem jej s velkým strachem. Kdybych jen věděla...
Originál jsem četla a jsem nadšená, jak se povedlo jeho přenesení do moderní doby, což je v kursu, ale málokdy se to povede. Perfektní zpracování od kamery, přes scénář a režii až po volbu herců, která mimochodem byla tím největším a nejmilejším překvapením. Benedict Cumberbatch(to jméno bylo něco si zapamatovat)je neokoukaná a zároveň velice talentovaná vycházející hvězda s velkým talentem a charismatem. Martina Freemana mám ráda už z jeho předcházejících počinů a i zde se předvedl kluk jeden šikovná.
Přiznávám, že mě Sherlock s počítačem, mikroskopem a ipodem nadchl.
Jeden detail, který si prostě nemůžu odpustit, za vše. Sherlock, který střílí do zdi smajlíka ve mě vyvolal ohromný řehot.
Jinými slovy, BBC opět ukázala, že Briti se svým typickým humorem a odvahou dokážou přenést do naší uspěchané doby i Sherlocka se svou dýmkou a zvídavým Watsonem stejně tak elegantně, jako to kdysi udělal sir Arthur Conan Doyle, který by se po zhlédnutí minisérie nejspíš usmíval úplně stejně jako my.

Avatar uživatele
Eviik

4. ledna 2012

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 28 lidí

Srdce plesá radostí

Sherlock Holmes, kdo by jej neznal, ať už z knih, nebo z méně či více povedených televizních zpracování, Holmes patří k věcem, které by člověk měl znát.
Musím uznat, že když jsem zprvu slyšela, že jednoho z mých oblíbených detektivů z krásné doby konce 19. století chtějí převést do děsivého, pochmurného 21. století, zděsila jsem se. Zvědavost ale zvítězila nad obavami a tak jsem si asi jako spousta jiných nemohla nechat tuhle podívanou ujít.
Musím říct, že se mi to velice zalíbilo, britové znovu ukázali, že sice netočí seriály jako na běžícím pásu, ale když už něco udělají, stojí to zato.
Postava Sherlocka Holmese je dosti propracovaná. Je zde vidět, že si scénáristi dali práci nejen s jeho brilantním charakterem; a tak všechno nejdůležitější (včetně cigaret elegantně vyměněných za náplasti) z klasického Sherlocka přenesli k nám (ačkoli jej pro zlejší dobu udělalali trochu zlejšího), ale dali si záležet i při výběru herce, takže odpovídá dost i fyzickému popisu SH.
Dr. Watson je propracován úplně stejně, co se nejmenších detailů týče a díky nevelké výšce Martina Freemana je krásně vidět kontrast mezi těmito postavami.
Nesporně je tu další nádech něčeho, na co by v 19. století nebylo ani pomyšlení a to dosti zajímavé chemii mezi hlavnímy hrdiny, což ale podle mě nijak nevadí, naopak to spíš dělá scénu ještě živější.
Asi by se neměli opěvovat jen herci a postavy, neboť za celým seriálem stojí úžasný scénář, režie, ale i to, co se občas podceňuje - hudba. Ta je nastavena výtečně, hlavně v prvním dílu, jen v tom druhém mi trošku chybí (1x02)
Celá první epizoda si dosti zakládá na detailech a je vidět že si s ní dali nejvíce práce ze všech tří.
Nu co dodat, převedení všech problémů starých 200 let se štáb zhostil dobře, druhá série zatím vypadá slibně, a já opravdu mám velice málo co vytknout (tak max na 98%, což se tady nedává) - takže dávám 100% a přeji seriálu štěstí do nového roku

Avatar uživatele
Heimdal

28. září 2013

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Reichenbachský hrdina

Musím přiznat, že když jsem viděl pilot poprvé omylem někde v televizi, líbil se mi, ale nenatchl mě tolik jak jsem čekal. Ale potom co jsem si ho pěkně v klidu pustil znova zhltl jsem první sérii jedním dechem a už stahoval druhou. A jak je všem asi jasné tak tu jsem shlédl hned následující den, ani dospat jsem nemohl, jak jsem se na to těšil.

Příběhy Sherlocka Holmese jsem měl vždy rád. A tenhle seriál miluju. Když jsem o seriálu ještě jen četl, hned první co mě napadlo bylo: „Sherlock v dnešní době, to bude stát za nic“. Ale to byl velký omyl! Možná i jeden z největších v mém životě (a že jsem jich už udělal).
Perfektně propracovaný děj člověka naprosto vtáhne a nepustí až do konce dílu, vše je promyšlené do největších detailů. Každé smítko na podlaze zapadá do příběhu, až nakonec vše společně vytváří úžasný děj ještě podtržený perfektním hereckým výkonem Benedicta a Martina, kterým jejich role sedli jako by se pro ně narodili.

I když lituju, že dílů není víc a čeká se na ně tak dlouho, tak se nedivím, něco takového vymyslet a natočit jistě zabere spoustu času. A možná je i dobře že dílů není víc, aspoň neklesá kvalita a na té přece záleží nebo ne?
Takže po shlédnutí posledního dílu druhé série, který byl podle mě zatím tou nelepší epizodou , se nemohu dočkat pokračování a nedočkavě čekám na sérii třetí, která bude snad nejméně stejně dobrá jako ty předešlé.

Avatar uživatele
biglebovski

15. května 2016

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Několik videofilmů v seriálu

mi nepřipadá jako úplně šťastné řešení. Ano, bavím se o stopáži jednotlivých dílů seriálu. Nicméně i přes délku dílů seriál baví a udržuje poměrně solidní drive.
Pravda ovšem také je, že třetí série už trochu tempo ztrácí. Poslední "nevěsta" už mne nebere prakticky vůbec.
Nápad ovšem zaujme. Zasadit historického Sherlocka Holmese do dnešní doby je prostě fajn. Dvojice hlavních hrdinů se skvěle doplňuje a nápady začínají docházet jen velmi pomalu. Délka dílů ze začátku nenudí a k vysvětlení epizod je i třeba. Ve třetí sérii bych ovšem udělal výraznou změnu a stopáž bych zkrátil. Mrzí mne, že se k tomu tvůrci neodhodlali, neboť tam již začíná být znát, že se začíná vařit z vody.

Avatar uživatele
dubakm

11. listopadu 2013

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sherlock,génius,blázen,brilantní detektiv

Co k tomuhle svěžímu, zajímavému a s lehkou nadsázkou beroucímu dílu napsat? Všechno už bylo více méně zhrnuto v ostatních názorech. Dost často jsem četla, že hlavní hrdina postráda šarm a že tedy mohli vybrat nějakého více dechberoucího týpka. Tak nevím jestli si spletli Sherlocka se soutěží krásy.Haló, tohle je BBC, ne TV Stoka.Jestli chcete koukat na hezký tváře, tak přeplujte Atlantik, my ostatní zůstaneme raději u svižné, brilantní a charizmatické anglické klasiky.

Avatar uživatele
Kikina105

5. dubna 2012

85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Žádný psychopat, ale jen sociopat

"Nejsem psychopat. Jsem vysoce výkonný sociopat. Vygooglete si to." Už je to tak. Knihovnu nahradil Google, drožku taxík, krasopisné dopisy s pečetí sms. Z problému na tři dýnky je problém na tři nikotinové náplasti. A přesto se Sherlock roku 2009 duchem podobá literárnímu předobrazu možná víc než desítky jeho bezkrevných ilustrací před ním. Připouštím, že sama jsem jimi ovlivněna víc, než Doyleovými předlohami, která jsem četla jen namátkově. Zprvu mi přišlo divné převádět něco tak viktoriánského do současného světa. Ale byly to jen zbytečné obavy. Sherlock Holmes i doktor Watson mají vše, co mají mít, a mají i cosi navíc. Mimořádná schopnost vidět pod povrch věcí Sherlocka vyčleňuje ze společnosti 21. století, zvyklé uzavírat předsudečné závěry pod vlivem mediálních schémat a omezených zkušeností svých zlenivělých myslí. Doktor Watson po traumatické válečné anabázi těžko hledá způsob, jak se vrátit k normálnímu životu. Zde jsou Holmes a Watson outsideři a řešení případů berou jako jediný možný způsob seberealizace. Velice moderní forma obrazového vyprávění mi trochu připomíná seriál Podfukáři, výborně děj rytmizuje a zabraňuje největšímu nešvaru detektivek všeobecně - nekonečnému vysvětlujícímu tlachání. Vše podstatné prostě vidíme a dialogy proto mohou být a jsou jen vtipnou třešničkou na dortu.

Avatar uživatele
tik.tak

17. prosince 2011

85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

New Sherlock for new century.

První, co vás napadne, když si přečtete o čem je tento seriál, je, že to musí být naprostá zpatlanina. Sherlock v 21.století? Detektivové se už přece tolik nenosí a rozhodně nevyšetřují vraždy, spíš manžele žárlivých paniček. A Sherlockovi dedukční schopnosti v domě laborek a lá CSI?

Kašlete na první dojem a raději se koukněte na první díl. Všechny obavy jsou pryč. Ze Sherlocka se nám stal detektivní poradce policie, z Watsona je veterán z Afghánistánu. Laborka? Kdepak, pěkně po staru dedukovat. A jak panečku. Zpracování toho jak Sherlock snímá informace z okolí je geniální a, ikdyž to nedělám často, tak musím říct, že i česká verze vysílání je velmi kvalitně zpracována jak překladem, tak dabingem.

Sherlock je jeden z nejkvalitnějších seriálů vůbec a rozhodně nejlepší novinka 2010. Za jeho vznikem stojí velmi kvalitní scénarista S. Moffat (např. S05 a S06 Doctor Who a další), jehož propracované dílo na vás dýchá každou vteřinu, kdy sledujete tohoto sociapat v akci.

Avatar uživatele
Leslie

19. ledna 2014

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

"You're bloody psychopath!" "High-functioning sociopath. With your number." :)

I k tomuto seriálu jsem zpočátku přistupovala poněkud skepticky, přestože jsem přečetla snad tisíce recenzí, jež seriál vyzvedávali takřka do nebe. Po doporučení několika mých přátel jsem se do toho tedy pustila a jsem opravdu ráda, že jsem tak učinila, neboť to, co jsem viděla, považuju za jeden z nejlepších seriálů všech dob a osobně za můj nejoblíbenější.

Seriál je inspirován slavnou předlohou sira Arthura Conana Doyla, ačkoli je místo viktoriánské Anglie zasazen do prostředí dnešního Londýna. Sherlock Holmes je nám představen jako 'vysoce funkční sociopat', génius a podivín, vypomáhající neschopným britským policejním složkám s řešením složitých případů coby detektivní konzultant. John Watson vystupuje jako bývalý vojenský lékař, který se právě vrátil z Afghanistanu, trpí syndromem posttraumatického stresu a hledá bydlení. Jeho přítel z vysoké školy ho tedy představí dalšímu člověku, jenž hledá spolubydlícího (komu jinému, než Sherlockovi) a my jsme svědky zrodu velkého přátelství dvou mužů, nejúspěšnější detektivní dvojky v celé Británii.

Co se toho špatného týče, nemám téměř nic, co bych mohla vytknout. Snad jedině velké 'skoky' mezi kvalitou prvních, druhých a třetích dílů, co se prvních dvou řad týče (třetí série to má nastavené trochu jinak). První díl, jakožto uvedení do série, bývá obvykle skvělý. Druhý, odpočinkový, je naopak tak trochu vatovitý a zdlouhavý. Následné finále pak opět bývá doslova epické a člověk ani nedýchá. Naštěstí to však ještě nikdy nezašlo tak daleko, aby měl člověk nutkání vypínat.
Stopáž dílu, cca 90 minut, ve mě zpočátku vyvolávala otázky, zda se autorům podaří ji dostatečně vyplnit, aby mě dokázali dostatečně zaujmout. Naštěstí mě dokázali přesvědčit a (s vyjímkou zmíněných dvou druhých dílů) jsem se bavila natolik, že mi hodina a půl utekla mnohem rychleji, než čtyřicet minut věnovaných sledováním odpoledních seriálů v televizi.
Co se případů týče, jsou skvěle vymyšlené (upravené pro potřeby dnešního světa podle Doylovy předlohy), nejvíce mě zaujala Studie v růžové, či případ ze Znamení tří. Miluju Sherlockovy dedukce, 'čtení' lidí a jeho myšlenkový palác (scény v 3x03 patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla).
Postavy však rozhodně nejsou bezcharakterními loutkami, které kulhají na pozadí případů. Právě naopak. Jedná se o často velmi propracované charaktery. Ačkoli motivace a touhy se týkají spíše Sherlocka a Johna. Zbytek osazenstva je spíše doplňuje, přesto dokáže zaujmout. Mezi mé nejoblíbenější vedlejší postavy patří Mycroft Holmes - starší bratr Sherlocka a nejmocnější muž v Anglii, který je možná dokonce i chytřejší, než génius sám; Molly Hooper - roztomilá laborantka (patolog?), která si Sherlocka idealizuje jako svého budoucího partnera; zaujali mě i Lestrade a Anderson. Co se týče Mary Watson, pořád se nějak nemůžu rozhodnout, jestli ji mám ráda nebo ne. Pokud někoho nemusím, je to Irene Adler, která mě z neznámého důvodu pěkně štvala.
Samotný Sherlock je pak komplikovaná postava. Trochu připomíná typ Dr. House nebo Patricka Janea z Mentalisty. Je to povýšený egoista, hrubý, občas téměř bezcitný a rád o sobě prohlašuje, že je sociopat (což tak úplně není). Přesto je to postava, která vás přiměje hluboce s ní soucítit a zamilovat si ji. John Watson je milý chlápek s nepříliš šťastným osudem, ale především dobrý přítel. Jak prohlásil sám Sherlock - zatímco on sám se snaží řešit případy, John zachraňuje životy. Chemie mezi postavami je skvělá a jejich vztah je skvěle zpracován, čímž se klaním před tvůrci.
K hereckému obsazení nemám snad co dodat. Benedict Cumberbatch byl geniální volba pro roli Sherlocka, neboť ten člověk dokáže zahrát snad všechno a to s velkým stylem. Martin Freeman však vůbec nestojí v jeho stínu, věřím mu každý pohyb a každé slovo. Co se týče Andrewa Scotta v roli Moriartyho, zdá se mi, že občas trošku přehrává, přesto i on je jistě velmi nadaný. Líbí se mi též Mark Gatiss jako Mycroft či Louise Brealey jako Molly. Una Stubbs jako mrs. Hudson je epická. Celý cast se zkrátka povedl.
Soundtrack nádherně podbarvuje scény. Znělka je skvělá.
U tohoto seriálu mohu pochválit i vynikající kamery a střih. Zbožňuju jejich zpomalené nebo přiblížené záběry.
Seriál je vůbec výborně a chytře napsaný. Dialogy někdy letí takovou rychlostí, že by se za to nemusela stydět ani Lorelei Gilmorová. A v neposlední řadě vtipné hlášky.

Zkrátka a dobře, hledala jsem a konečně našla seriál, který je pro mě a líbí se mi v každém směru.

"Žebříček" dílů: s2e3 The Reichenbach fall (100%), s3e3 His last vow (100%), s1e1 Study in Pink (98%), s1e3 The Great Game (97%), s3e2 The Sign of three (93%), s2e1 Scandal in Belgravia (92%), s3e1 The Empty hearse (90%), s2e2 The Hounds of Baskerville (85%),s1e2 The Blind Banker (80%)

Suma sumárum: 100%

Avatar uživatele
Turmë

23. ledna 2011

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bromance po anglicku

Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděla poprvé, popravdě jsem nevěděla, co si myslet. Na jedné straně obavy z transformace zaběhnutého příběhu do prostředí vzdáleného na stovky let, na straně druhé uvědomění o schopnosti BBC tvůrců a talentu britských herců.
Teď po zhlédnutí můžu jen zatleskat a uznale smeknout klobouk. Přesunutí příběhu o víc než sto let se podle mě povedlo víc než dobře, zpracovaní dokonalé, skvělý scénář, obsazení perfektní.
Benedikt Cumberbatch má opravdu charisma na rozdávání a jeho pojetí složité hlavní postavy jako podivínského, arogantního génia, mi přišlo velmi věrohodné. Martin Freeman je v roli Watsona takový sympatický „ňouma“, který se ze všech sil snaží zvládat Sherlockovu povahu, ale většinu času může jen hledět s otevřenou pusou. Chemie mezi hlavními hrdiny je opravdu úžasná – podle mě jedna z nejlepší bromancí seriálového světa.
Netřeba dodávat, že pokračování se nemůžu dočkat.

Avatar uživatele
Sairina

18. září 2010

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Moderní detektivka

Shelrock a Watson ve 21. století, rychle, svěží, moderní. Tenhle seriál mě velmi mile oslovil, nejenže zanechává původní jádro všem známeho příběhu ale ještě k němu přidává na exotičnosti dnešní doby. V prvním díle se seznámíme s hlavní dvojkou, která se vrhne do řešení případu podivných sebevražd. Později na svém blogu John Watson pojmenovává tento případ jako A study in pink. Ve druhém díle s názvem Slepý bankéř se snaží vyšetřit záhadu asijských znaků, které předchází vraždám \"v zamčeném pokoji\". Trochu mě otrávila scénka s čínským cirkusem, byla nemastná - neslaná, kdybych na takovém představení byla já, tak bych chtěla vrátit peníze. Největší překvapení přišlo až ve třetím díle, kdy se do popředí dostala Česká republika výrobou kvalitních obálek pro zlotřilé zločince a také jako rodiště vrahouna se jménem židovského mýtu, Golema. Potěšilo mě, že se zde skutečně hodně využívá mobilního telefonu a že s hlavním záporákem, kterého všichni tak dobře známe z původních příběhů, dorozumívá pomocí fóra na svých stránkách The Science of Deduction. Možná, kdyby tohle moderní ztvárnění viděl Sir Arthur, tak by Sherlocka nikdy nezabil.

Avatar uživatele
Adelle006

6. září 2017

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

It must be so boring in your funny little brains

Postava Sherlocka Holmese ve mně zpočátku vyvolávala smíšené dojmy, ale později jsem si uvědomila, že to bylo pouze tím, že tento typ postavy a vůbec seriálu pro mě byla zkrátka novinka. Protože tohle bylo první zpracování Sherlocka, jaké jsem viděla, každé další, co jsem zhlédla, pro mě bylo jen zklamáním. Tento seriál se mi z nich líbil prostě nejvíc.
S nástupem Moriartyho nabral děj na obrátkách. Doteď je to můj jednoduše nejoblíbenější padouch, už jen díky jeho humoru, šarmu a genialitě. Naproti němu je neskutečně chytrý, ale v některých směrech zároveň naprosto natvrdlý Sherlock, kterého ve finále i přes jeho aroganci a vychytralost nemůžete nemilovat. Naopak vám tyto vlastnosti začnou připadat kouzelné a nenahraditelné.
Co dodat? Přátelství Watsona a Sherlocka, spory bratrů Holmesových a úžasně mrazivé vyvrcholení čtvrté série dělá z příběhu "dokonalého" a geniálního narkomana něco zkrátka jedinečného.

Avatar uživatele
hajnova12

22. srpna 2017

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sociopath...

Moderní Sherlock Holmes? Dost jsem se bála, jak ho zpracují. Bála jsem se zbytečně, kam se na to hrabe filmový Sherlock. Benedict se do té role narodil, vysoký, výrazné rysy... Robert Downey Junior by měl raději zůstat u Iron Mana. V seriálu je neotřelý britský humor s neuvěřitelnými hereckými výkony hlavních herců. Vůbec se nedivím, že má tak vysoké hodnocení. Ani jednou jsem se u Sherlocka nenudila. Na takové úrovni by měli být všechny seriály.

Avatar uživatele
matys45

1. února 2017

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sherlocked

V současnosti můj jednoznačně nejoblíbenější seriál, takže se omlouvám za zaujatost.. hodnocení vystavím na hodnocení celých řad.
1. řada - 1. díl trošku slabší, ale pak se seriál rozjede a hlavně v posledním díle vám nedá vydechnout.. (ach ten Moriarty)-95%
2. řada - Vrchol seriálu, bez debat.. všechny tři díly strašně geniální a závěrečný díl? Jedním slovem dechberoucí. (varoval jsem že budu předpojatý)
3. řada - První řada na kterou jsem čekal a byl jsem po celou dobu spokojen, až na závěrečný zvrat v poslední epizodě, ale celkově hodnotím velice pozitivně - 95%
4. řada - právě po jejím skončení píšu hodnocení a opět perfektní! Všude se začínají objevovat negativní recenze, ale tito lidé seriál nikdy moc nepochopili, nejedná se o kriminální seriál, ale seriál o detektivovi.. o to víc si fanoušek užije naprosto nabušený poslední díl, kdy se prakticky vysvětlí celá osobnost Sherlocka.

Celkově tedy je jasné že seriál hodnotím za plných sto. Výborná hlavní postava (ne omylem je teď Benedict jedna z největších hvěz), úžasný parťák Watson, ta jejich chemie je až neskutečná (další v současnosti obrovská hvězda, Martin Freeman) a hlavně všechny vedlejší postavy naprosto výborné, ať už jde o Lestrada, paní Hudsonovou či Molly.. takže za mě alespoň do čtyř let pátá řada :)

Avatar uživatele
machelka

16. ledna 2017

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Náhoda seslaná z BBC.

Seriál jsem začala sledovat náhodou a díky bohu že se tak stalo. Každý díl je jiný a zároveň stejný. U každého jsem se hodně smála a zároveň se mi chtělo brečet. Tvůrci jsou naprostí géniové. Propracovanost každého dílu je úžasná.

Jediná nevýhoda je počet dílů, ale jak bylo už nesčetněkrát řečeno radši méně dílů se skvělou kvalitou než dvacet dílů, které jsou totálně nepropracované.

Seriálu bych nejraději dala 200%.

Avatar uživatele
montymen98

25. října 2015

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Detektiv 21 století

Viděla jsem už spousty kriminálek a detektivek ale zatím žádný mě nenadchnul jako tenhle seriál. Z počátku jsem z toho měla velké obavy ale stačila jedna Sherlockova dedukce a ihned jsem tomu propadla. Má v sobě všechno co u seriálu je potřeba mít skvělá úvodní znělka , úžasní herci, příběhy z 19 století zasazeny do dnešní doby , skvělá atmosféra, černý humor kterému neodolám , co víc k tomu dodat snad jen to že hlavní představitel si mě získal svým skvělým charismatem a potenciálem to je Pan herec smekám před ním .

Avatar uživatele
Poppy

18. srpna 2015

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vybroušený diamant televizní tvorby

Sherlock je vybroušeným diamantem televizní tvorby. Vypracovaný do posledního detailu - od dokonalého obsazení přes soundtrack, který dokonale podtrhuje situace až k vizuálním efektům v podobě esemesek, Sherlockových dedukcí a jeho paláce mysli.
V době, kdy jsem se na Sherlocka začala dívat, seriál vyhrával, co se dá a nedalo mě to. Opravdu je ten seriál tak dobrý? A je, samozřejmě, že je. Po shlédnutí prvního dílu jsem si již celý den broukala soundtrack.

BBC dává do Sherlocka velký peníze, ale rozhodně se jí to vyplácí. Moffatt se Gattisem, dva velcí milovníci příběhů A.C.Doyla, dovedli jejich seriál k dokonalosti. Já sama jsem nikdy Sherlocka Holmese neprožívala, ale ti dva svoji vášeň přenesli i na mě ( a jsem si jistá, že i na mnoho dalších diváků Sherlocka).

Samozřejmě velkým tahounem je Benedict Cumberbatch, ze kterého udělal seriál Superhvězdu. Je pravda, Benedict je výborný herec, vaše oči úplně přiková k televizní obrazovce (nebo monitoru), když chrlí jednu dedukci za druhou a čas od času udělá ze seriálu one man show (např. svatební projev svědka), ale Martin Freeman vedle něho rozhodně druhé housle nehraje. Co by totiž dělal Holmes bez svého Watsona? A tak stejně se Cumberbatch neobjede bez svého Freemana.

Tehdy jsem našla seriál, který je přesně pro mě, ale určitě i pro všechny, kdo má rád propracované televizní seriály, strhují herecké výkony (a to ne pouze hlavního dua) a nezaměnitelný britský humor. A takových lidí po světě chodí spousta a určitě i vy jste jedním z nich.

Naprosto bez debat čistých 100%

Avatar uživatele
Pajky

1. září 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Obviously

Mě a bavit Sherlock Holmes? No, nedovedl jsem si to představit a pustil jsem se do něj vlastně jen kvůli tomu, abych naposlouchal britskou angličtinu. A čím jiným začít, když ne nejlépe hodnoceným seriálem poslední doby.

Jak už jsem řikal, starší verze Sherlocka mě nikdy nezaujali a nebavili. Přesto mě tahle moderní verze chytila do svých spárů překvapivě rychle. V porovnání s filmy Roberta Downeyho je tenhle projekt o několik levelů výš. Dvojice Benedict Cumberbatch a Martin Freeman si mě získala během krátké chvíle. Neskutečně mě baví Sherlockovi dedukce a celkový pocit je skvělý z obrázků i z hudby.

Study in Pink 1x01 - 90%
Na seznámení jsme dostali případ o zdánlivých sebevraždách, který funguje skvěle opravdu právě pro seznámení s postavami. Skutečně netrvá dlouho a dvojici Holmes & Watson si oblíbíte.

The Blind Banker 1x02 - 80%
Druhý případ nám přináší záhadu okolo zahraničního zločineckého gangu. Ta je o něco slabší než úvodní díl, ale i přesto je pořád na vysoké úrovni.

The Great Game 1x03 - 100%
Závěrečný díl první série sebou přináší naprosté nadšení. Na scéně se objeví Moriarty a rozehrává se Sherlockem opravdu velkou hru. Sled několika menších případů je dokonalý a vyvrcholí v úchvatné finále u bazénu. Tady si mě Sherlock získává definitivně.

A Scandal in Belgravia 2x01 - 100%
Nečekal jsem, že bude finále z minulé série překonáno, ale příběh okolo osudové ženy se mu minimálně vyrovnává. Skvělé, skvělé a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

The Hounds of Baskerville 2x02 - 85%
Snad nejprovařenější název co se týče případů Sherlocka Holmese, který oplývá zajímavou, temnou a dobrou atmosféru.

The Reichenbach Fall 2x03 - 95%
Závěrečný díl druhé série sebou přináší opět velký souboj s Moriartym, který tentokrát rozehraje hru jež končí Sherlockovým pádem. Jak a proč v hlavě nepřestává znít.

The Empty Hearse 3x01 - 90%
Dlouho očekávaný návrat se uskutečnil a všechno proběhlo k mému spokojení. První díl byl pro fanoušky a věřím, že si ho stejně jako já i užili. Já jsem byl dokonce tak netrpělivý, že jsem díval na BBC i bez titulků, což se mi snad ještě nikdy nestalo.

The Sign of Three 3x02 - 70%
Druhá epizoda pro mě byla ze třetí série tou nejslabší. Nevím vlastně ani proč, jen prostě vím, že tenhle svatební projev mě neokouzlil tolik jako se tomu povedlo jiným dílům.

His Last Vow 3x03 - 90%
Sice jsem od největšího záporáka třetí série čekal víc, ale ve finále jsem vlastně odcházel spokojený a to nejen kvůli tomu, co bylo na všech monitorech.

The Abominable Bride 4x00 - 60%
Sherlock se vydal do Viktoriánské doby a překvapivě mu to vůbec nesedí. Dlouhé čekání mezi třetí a čtvrtou sérií vyplněno speciálem, který nenaplnil očekávání.

The Six Thatchers 4x01 - 70%
Návrat na televizní obrazovku po letech, který dopadl tak nějak rozpačitě. Epizoda sice nabídla pár zajímavých věcí, ale celkově nebyla žádný zázrak a s klidným svědomím se dá říct, že o nejslabší díl série.

The Lying Detective 4x02 - 90%
Tohle byla velká paráda. Toby Jones se pro role záporáků prostě narodil a tady si střihnul jednoho perfektního. Skvělý díl, který jsem myslel, že bude v letošní sérii jen těžko překonán, ale nakonec byl minimálně vyrovnán závěrečnou epizodou.

The Final Problem 4x03 - 100%
Rozpačitý vstup do čtvrté série je zapomenut. Tohle byl opravdu povedený díl. Návrat Moriartyho (Andrew Scott si tu roli vysloveně užívá) a završení velkého příběhu. Podle mě se jednalo o závěr seriálu, ale nebude mi vadit, když se budu mýlit.

Avatar uživatele
Zooey

2. ledna 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

I am Sherlocked

Jako fanoušek britských seriálu jsem si Sherlocka opravdu nemohla nechat ujít. Nejprve jsem si pustila pilot a byla jsem nadšená. Pak když jsem viděla první díl, jehož děj je založen na stejném případu jako pilot, ale je mnohem delší a celkově více propracovaný, stejně jako zbytek seriálu, bylo mi jasné že Sherlock je opravdu výjimečný seriál.
Benedict Cumberbatch se na postavu Sherlocka podle mě hodí dokonale. Není to vyloženě hezoun ale je výrazný a něčím zajímavý takže si ho člověk oblíbí a dostane se mu pod kůži. Upřímě kdybych ho někde potkala čekala bych od něj stejné chování jaké předvádí Sherlock, protože jeho vzhled k tomu docela sedí :)
Martina Freemana jsem si oblíbila jako Artura Denta ve Stopařově průvodci po galaxii a byla jsem zvědavá jak se popere s rolí Johna Watsona, musím říct že to zvládl na jedničku. Dokáže skvěle zahrát Watsonovo rozpor mezi obdivem k Sherlockovi a šílenstvím ke kterému ho dohání Sherlockovo chování.
Moderní pojetí příběhů nejslavnějšího detektiva je příjemnou změnou oproti věčnému omílání stejných příběhů s jinými herci. A i to že se autoři seriálu mírně odklonili od původního příběhu, seriálu jenom přidává na originalitě a posouvá ho o stupeň výš nad jiné filmy a seriály o Sherlockovi Holmesovi.

Avatar uživatele
zana82

31. července 2012

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sherlock

Sherlock v moderním kabátě? Ano, je to možné a dokonce Vás to i skvěle pobaví, alespoň mě to bavilo. Nechybí zde klasický britský humor, špičkování mezi Sherlockem a Watsonem je geniální. Závěr parádní, výborně mě navnadili na další sérii, nemůžu se dočkat. I. SÉRIE - 1. díl - 100%, 2. díl - 85%, 3. díl - 100% / 2. série jedním slovem prostě WOW! Geniální každý díl! 2/1. díl - Skvělý nástup, tempo, našlapané od začátku do konce. 2/2.díl - Pozvolné vyprávění, ale za to temnější. 2/3.díl - Velkolepé finále. Nemůžu se dočkat, co si na nás Sherlock vymyslí v 3. sérii. II. SÉRIE - 1. díl - 100%, 2. díl - 100%, 3. díl - 100%

Avatar uživatele
hrona

23. února 2012

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hou Hou Sherlock

Pro mě jednoznačně to nejlepší, co se kdy urodilo na poli filmovém o nejslavnějším detektivovi. Cumberbatch a Freeman mají neskutečné charisma, případy zpracovány na jedničku, skvělé lokace, vydařená hudba, promyšlení do posledního detailu. Rozhodně by příběhům slušelo i kino. Ve skrytu duše doufám, že na pány neskočí manýry hvězd, po návratu ze Středozemě, či vesmírného Star Treku a budou se i nadále zaobírat tímto projektem, jelikož by to byla po čertech veliká škoda tak slibnou záležitost utnout třaba již po 9 dílech. Držím palce do budoucna a v roce 2015 se opět těším na další případy.

Avatar uživatele
aaaja

18. ledna 2012

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moffat se nezapře

Je to přesně takové, jak by se dalo od něčeho od Stevena Moffata čekat. Spousta zvratů, ať už očekávaných či méně očekávaných nebo těch, na které jste mysleli už na začátku dílu, ale říkali jste si, že takový blázen Moffat přeci nemůže být. No, tak on je. Kolikrát jste si během sledování Sherlocka vzpomněli na Doctora Who? Řekla bych, že hodněkrát. Vím, že to není dílo samotného Stevena, ale jeho rukopis se nezapře. A může na sebe být hrdý, protože ač nejsem fanoušek velkých modernizací klasických děl, za tohle by se Sir Arthur Conan Doyle stydět rozhodně nemusel, právě naopak. Člověku vůbec nepřijde zvláštní, že Sherlock preferuje psaní SMS a že Watson píše blog. Nevím, jak to Moffat dělá, ale i přes ten love and hate vztah, co k němu všichni chovají, nás zase všechny dostal. Nemá cenu se rozepisovat o tom, jak jsou herci skvělý, jak to mezi nimi funguje, jak je to celé propracované a jak je hudba nápadně podobná té z filmového Sherlocka (s Robertem Downeym Jr.), člověk už stejně nic nového nevymyslí. Vždycky se dá něco vylepšit, takže nedávám 100 % (to si u mne zaslouží jen nadčasové klasiky), ale Sherlock se tomuto hodnocení velmi velmi blíží a jednou si ho i možná vyslouží.

Avatar uživatele
janobrchtos

31. ledna 2012

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Skvelé spracovanie!

Keď som pred rokom po prvý raz počul, že Sherlock Holmes bude mať ďalšie, tentokrát televízne spracovanie, nebol som nejak nadšený. Veď to nebolo tak dávno, čo v kinách vysielali nový film o tomto geniálnom detektívovi. Ten ma však vôbec nezaujal, skôr som bol z neho smutný. Typický americký akčný trhák len zosmiešnil a znehodnotil Doylove dielo. No seriál Sherlock sa s týmto americkým "veľdielom" nedá ani len porovnať. Vynikajúci výber hercov, či už je to Sherlock, alebo Moriarty. Neviem ako vy, ale ja som si pani Hudsonovú predstavoval presne takú, aká je v tomto seriály. Aj prenesenie o pár storočí dopredu sa veľmi podarilo. Som rád, že sa tvorcovia neopičili po amerických seriáloch ako je CSI. Pestré dialógy, grandiózne premyslené a sčasti pretvorené zápletky nás nechávajú v napätí až do konca!
Angličania nám zasa dokázali, aké vynikajúce filmové spracovania sú schopní vytvoriť!

Keby to bolo možné, dal by som aj 200%!

Avatar uživatele
PeťulaH

7. srpna 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

High-functioning sociopath. With your number.

Ze začátku jsem byla skeptická a říkala jsem si, jak a jestli vůbec, může Sherlock Holmes fungovat v 21.století.. může a moc dobře. Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se skvěle doplňují a hlavně díky nim má seriál takový úspěch, jaký má. Prostě se v tomhle případě sešlo všechno tak, jak to mělo být :)

Většinou moc nevyhledávám seriály, které mají jednotlivé epizody takhle dlouhé, v tomhle případě mi to ale vyhovuje a neumím si představit, jak by se to všechno vešlo třeba do 50 minut.

Když jsem pročítala ostatní názory, tak mě překvapilo, že některým se 3. série líbila už méně. Já si naopak myslím, že seriál je lepší a lepší s každou sérií a už se těším na tu čtvrtou :)

Jediná "chyba" kterou seriál má, je počet epizod, ale zase lepší 3 kvalitní díly v sérii, než 13 průměrných :)

Avatar uživatele
enilor

4. března 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Totální nadšení

Obvykle nemám příliš důvěry v moderně zpracované klasické příběhy, ale tohle je pecka. Milovník knižní předlohy by sice mohl brblat, že Sherlockova povaha nebyla v knize až tak sociopatická, ale upřímně - zjistila jsem, že je mi to šumák. Je to geniální. Napínavé, vtipné a strašně zajímavě natočené. Oba hlavní představitelé hrají skvěle. Jen ty pauzy mezi sériemi, to je děs. Ale Hobit je holt hobit.

Avatar uživatele
The M

25. prosince 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Geniálne v každom ohľade!

Možno som zaujatý, ale podľa mňa sa asi jedná o najlepšie spracovaný seriál súčasnej doby. Síce málo epizód, no o to je to väčšmi kvalitné. Scenár je napísaný úplne úžasne. Pri niektorých seriálov veľmi rád poukazujem na nelogickosť príbehu, rád sa v tom pitvám, ale tu jednoducho neviem nájsť jedinú vec, ktorá by ma mala iritovať alebo mi vadiť. Samotné spracovanie je takisto poklad pre oči. Také maličké detaily, ako Sherlockove dedukcie, smsky a podobne veľmi potešia, i keď sú to naozaj maličkosti. Pre mňa je to proste najlepší seriál svojho druhu, neviem si pomôcť, Sherlock a John mi jednoducho učarovali.

Verte mi, toto potrebujete vidieť. Možno vám to síce nesadne, no mne to sadlo až tak, že som všetky časti videl asi päťkrát... a stále som z toho ohromený.

EDIT po 3. sérii: Aby som bol férový, aspoň mierne znižujem hodnotenie seriálu po tretej sérii. Sherlock sa tak trochu preorientoval na emócie, vzťahy a hlavne v druhom dieli na komédiu. Niežeby to bolo niečo zlé, seriál sa logicky vyvíja (i keď aj cez to som sa musel dostať), no predsa mi to nedá. Ja som pozeral seriál aj kvôli tým prípadom a tie šli žiaľ do úzadia. Verím ale, že sa to v ďalšej sérii opäť napraví.

Avatar uživatele
phoebe.h2

3. ledna 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I believe in Sherlock Holmes

Když si vzpomenu, jaké obavy ve mě způsobovaly zvěsti o tom, že se má točit moderní zpracování Sherlocka Holmese, musím se smát. Protože z tohohle seriálu se stala moje srdcovka.
I přes příznivé ohlasy jsem Sherlocka stále odkládala,až do té doby, kdy jsem náhodou na youtubu shlédla jedno fan video ke třetímu dílu druhé řadu. Přestože jsem si tím vyspoilerovala značné množství, vůbec mi to nevadilo. Protože ta minuta a půl mě přesvědčila o tom, že jsem si delší dobu nechávala unikat tak skvělý seriál, který má výborný děj, dobře napsané dialogy a hlavně brilatní obsazení.
Benedict Cumberbatch (dlouho jsem neuměla vyslovovat jeho jméno, natož jak se píše :D)vás přesvědčí hned jeho první scénou. On je opravdu Sherlock. Úplně vás pohltí a během dílu jsem se několikrát přistihla, jak mu žeru každé jeho slovo.
Martin Freeman pro mě nebyl žádným překvapením, protože patří mezi mé oblíbence. U jeho postavy jsem ráda, že tvůrci udělali Johna Watsona pořádnou postavou a ne nějakou karikaturou, jako jsme toho byli svědky v jiných adaptacích. Skvěle se se svým hereckým kolegou doplňují.
Sherlocka doporučuji. Je to jeden z nejkvalitnějších seriálů, které se vysílají a má hlavu a patu. Už aby byla třetí řada.

Avatar uživatele
xBlaise

7. ledna 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sherlock a nikotinová náplast

Přenesení Sherlocka do dnešní doby spolu se všemi vymoženostmi, jako jsou mobily či nikotivé náplasti.

Kdo by věřil, že to bude fungovat? Já jsem tomu osobně moc nevěřila, jelikož Sherlocka Holmese od Sira A.C. Doyla mám opravdu ráda. Ale opak byl pravdou. Už po shlédnutí prvního dílu jsem byla spokojená a těšila se na další.
Logika, anglický humor, perfektní obsazení, výborné herecké výkony a tentokrát budu hodnotit i technickou stránku věci, opravdu dobrá kamera. Líbí se mi práce, kterou odvádí, upozornění na detaily, zachycení obrazů, to vše podtrhuje celou atmosféru pochmurného Londýna.

Vždy jsem měla dojem, že díl uběhl rozhodně rychleji než za 90 minut. :) Už se nemůžu dočkat druhé minisérie.

Avatar uživatele
Sofella

1. ledna 2018

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Just Brilliant

Už ani nevím jak jsem se k tomuhle seriálu dostala, myslím že jsem viděla nějaké díly, když je dávali v televizi a hodně se mi líbily. Už před tím jsem četla nějaké knížky a ty mě celkem zaujaly, takže když mi potom o seriálu řekla jedna kamarádka, hned jsem si ho pustila.

Očekávala jsem, že seriál bude dobrý, ale takhle, to pro mě byla pěkné překvapení. Po nějaké době to byl seriál, který vás nutí přemýšlet a to mě právě na detektivkách baví. Né, že bych je nějak milovala, ale prostě je to pěkné, se pro změnu nad seriálem zamyslet. Hlavní věc, kterou mě seriál překvapil bylo předělání do moderního světa. Je vidět, že Anglické seriály jsou vždycky tak geniálně vymyšlené, nebo přepracované (pokud mají už nějakou předlohu).

Každopádně to tohohle seriálu jsem se naprosto zamilovala, sice první série byly o něco lepší, ale stejně bude tenhle seriál navždy jeden z mých nejoblíbenějších.

Avatar uživatele
sgjoli

26. srpna 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

geniální, prostě geniální

Vzhledem k tomu, že mne novodobé filmové zpracování a jeho snaha převléct Sherlocka do kabátu současnosti nijak nenadchly (byť Roberta Downeyho jinak miluju), trochu jsem se obávala, co vyleze z novodobého seriálového zpracování. Mé obavy se ale vytratily s prvími minutami první epizody, za což jsem neskutečně ráda, protože knižního Holmese naprosto zbožňuju, vlastně jsem na něm vyrostla a vždycky trpím, když se filmová/seriálová verze nepovede. Tady se to ale povedlo a na 100 %! Moffatovi a Gatisovi se podařilo Sherlocka zmodernizovat a napsat naprosto jedinečným způsobem, že další jakýkoliv pokus o přesun Sherlocka do moderní doby bude mít podle mého značné problémy obstát v takové konkurenci, jakou Sherlock od BBC představuje.

Vedle nadupaného scénáře okořeněného britským humorem je obrovskou výhrou výběr hlavních herců. Cumberbatch a Freeman si prostě sednou a bezvadně se doplňují, což se nutně muselo přenést i do vztahu Holmese a Watsona, o jejich hereckém koncertu nemluvě. Nicméně i ostatní herci jsou výtečně zvolení, takže dokreslují celkový obraz do naprosté dokonalosti. Audiovizuální stránka seriálu je pak jen třešinkou na pomyslném dortu. Jako milovnice knih jsem také ráda, že scénáristi do určité míry vycházejí z knižních předloh, nějaký ten základ v jednotlivých příbězích tam ponechali, ale ostatní, co potřebovali, skvěle převedli do současných poměrů. Ta kombinace knižní předlohy a úprav se jim povedla namíchat prostě dokonale.

Za mne naprostá spokojenost. 100 %!

Avatar uživatele
Kiva

2. března 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Něco jiného,něco nového

Jsem ten typ člověka,co většinou dokáže schlédnout seriál za týden.Jednu epizodu za druhou (no jó,když ono mě to tak baví)..
Ale Sherlock je jiný.
Nevím,čím to bude,možná tím,že jeden díl je vpodsatě dlouhý jako jeden film,nebo tím dějem.Doopravdy nevím.
Jednoduše řečeno,Sherlocka si vychutnávám,každý jeden díl musím pořadně vstřebat a až potom můžu jít na další.
Tenhle seriál vždycky pobaví a nikdy neomrzí.
Je to jeden z těch,na které se můžete dívat stále dokola roky a pořad přijdete na něco nového.
Za mě jednoznačně ano,vřele doporučuji a já se jdu dívat na další díl.

Avatar uživatele
Ajvinka

26. listopadu 2014

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Život na Baker Street 221b

Baker Street 221b, každý člověk, který se je aspoň mírně v obraze, si tuto adresu vybaví jako domov slavného fiktivního detektiva z 19. století. Jak by to však vypadalo na této adrese dnes kdyby tam Sherlock Holmes stále žil? BBC nám to podává na stříbrném podnose.
Před objevením seriálu jsem už dřív viděla oba dva filmy s Robertem Downeym Jr. a líbili se mi. Ale nikdy jsem neměla takový ten postoj, že bych ho příjmala jako jediného představitele Sherlocka, a nebránila jsem se jiným zpracováním.
Sherlocka od BBC jsem objevila náhodou přes mojí mamku. Mamka jako velká fanynka Benedicta Cumberbatche si na iPadu otevřela IMDb.com s jeho filmografií a tam jsem uviděla Sherlocka. No a další den jsem měla zkouklý první díl a následující víkend jsem dokoukala všechny epizody.
Sherlock je neuvěřitelně zábavný.Seriál umí být velmi temný a v druhé chvíli se najednou hihňáte :)
V každé epizodě se divák na věc podívá dvěma pohledy. Super mozkem Sherlocka Holmese a obyčejně smýšlejícím mozkem Dr. Johna Watsona.
Jedna věc, kterou na seriálu obzvláště miluji je grafické zpravování Sherlockova "myělenkového paláce" a celkové zpracování jeho myšlenkových proudů.
V tomto seriálu však člověk nesmí zapomenout ani na úžasné vedlejší postavy jako Irene Adler, Marry Watson nebo nejpadouštějšího padoucha James Moriartyho.
Musím říct, že první dojem, který jsem ze seriálu měla by se dal popsat jako Mentalistna na vyšším levelu ;)
Seriál mě velmi nadchl a jsem schopná koukat na epizody stále dokola :)
P.S.JohnLock forever <3

Avatar uživatele
Willow R.

18. dubna 2014

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Perfect

Kvoli tamuto serialu som sa prihlasila na serialzone,serialzone som sice navstevovala uz pred prihlasenim a nechcela som sa zaregistrovat ale potom som uvidela ze Sherlock je na tejto stranke az druhy najlepsi serial a proste som ho musela ohodnotit lebo to ze nebol najlepsi ma strasne vytacalo,teraz uz to nastastie tak neni a je najlepsi,no spet k Sherlockovi:je to proste dokonale,skvely herci,kazda postava prepracovana,hlasky na ktorych sa smejem este desat minut potom co ich povedia.No proste dokonale.
Tento serial si prve miesto v rebricku serialov rozhodne zasluzi.

Avatar uživatele
havlik.jakub666

16. ledna 2014

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velmi výkonný sociopat.

Jeden z nejlepších seriálů, které byly natočeny. Mám hodně rád Holmese s Downeym, ale tohle je o 1000% lepší. Hned první díl je výborný a celá první řada tak pokračuje. Druhá řada začíná neméně dobře, The Woman byla prostě geniální. Díl 2x02 podle Psa Baskervilleského mě sice hodně zklamala, ale vše vynahradilo finále série s dokonalým Moriartym. To vše ale bledne v porovnání se třetí řadou. Znobushledání Shelocka a Johna, svatba a finále včetně Sherlockova myšlenkového paláce bylo nezapomenutelné. A "Did you miss me?", prostě bomba.

Avatar uživatele
ellannor

26. září 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Malé přiznání

Na začátku se musím přiznat, že až teprve teď jsem se dostala ke shlédnutí i jiných dílů, než toho prvního. Já vím, velký nedostatek, ale stalo se.
Studii v růžovém jsem shlédla v premiéře na ČT a k dalším jsem se k mé velké lítosti nedostala. Takže teď doháním tento svůj velký hřích. :-)
Prozatím jsem opět zkoukla první a následně i druhý díl. Další na mne trpělivě čekají. A zatím mohu říct jednu věc s jistotou. Z Sherlocka se pro mě stala závislost.
Naprosto mě to pohltilo. Každou minutu sleduji pomalu se zatajeným dechem a čekám, co se stane dál. A při závěrečných titulcích už se těším na další dávku.
A je to oficiální. Je ze mě závislák na Sherlockovi:-)
A teď vážně. Nebyla jsem si jistá, jak se BBC povede moderní pojetí Sherlocka, ale výsledek rozhodně předčil všechna má očekávání. Skvěle vymyšlené zápletky, dialogy a věrohodné zasazení do dnešní doby. Ale hlavně úžasné obsazení. Ať už měl casting na starosti kdokoli, zasloužil by nějakou cenu, protože duo Cumberbatch/Freeman funguje naprosto úžasně. A to platí i o vedlejších postavách.
Navíc musím ocenit i doprovodné materiály i podobě blogu Johna Watsona a Sherlockových stránek. Obě stránky jsem přečetla do posledního písmenka a byla jsem unešená.
Takže i když jsem viděla zatím jen dvě epizody, rozhodně se Sherlock stal jedním z mých nejoblíbenějších seriálů.

Avatar uživatele
adam16

25. července 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Moderný Sherlock? Prečo nie.

Myslím, že Sherlock je zatiaľ najgeniálnejší seriál, s akým som sa kedy stretol. Hravo prekoná aj svojho filmového kolegu R. Downeyho a to už je čo povedať. Tvorcom od BBC sa podaril neuveriteľný kúsok.

Prvá vec, ktorá musí diváka ihneď zaujať je to, že sa nejedná o ďalší seriál z prostredia 19. storočia, ale že je zasadený do našej doby, čo otvára nové kapitoly a nové možnosti na prepracovanie miliónkrát použitej knižnej predlohy. ďalej sa otvárajú nové možnosti vyšetrovania, predsa sme v 21. storočí a už poznáme DNA, odtlačky prstov, kvalitné laboratórne vybavenia,... ale nikdy sa nestalo, že by to prevážilo nad Sherlockovými dedukčnými schopnosťami.

Ďalší bod môjho názoru sú herci. Samozrejme, B. Cumberbatch je v úlohe perfektný, dialógy, a hlavne svoje dedukčné monológy zvláda perfektne, ako sa na herca jeho kalibru patrí. Ale ja by som sa skôr povenoval postave Dr. Watsona. A tu je moja prvá, a zároveň posledná, výčitka. Ihneď od začiatku seriálu sa mi zdá, že Watson je trochu zatláčaný do úzadia na úkor Sherlocka, (aj keď z názvu vyplýva o kom seriál pojednáva) ale Watson je jedna z hlavných postáv, a v podstate rozprávačom deja.

A nakoniec by som poznamenal, že Sir Arthur Conan Doyle by sa asi v hrobe obracal, nie hnevom a pobúrením, ale spokojnosťou nad tým, že niekto mohol "spáchať" niečo také skvelé ako je Sherlock. Dúfam, že seriál budú vysielať ešte veľa rokov, lebo má určite nádejnú budúcnosť.

Avatar uživatele
monberunka

13. května 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sherlock

Nové zpracování Sherlocka Holmese. Myslíte si, že není možné si ho představit v současné době, ve světě, který využívá moderní technologie - mobily, google a spoustu dalších vychytávek? To se ale pletete.
Je to originální a skvěle zpracované. Na Benedicta jsem si musela ze začátku zvyknout - teď už si v roli Sherlocka neumím představit nikoho lepšího. S Watsonem mu to klape, jsou vtipní a seriál provází výborná hudba.
Asi dva díly (ze šesti co byly zatím odvysílány) jsou slabší, takže kvůli nim 90%. Jinak bych se nebála Sherlockovi prásknout 100%. On si to totiž zaslouží - po tom, co jsem včera viděla film Sherlock Holmes: a game of shadows, což byla nuda k uzoufání - ještě víc než předtím. Sherlocka si prostě musíte zamilovat...:)

Avatar uživatele
Lucik21

2. března 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I believe in Sherlock Holmes

S postavou Sherlocka Holmese jsem se poprvé setkala v knize Pes Baskervillský a to díky spolužačce, která mi knihu doporučila. Postupem času jsem se stala na knihách A.C.Doyla (i jeho pokračovatelů) závislá a nejen na knihách. Cokoliv co souvisí s touto postavou mne fascinuje a zajímám se o to. Film Sherlock Holmes s RDJr ve světě odstartoval novou vlnu zájmu o Sherlocka Holmese a bylo to poprvé, kdy se tento legendární knižní hrdina objevil v modernějším ( a akčnějším) zpracování. Někteří zarytí příznivci knih nebyli s touto adaptací příliš spokojení, že prý je moc moderní, akční, potrhlá atd. Ano, měli pravdu, ale filmový Sherlock je jen odrazem toho co si dnešní divák žádá a pokud má být film úspěšný (a výdělečný), nemůže pojednávat o uhlazeném detektivovi s ustupujícími vlasy a s dýmkou v ústech, který s pomocí staršího kultivovaného doktora řeší případy z lenošky u krbu - takto bývá Sherlcok Holmes často zobrazován na obrázcích, ale v knihách A.C.Doyla takový není! A takový není ani ve filmech G.Ritchieho, i když tam už jsou některé scény trošku přitažené za vlasy, ale to už si nechám pro jiné stránky, i bez toho už jsem popsala hromadu řádků a k seriálu Sherlock jsem se ještě vůbec nedostala.
Tak to teď napravím. Když jsem poprvé na ČT1 viděla upoutávku na seriál Sherlock, moc mě nezaujala, což teď přisuzuji dabingu, který se mi opravdu nelíbil (pardon Vojto Dyku). Asi mi ani hned nedošlo, že se jedná o adaptaci mého oblíbeného knižního hrdiny, protože mě nenapadlo, že by děj knih někdo mohl posunout do současného Londýna. Nicméně nakonec jsem se na Studii v Šarlatové podívala a dobře jsem udělala! První díl mě naprosto nadchnul, líbilo se mi, jak Sherlocka převedli do současného prostředí, ať jde o vlastnosti hlavních hrdinů, zápletku, interiéry, zálibu v SMSkování... Zaujala mne i hudba, myslím že seriál skvěle doplňuje, potom také dedukční pochody Sherlocka zobrazované pomocí SMS zpráv a popisků, ale nejvíc mě ohromil výběr herců. Benedict Cumberbatch se sice může někomu zdát v porovnání se svou knižní předlohou moc mladý, ale uvědomme si, že SH se narodil 6. ledna 1854 a Poslední případ, kdy se setkal s prof.Moriartym u Reichenbach.vodopádů, se odehrává v roce 1893, takže mu bylo 39 let, Benedictovi je 35, takže v tomhle já problém nevidím, i když Sherlocka většinou ztvárňují starší herci. Já myslím, že se na Holmese velice hodí, jak postavou, tak chováním - tedy tím, jak Sherlocka ztvárňuje, co do té postavy dává. Martin Freeman jakožto doktor Watson je též vynikající, ten jeho styl oblékání který kontrastuje s elegantním oblekem a kabátem Sherlocka, časté střídání partnerek - třeba si časem najde svoji Mary, ale nejhezčí je jeho vztah k SH, je vidět, že je jeho opravdový přítel, což dokázal na konci Studie v Růžové. Líbí se mi i obsazení dalších herců do rolí paní Hudsonové, inspektora Lestrada a samozřejmě Jima Moriartyho.
Jak už jsem řekla, jediné, co mi vadilo, byl český dabing, takže další epizody jsem shlédla v originálním znění a to můj zájem o seriál ještě posílilo. Benedict má úžasný hluboký hlas, a Mrtin zase takový roztomilý (už se nemůžu dočkat Hobita :) ).
Druhá série byla snad ještě lepší než ta první, i když velice kvalitní jsou obě, takže mi nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat na sérii třetí a třeba i na nějaké další. Do té doby si budu namáhat mozkové závity, jak že to ten Sherlock udělal(jakože teorií mám více) a všude, kde mě budou ochotni poslouchat budu rozhlašovat, že Richard Brook was a fake and I believe in Sherlock!

Avatar uživatele
Allien.9

30. června 2015

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Třetí sérii beru jako vtip ;-)

"Sherlock Holmes řeší případy v Londýně jednadvacátého století." No řekněte sami, nezní to jako další prznění klasiky? Zní, a to byl také hlavní důvod, proč jsem se novodobému "Sherlockovi" (i přes nadšené ohlasy a pětihvězdičkové recenze) tak usilovně vyhýbala. Ale věřte, že pokud se na to (tak jako já) podíváte právě s tímto názorem, budete do pěti minut SHERLOCKED.

1. série: 100% (Studie v růžové - 100%, Slepý bankéř - 80%, Velká hra - 95%).

2. série: 100% (Skandál v Belgravii - 100%, Psisko Baskervillské - 95%, Reichenbašský pád - 100%).

3. série: 50% (Prázdné máry - 85%, Znamení tří - 60%, Poslední přísaha - 25%).

Aktualizace po třetí sérii: Dva roky předlouhého čekání na 3. řadu jednoho z nejgeniálnějších seriálů, jaké kdy spatřily světlo světa, a výsledkem je TOHLE?!? Nechápu, jak mohlo duo Moffat & Gatiss něco takového vůbec vytvořit, a po té FRAŠCE, kterou nazvali třetím dílem, už bych viděla plánovanou 4. sérii snad raději STORNOvanou... Tímto nejnovější sérii beru a zamykám do nejhlubšího podzemí mind palace, kde bude čekat na pomalou smrt zapomněním (a že bude - po tom, co nezapomenutelného nám Steven s Markem naservírovali - sakra dlouhá)... Ach můj bože, vážně jsem to řekla O "SHERLOCKOVI"?!? Moje srdce dnes asi vykrvácí.:-(

Avatar uživatele
venalce

19. dubna 2013

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vybroušený britský klenot

Když dva dělají totéž, není to totéž. To, co se Američanům nepovedlo, je zde dovedeno k dokonalosti. Americký filmový Sherlock s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli, který měl Sherlocka přiblížit současnému publiku, to je spíš taková komická figurka. Když to někomu vyhovuje, budiž. Ale moderní Sherlock jako funkční sociopat s Aspergerovým syndromem? Geniální! Co si budeme povídat, Britové svému Sherlockovi rozumí a jsou schopní převést ho do současnosti, aniž by urazili originál. Naopak, pokud znáte originál, užijete si tenhle seriál o to víc. Všechny ty narážky jsou prostě k popukání! Nemluvě o perfektně sehrané (a zahrané) ústřední dvojici. Dát takovouhle dvojku herců dohromady se vám podaří tak v jednom případě ze sta (tedy, pokud máte štěstí). Zkrátka nepřišli ani vedlejší postavy jako třeba Mycroft, Moriarti nebo paní Hudsonová. Vše je vypilováno k naprosté dokonalosti, kterou od klasického britského seriálu čekáte. Je to prostě skvost.
Nejlepší díly: 1x01, 2x01, 2x03, 3x03

Avatar uživatele
Krissty

25. ledna 2013

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Herecký koncert pánů Cumberbatche a Scotta

"Andersone, nemluvte nahlas! Snižujete IQ celé ulice."

Tohle je absolutně dokonalé. Tak dokonalé, že jsem si troufla hodnotit až po shlédnutí obou kompletních sérií. A to už od prvního dílu byl cítit ten obrovský potenciál, kterým tento seriál oplývá.

Okamžitě mě úplně okouzlil a dostal geniální a sexy Ben s tím jeho úžasným hlubokým hlasem, vykrojenými rty a dokonalým hereckým koncertem. Hodně mě překvapil Martin Freeman, kterého jsem doteď brala spíše jako směšného malého poloherce (za což se teď vážně stydím!). Ale posledním dílem první série se vše změnilo a já ještě víc než Sherlocka začala obdivovat Moriartyho. To bylo něco neuvěřitelného! Ten jeho hlas a to vystupování... To je něco neskutečného, člověku by se z toho chtělo skoro až křičet! On je skvělý a posouvá seriál ještě dál ve chvílích, kdy to vypadá, že už to lepší ani být nemůže. Těším se na každou scénu, ve které se objeví. Nikdy bych do Scotta, který na první pohled vypadá trošku jako takový malý nekňuba, neřekla, že to bude natolik geniální herec.

Nejvíce bych vyzdvihla asi díly The Great Game a The Hounds of Baskerville, ačkoliv všechny byly skvělé. Nevím, jak teď zvládnu to úmorné čekání na další sérii. Před genialitou autorů musím smeknout, nic promyšlenějšího a inteligentnějšího jsem asi nikdy neviděla. Za to děkuji!

"Vždyť je to geniální! Volej Lestrada, že hledáme uprchlého králíka!"

Avatar uživatele
TeresaDiam

25. června 2017

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sherlock

Seriál, který má smysl. Ve všech směrech dotažený do dokonalosti. Určitě bych jej řadila do prvních 5 nejlepších seriálů, co jsem viděla.
Byl mi před pár lety doporučen. Čekala jsem další nepovedené zpracování, ale byla jsem již od prvního dílu nadšená. Jak jsem zvyklá přeskakovat jisté části, tak tady jsem nemohla.
Doufám v úspěšné pokračování.

Avatar uživatele
Michalenka

14. ledna 2017

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Že to zní to jako špatný nápad? Zrovna v době, kde se čím více věcí mění...

Jako fanoušek ,,Sherlockofyl'', jsem vystopovala a prošla téměř každou rozhlasovou, televizní, filmovou a komiksovou interpretaci Sherlocka Holmese, které momentálně běží a co se týče kvality jsem v tomto velice kritická. Jak pravděpodobně již asi víte přistupovala jsem i k této reinkarnaci skepticky. Představovala jsem si pochybnou kvalitu odpovídající význačné sérii Jeremyho Bretta, ale naštěstí to zachovalo Conanův tón - tedy něco, o co se Downeyho Juniora film snažil, ale nedokázal to úplně splnit.

K mému překvapení a radosti, tento seriál se jen tak stal bombou...

Všimli jste si, jak mnoho fanoušků Agathy Christie si stěžovalo, když scénáristé změnili Poirotovy a Marplové příběhy? Já nejsem jednou z nich. Mám ráda nové a odlišné výklady těchto příběhů, protože jinak by v případě literárních postav je mohl ve všech interpretacích přivést na obrazovku jeden a ten samý herec a jaký to má pak smysl? Jaký to má smysl, pokud bude se natáčet film se stejným příběhem, který jsme již četli jednou, dvakrát, možná i třikrát? Zejména v mnoha případech, jaký to má smysl, když už je toto provedeno tak dokonale 100krát předtím? V případě Sherlocka Holmese například Pes baskervillský byl natočen alespoň 24krát (tedy podle Wikipedie), takže další opakování mě už nenadchne. Nicméně, pokud se tento materiál převede do 21.století, umožní to nový rozlet. Jsem tedy všemi deseti pro. Překvapte mě, protože to je to, o co si říkám.

Jsou dvě věci, za které jsem opravdu ráda v tomto seriálu.:
1) Pro dlouholeté fanoušky Sherlocka zde stále existuje mnoho, mnoho malých "Vánočních dárečků", jenž objevujeme v každé epizodě.
2) Benedict Cumberbatch a Martin Freeman - ti dva propůjčili postavám až neuvěřitelné charisma. Díky tomu si při zvolání jmen ,,Holmes a Watson'' představím právě jejich obličeje.

Film nemůže dosáhnout toho, co moje oblíbená forma umění - literatura - může. Avšak televizní a filmový zážitek si samozřejmě mohu vychutnat příjemně s přáteli. Jistě, knižní kluby diskutují o knihách, ale s televizí a filmem, s kýmkoli chcete rozmlouvat o zkušenostech příběhu v přesném stejném čase, v reálném čase, a můžete snadno pozorovat přicházející, počáteční, nestřežené reakce. Prostě a jednoduše, je to zábava nyní sdílet s ostatními tento zážitek - smát se, spolu se bát, smutek, nadšení, atd. To umocňuje zážitek. Vytvořili jsme si komunitu Sherlocka Holmese. Najednou v jeden čas se seskupil národ u čt2 a prostě jen sledoval. Viz. také nárůst fotek a příspěvků na sociálních sítích. To je ta síla.
Myslím, že síla literatury je zase pravý opak. Pro mě je to nejlepší věc. Jde jen o to, že když se začtete do dobré knihy jste sami. Jen kniha a naše fantazie - dohromady tvoříme dokonalý příběh.

No, jestli někdo to dočetl až sem, tak se omlouvám za řečnění. Prostě tento BBC projekt mě nadchl a myslím, že to dokonce jde na mých pocitech, na mém líčení vidět. Tento seriál je přesný obraz pořekadla, že čím více lidí dělá totéž, není to totéž.

Avatar uživatele
michal123

11. ledna 2017

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novodobá klasika

Asi 150. reinkarnace Sherlocka Holmese. Když jsem se kdysi doslechl, že BBC chystá novou verzi, říkal jsem si, proč to nezkusit? A popravdě mě hrozně překvapilo, že se děj odehrává v dnešní době (před premiérou jsem si schválně nic nezjišťoval). Z počátku mě to dost překvapilo, ale nakonec duo Moffat a Gatiss zvládli příchod geniálního detektiva a jeho "pomocníka" bravurně.
První dvě řady jsou typické sherlockoviny, kde se řeší jednotlivé případy, funguje dedukce a na scéně máme Moriartyho. Tenhle styl mi hodně sedí, naopak se třetí řadou jsem měl trochu problém. Čtvrtá řada (hodnoceno po dvou epizodách) má hodně slušně rozjeto a nemůžu se dočkat finále...
Závěrem- Benedict se pro tuhle roli snad narodil a Martin mu skvěle sekunduje. Všechno ještě umocňuje paní Hudsonová.
Formát tří dílů na sezonu mi vyhovuje, někomu se to sice může zdát málo, ale myslím, že o to víc si tvůrci a herci dají na výsledku záležet.

Avatar uživatele
wexzuz

22. srpna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímalo by mě, kdo ještě Sherlocka neviděl.

Víte, v seriálovém světě se asi nenajde nikdo, kdo by o tomto díle neslyšel. Najde se pár jedinců kteří ho neviděli, ale těch je věřím pramálo. Má to svůj důvod. Sherlock Holmes je fantastická postava, která má všechno, co knižní/seriálová/filmová postava mít má. A to samé platí i o všech ostatních postavách které se v tomto díle nacházejí. Myslím, že za úspěchem seriálu stojí spousta věcí, ale myslím si, že to, co činí toto dílo tak skvělým jsou tvůrci Moffat a Gatiss, a celý zbytek štábu a obsazení. Jedná se totiž o jejich práci navíc a jde vidět, že pro ně se nejedná pouze o práci, ale že si tvorbu i náramně užívají a záleží jim na výsledku. Pokud jde o kvalitu, těžko hledám co seriálu vytknout. Jediná záporná věc která mě k seriálu napadá je pilot. Úvodní díl se mi teda ani trošku nelíbil a já nevím čím to je. Mé přátele stálo hodně úsilí aby mě přemluvili k dalšímu sledování. Ale na další díly nedám dopustit - ty jsou skvělé.

Avatar uživatele
markus48

21. ledna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sherlock v novom kabáte

dlho som sa nevedel odhodlať pozrieť si tento seriál ktorý tak všetci chválili ale nakoniec som si našiel čas a

prvé diely ma uchvátili a nadšene som pozrel prvú, druhú sériu, Sherlockove dedukcie, vysvetľovania, humor to všetko bolo super

potom ale prišla tretia séria a prišlo mierne povedané sklamanie (skoro až znechutenie) wtf? takto zničiť niečo tak úžasného čo tu bolo v predchádzajúcich dieloch

vianočný špeciál pokračuje v nastavenom trende tretej série takže po zhliadnuti som si akurát vynadal za sproste využitej hodiny a pol

Avatar uživatele
angel216

4. ledna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělé propracování

O seriálu Sherlock jsem četla už dávno, ale neměla jsem chuť ani čas si ho pustit. Potom jsem se podívala na oba filmy s Robertem Downey Jr. a námět s detektivem Sherlockem a jeho věrným přítelem doktorem Watsonem mě přímo uchvátil. Ještě tentýž týden jsem zhltla knihu Pes Baskervillský a rozhoupala se k puštění seriálu.
První díl mě mile překvapil. Výkon Benedicta Cumberbatcha a Martina Freemana byl vynikající. Podobně jako u knížky jsem si ihned zamilovala Johna Watsona a pomalu přicházela na chuť i ostatním postavám. Prostředí dnešního Londýna bylo vítanou změnou oproti knižnímu námětu. Psaní blogu, hledání na internetu a psaní SMS zpráv podle mě přiblížilo děj více lidem, než kdyby si psali telegrafy a hledali v knihách.
Další díly první série byly stejně zajímavé a napínavé. Po několika dnech odpočinku jsem se pustila i do druhé série. Od první epizody jsem očekávala mnohé, ale bohužel se mi to moc nesplnilo. Byl to úplně první a nejspíše i poslední díl ze série Sherlock, který mě nezaujal. Možná to bylo proto, že mi ženská postava nebyla úplně sympatická. Nevím. Na dlouhou doba můj zájem opadl. Teprve, když jsem zjistila, že na prvního ledna bude odvysílán speciál, dokopala jsem se k dokoukání i zbylých epizod. Druhý díl druhé série mě opět mile překvapil. Byl napínavý, tajemný a značně zmodernizovaný oproti knize (to ale nebylo na škodu). Nakonec jsem ráda, že jsem se rozhoupala k dosledování tak skvělého seriálu.
Speciál příznačná nevěsta byl opravdu hezky natočený, kulisy starého Londýna překrásné a všichni herci podávali vynikající výkony.
Opravdu se těším na další díly, ale kdo ví, kdy budou.

Avatar uživatele
Tigin

24. října 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Amazing!

Miluju ho. Je krásnej (jako chlap), vtipnej a dobře drzej. Jednou jsem brouzdala po TV kanálech a nic tam nedávali. Tak jsem jen tak zapnula AXN a viděla jsem konec posledního dílu 3 serie. zalíbil se mi, tak jsem si stáhla 1 díl. A dostalo mě to. Za 3 dny jsem zkoukla všech 9 dílů (+ pilot a Manny happy returns). Další dny jsem si je pouštěla dokola. A ani po 2 měsících mě neomrzí. (ovšem už na to nekoukám celý den), Těším se na další série.

Avatar uživatele
Adie

10. května 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Did you miss me ?

Tento seriál mě ohromil hned v první vteřině. Naprosto vás to vtáhne do děje, minuty ubíhají a najednou zjistíte, že už je konec..
Všechno má své chyby, ale u tohoto jsem našla pouze jedinou - vychází co dva roky.. Producenti to obhájili rozumně, ale přeci jen mít něco dva roky v hlavě dá zabrat.. Nicméně, vyplatí se to.
Jsem především fanoušek upírů, nečekala jsem, že mě to tak uchvátí, ale stalo se.. To, že jsem se začala dívat na Sherlocka bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala.
Nechybí tomu vtip ani akce. Donutí vás přemýšlet, jako on i když to není vůbec lehké, zvlášť když to jenom vidíte a slyšíte, ale občas se zadaří.
Po shlédnutí posledního dílu druhé série jsem doufala nejhorší.. Ale přece jen, co by to bylo za Sherlocka Holmese, kdyby nepřežil svou vlastní smrt? Dvakrát.. Myslela jsem si, že takto vysokou laťku rozhodně třetí série netrumfne.. Opak byl pravdou.. Nakonec se mým oblíbeným dílem stal poslední díl série třetí.. Nespočetněkrát jsem si přehrála jak bojuje o život, umírá a Moriarty nad ním zpívá.. Jsem na tomto seriálu závislá..
Vážně doporučuji se začít dívat, je úžasný ! :)

Avatar uživatele
AnnaAlžběta

13. února 2014

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Moderní Sherlock

Na příbězích se Sherlockem Holmesem jsem vyrostla, a tak jsem měla z moderního zpracování trochu strach. Nedokázala jsem si představit Sherlocka s mobilem, počítačem a jinými dnešními vymoženostmi. Myslím, že tvůrci se vydali přes hodně tenký led. Ale zvládli to perfektně, jak by někdo jiný nedokázal. Je vidět, že Sherlock Holmes je britský detektiv a že Britové jsou podle mě jediní, kdo si něco takového mohli dovolit.
Tady si přijde na své i čtenář Holmesových příběhů, který je zvyklý na Holmese sedícího ve svém pokoji, kouřícího dýmku a jezdícího v drožce.
Tenhle seriál je skvělý i proto, že Sherlocka přibližuje dnešním lidem, kterým Viktoriánská éra nic neříká, nebo jim přijde nezajímavá. A navíc, tenhle Sherlock mluví jejich jazykem, žije ve stejné době a řeší stejné problémy. A je navíc vtipný, docela pohledný a není to žádný čtyřicátník.
U mě jednoznačně vede nad všemi těmi americkými nesmysly, které nemohu ani cítit. Už se moc těším na další sérii. Snad bude tak vynikající, jako ty tři před ní.

Avatar uživatele
Liduška

12. února 2014

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Miluju je oba!

Nejdříve jsem se nechtěla ani dívat. Říkala jsem si: "Sherlock Holmes v moderním Londýně používající mobilní telefon? Tak to mohlo napadnout jenom blázna." Když jsem pak četla ty ohlasy, ty nekonečné vychvalující ohlasy, napadlo mě, že to teda zkusím. Přece nemůže tolik lidí vychvalovat ptákovinu.

No ještě že jsem překonala prvotní rozpaky. TOHLE je seriál s velkým S! Benedict je tak úžasně podivínskej, že ho musíte milovat a o Martinovi ani nemluvím! Ta kamera, ty projekce, ta hudba, ty detaily, ty herecké uvěřitelné výkony... prostě nemám slov. Dokonce si myslím, že pokud jednou dojde zpráva, že je ta či ta série tou poslední, zlomí mi to srdce...

Pokud někdo stále váhá nebo na Sherlocka někdo narazil poprvé (což je snad málo pravděpodobné), jděte do toho! Fakt nebudete litovat. Věřte mi ;-)

Avatar uživatele
TessieAssassin

19. září 2012

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

SherLocked

Génius nudící se záležitostmi obyčejných smrtelníků. Bez internetu v mobilu, šály a kabátu nedá ránu. Po městě má vlastní ptáčky našeptávače- bezdomovce. Z nudy střílí do stěny pokoje nebo hyperaktivně hledá cigarety. Když potřebuje opravdu přemýšlet, nalepí si tři nikotinové náplasti. A přitom všem je zkrátka geniální a nechtěně vtipný. I když vyčte emoce a chování ostatních, není tak úplně empatický a občas jakoby postrádal zásady slušného chování. Ale jak řekla Irene Adler: Brainy is the new sexy.

Avatar uživatele
baronka

6. listopadu 2010

70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Za 100

Tak to je „jiný šálek čaje“ než ten infantilní , křepčící Sherlock americké provinience.
Svižné tempo, výborná hudba ,skvělá kamera, režie, kostýmy a v neposlední řadě nebo snad lépe v první řadě Benedict Cumberbatch .To je lahůdka.
Lehce arogantní,mozek génia,téměř bez emocí –i když jedna mu nechybí a tou jedětská radost nad každým novým zločinem. V dlouhém rozevlátém kabátě ,s doktorem Watsonem po boku, budí dojem, jako by právě vypadl z knihy sira A.C.Doyala.
Ŕečeno stručně – jen Britové ví ,kdo bydlí na Baker Street 222b.

Avatar uživatele
Dubov

6. října 2011

69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Sherlock

Nejprve jsem viděl epizodu S01E00 (nikdy nevysílaná pilotní epizoda určená pro hlavouny v TV), která byla naprosto výborná. Tím jsem ale udělal obrovskou chybu, protože první oficíální díl (A Study in pink) byl právě prodloužený a v některých věcech pozměněný pilotní díl. Bohužel ten už za pilotem v hodně věcech pokulhával a zdál se mi až zbytečně překomplikovaný. Další dva díly se už nesly v celkem přijatelné rovině. Celkově mě seriál zaujal a tak se už těším na další řadu.

Avatar uživatele
Janie83

27. srpna 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sherlock

Tomuto seriálu jsem se nějakou dobu vyhýbala. Sice mám ráda detektivní tématiku, ale z nějakého neznámého důvodu mě Sherlock Holmes celý život míjel. Nedávno jsem viděla filmy s R. Downeym Jr. a docela se mi líbily. Ale ani pak jsem o seriál nějak moc nejevila zájem. Až když jsem zjistila, že v něm hraje můj oblíbený Martin Freeman, tak jsem trochu zbystřila, ale při pohledu na obrázek jsem znovu váhala. Sherlock mi připadal vzhledem děsně nesympatický. Ale nakonec jsem se rozhodla zkusit aspoň první díl.
A po jeho konci jsem se mlátila do hlavy, jak jsem vůbec mohla s něčím tak dokonalým váhat. Postavu Sherlocka jsem si totálně zamilovala hned po jeho první scéně, stejné to bylo s Watsonem, Mrs. Hudson, Lestradem a v podstatě všemi postavami. A korunoval to na konci první série Moriarty, který mi naprosto vyrazil dech.
S postavami samozřejmě souvisí herecké výkony, které jsou naprosto prvotřídní. Dále pak vynikající scénář s dokonalýma hláškama a k tomu naprosto úžasná hudba. Jen kdyby bylo víc dílů...
Samozřejmě doporučuju shlédnout v originálním znění, ze zvědavosti jsem viděla jeden díl v dabingu a prostě to není ono.

Avatar uživatele
happy

21. srpna 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

I´m not psychopath...

I´m highfuctioning sociopath. Do your research...
Cumberbatch, Freeman, Moffat, Gattis a spousta dalších. Tohle je přesně o tom, o čem by seriál měl být - o kvalitních jménech, kteří nejen že umí hrát, ale umí skvěle psát, režírovat apod. Po prvotní skepsi (většina starých originálů předělaných do moderní doby mě neláká), mě už první epizoda dostala a přiznám se, po odvysílání dvou řad mi to nedalo. Sáhla jsem po originálních knížkách... Pravdou je, že to není to stejné, přesto si tento moderní Sherlock drží cosi staromódního ze Sherlocka sira Arthura Conana Doyla.
A na závěr bych chtěla dodat, že poslední část epizody Reichenbach Fall se nesmazatelně zapsala do trojky mých top scén všech dob. Nepřeháním, prostě miluji!

A Study in Pink - 100%
The Blind Banker - 89%
The Great Game - 100% (hlavně za geniální zpracování Moriartyho!)

A Scandal in Belgravia - 100%
The Hounds of Baskerville - 90%
The Reichenbach Fall - 110% (+10% za zmíněných "neuvěřitelný" konec)

Avatar uživatele
jaaaaa

23. dubna 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Awesome

Takže práve som dopozerala posledný diel 4.série. Som spokojná a taktiež zvedavá,či je to koniec,alebo nie.
Na tento seriál som sa veľmi tešila, aj na Benedicta Cumberbatche a celkovo som bola zvedavá na britské spracovanie Sherlocka Holmesa.
Musím povedať, že to na mňa prekvapivo nepôsobilo až tak britsky, skôr americky, neviem,čím to bolo. Ale výsledok je samozrejme veľmi kvalitný.
Prvé diely sa mi možno páčili menej, v podstate som nebola moc spokojná, že sa hlavní predstavitelia tak nejak hneď zblížili, pre mňa to bolo príliš rýchle,mohli to ešte kúsoček natiahnuť,kým sa spoznajú.Inak super.Zvyšné série sa mi páčili, hlavne keď sa ukázal Moriarty, ten mi zapasoval ako záporák.
A musím podotknúť, že postava Mary a herečka, ktorá ju stvárnila mi neskutočne sadla a zbožňujem ju.Úplne zapadla medzi Sherlocka a Johna.
Celkový môj subjektívny názor je,že sa mi to naozaj páčilo a pozriem si to znovu.

Avatar uživatele
Director of SHIELD

16. ledna 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sociopat-detektiv

Nářez! Zrovna jsem se viděl poslední episodu 4.série a po tom, co jsem viděl, si jsem na sto procent jistý, že bude 5.série. Protože to, co Sherlock, John a Mycroft ukázali v poslední epizodě, bylo naprosto brilantní. To, co se mnou udělala poslední epizoda 4.série Sherlocka se ani nedá popsat. Hodinu a půl jsem byl napnutý jako kšandy. Takhle napnutý jsem byl naposledy u poslední epizody 6.série Hry o trůny.
Tento vysoce funkční sociopat se musí v roce 2020 opět vrátit. To prostě jinak nejde. Sherlock v podání Roberta Downeyho Jr.se mi líbil, ale tohle je legendární. Doufám v brzký návrat do 221b Baker Street.

Avatar uživatele
ArchitectOfLight

10. října 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sherlock

Trvalo mi 3 roky kým som sa konečne rozhodla si seriál pozrieť. Už ani nechápem prečo som to tak dlho odkladala?
Nízky počet epizód je pozitívom (aj keď fanúšikovia by si priali viac), takže každá epizóda je originálna a nápady sa neopakujú (čo sa bohužiaľ stáva s veľa seriálmi), aj keď niekedy je ťažké pri tak dlhých epizódach obsedieť. Seriál ma fantastické herecké obsadenie, postavy sú dobre napísané, príbeh je super, naozaj nemám čo vytknúť. Pokiaľ sa na seriál chystáte tak ako ja kedysi, tak neváhajte a pustite sa do toho! Nebudete ľutovať.

Avatar uživatele
luciha98

2. února 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moderní doba v Londýně

Sherlock Holmes, při tomhle velice populárním jméně který zná snad každý si představuji postaršího pána v dlouhém hábitu a s fajfkou v ruce a na hlavě loveckou čepici. Ale ted , když jsem viděla Sherlocka v naší době začínám si říkat že bylo dobré dát tak proslulého detektiva do týhle doby .Už od začátku jsem nenacházela slova, jak tvůrci to bravůrně zvládli s hudbou , atmosférou , výběru herců kterým sedli ty role jako ulitý .

Avatar uživatele
katush

23. ledna 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I am Cumberbitch, so what ?

Okey, tu dopredu uznávam, že budem nehorázne neobjektívna.

Benedict. Čo viac dodať.
Šarm, charizma, humor, keď padne nejaká perla, tak poriadna.
Najprv som váhala, lebo som milovníčka Roberta Downey Jr. a ako Sherlocka ho zbožňujem, no Benedict ho tromfol. A k tomu Freeman, dokonalá dvojka.

Aj keď musím uznať, že 3 séria ma až tak nebrala, zvažovala som zníženie na 90%, stále som toho názoru, že tento seriál patrí k špičkám medzi seriálmi. Ide o perfektný scenár, spracovanie, efekty, zápletky a rozuzlenia (tá jeho smrť bola "božííí"), no proste to, čo BBC dokáže dať perfektne dokopy.

Veľké mínus je to čakanie, ale zase, oplatilo sa (snáď sa oplatí aj naďalej). Zo začiatku sa mi nepáčilo, že sú vždy len 3 časti, ale vyváži sa to na kvalite.

Neviem, čo by som tu mala písať, to si proste treba pozrieť.

Avatar uživatele
Anča4m

22. ledna 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

High functioning sociopath

Sherlock Holmes, seriál, který má takové množství fanoušků, a právem.
Musím tvůrce pochválit za perfektní vyzobrazení Sherlockova "paláce mysli". Zajímavé případy, neočekávaná rozuzlení, romantické pletky, napínavost, lži a pravdy, co víc si přát? "Náš" Sherlock se svým Watsonem v patách proti všem.
Jediné co bych seriálu vytkla, jsou tři díly v jedné sérii, která se vysílá cca. po dvou letech... Zprvu jsem byla Sherlockem nadšená, ale poté co jsem zjistila, že si na další díly počkám skoro dva roky, omrzelo mě to. Ovšem, že se na tyto díly podívám, ale již to nebude s takovým nadšením jako kdysi. Chápu, že mají nabitý program, či, že tvorba jednoho dílu trvá dlouho, ale i přesto...

Avatar uživatele
Nikolina

1. prosince 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sherlock modernej doby

Ak si niektorí seriál zaslúži slovo "dokonalosť", tak je to tento.

Vždy som akceptovala, že seriály majú svoje chyby, pretože sa robia rýchlo a nie všetko majú premyslené dopredu. Pri Sherlockovi je to ale úplne iné - každý diel, každá scéna, každé slovo a každá postava má svoj dôvod a je presne premyslená do malého detailu.

Okrem toho sú skvelo vybratí herci, hlavne predstaviteľ Sherlocka - Benedict Cumberbatch, svoju rolu zvláda bravúrne. Jeho postava je tak nesympatická až ju zbožňujete. A tak isto aj Moriarty.

Knihy som síce nečítala, sem-tam som videla nejaké seriálové či filmové spracovania, no viem, že tie príbehy sú rovnaké ako v knihách ale zasadené do našej doby a trošku zmodernizované. A myslím, že ten humor je neprekonateľný.

Avatar uživatele
Captain Rum

24. srpna 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sherlock - už len názov zaujme

Sherlock Holmes - to meno proste každému niečo povie, čo môže byť dobrým vodítkom čo vedie ku pozretiu.

Po skvelom dosadení hercov diváka zaujme hneď prvých pár minút z prvej časti. Dobre vymyslené zápletky, celkový priebeh a spôsob vyšetrovania Sherlocka zaujme snáď každého (vždy sa nájde malý kútik duše čo by chcel ovládať dedukčnú metódu ako on)
Myslím, že deju rozhodne nechýba napätie, zaujímavý zvrat a následné prekvapenie sledujúceho.

Tretia séria bola o niečo slabšia, ale stále verím že v štvrtej sa nesklamem.
Jediné, čo mi niekedy prekáža na seriály je neskutočne dlhá doba medzi sériami.

Avatar uživatele
MissyDoctor

2. dubna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Psychopat? Ne, jen vysoce funkční sociopat

Na Sherlocka jsem narazila náhodou,chtěla jsem se koukat na něco jiného,ale řekla jsem si že tomu dám šanci.Seděla jsem tam s otevřenou pusou a snažila se s Sherlockem udržet krok.Po skončení prvního dílu jsem jen seděla a rozdýchávala to co jsem právě viděla,protože to předčilo všechno co jsem od Sherlocka čekala.Nikdy jsem neměla ráda arogantní chlapy ale Sherlock Holmes se svojí odlišností od všech detektivů které jsem kdy viděla.Myslí hlavou ne pistolí,k vyřešení případu nepotřebuje štětičky do uší a spoutu lidí co mu radí.Tenhle vysoce funkční sociopat si opravdu zaslouží nálepku nejlepšího detektiva na světě.
Benedict Cumberbatch je pro tu roli jako stvořený a neumím si na jeho místě představit kohokoli jiného.

Podle mě je to ten nejlepší seriál který jsem kdy viděla stoprocentně se na něj podívejte.

Avatar uživatele
David Prokop

5. března 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

od první vteřiny..

přesně tak to začalo, od první vteřiny jsem se do tohoto seriálu naprosto zbláznil a to stále trvá. Herecké obsazení je naprosto geniální, přestože akční verzi od Guye jsem viděl nespočetněkrát a vždy se u ní bavil toto je naprosto odlišné a dokonalé! Benedict je dokononálý Sherlock. Další postavy ať už drahý Watson, Irene Adler nebo inspektor jsou dokonale vykreslené a velice zábavné. Novodobé zpracování mě nejprve trochu vystrašilo když jsem o tom četl poprvé ale nic lepšího se nemohlo stát. Podle mého je tento seriál nejlepší na světě a nemá konkurenci.

Avatar uživatele
Barunicu

21. února 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Perfect Sherlock.

Tímto Sherlockem jsem doslova ohromena. Vždycky jsem měla ráda toho filmového s Robertem Downey Jr. ale po shlédnutí této seriálové verze jsem změnila názor. Benedict Cumberbatch je v roli Sherlocka naprosto dokonalý, podle mého toto je ten pravý Sherlock. Dostal mě i Andrew Scott který ztvárnil Moriartyho tak dokonale že jsem si ho byť jako padoucha oblíbila. V celku musím uznat že každá postava na mně zapůsobila, nebyl tam nikdo kdo by mi vyloženě svým chováním lezl na nervy. A musím uznat že některé scény Sherlocka s Johnem jsem si pouště třeba i 2x :D protože mě to prostě moc bavilo.

Avatar uživatele
Zarwan

30. ledna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál, který se překonává s každou novou epizodou

Slavný detektiv v netradičním seriálu, který mě od prvního dílu nepřestává překvapovat. Seriál je více zaměřený na samotnou postavu detektiva a jeho okolí než na případ samotný, ale i přes to jsou případy skvěle promyšlené a jsou důležitou součástí většiny dílů. Dialogy jsou skvěle napsané, herecké výkony jsou výjimečné (a to často i vedlejších postav). Atmosféra je napínavá, často však odlehčená vtipnými situacemi (zvlášť ve třetí sérii). Při pozornějším sledování se v každém díle dá odhalit spousta kulturních odkazů, dvojsmyslů a skrytých významů.
Jestli jste dočetli až sem, tak už proboha přestaňte číst a pusťte si Sherlocka, protože je to (a to nepřeháním) to nejlepší, co jsem kdy na obrazovce viděl.

Avatar uživatele
Frankiena

25. ledna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Velkolepé překvapení

Dlouho jsem u tohohle seriálu váhala. I přesto, že mi ho kamarádka doporučila, myslela jsem že je to o něčem jiným a nechtělo se mi do toho... Sherlock Holmes v dnešní době? To bude blbost... ale nakonec jsem se asi před rokem donutila. A Jak jsem se mýlila!
Je to naprosto ohromující podívaná. Jednotlivé díly jsou sice dlouhé jako filmy, ale jsou napínavé a zábavné. A to jak to převedli do dnešní uspěchané moderní doby plné techniky a chytrých telefonů je prostě bomba :)Jak už tu někdo uváděl Sherlocka s Downeym, nedá se to srovnávat. Seriál je více promyšlený.
Pro mě bylo překvapení, když jsem ve Watsonovi poznala Bilba, protože jsem o seriálu a hercích netušila vůbec nic.
No nechci to tu roztahovat...
Prostě: skvělí, sympatičtí a skvěle se doplňující hlavní hrdinové, promyšlené příběhy, velkolepé umění dedukce, plno hlášek a ukecaný Benedict.(dívám se raději na filmy v originále, ale tady prostě nestíhám :D)
Nejhorší bude zase to čekání na další pokračování... ach jo.

Avatar uživatele
reign11

10. dubna 2011

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super !!! 100 %

Geniální seriál. Když jsem si ho stáhnul, nevěděl jsem, co mám od něho očekávat, ale stačilo shlédnutí první epizódy a veděl jsem, že se tento seriál stane mojí srdcovkou. Úžasný britský humor. velmi kvalitní herecké výkony, napínavý děj, ... Jediné věc, co mě překvapila je, že se toho chytli právě v ČT a ne v jiných televizích - ale jejich škoda.

Avatar uživatele
Ayahuasca

25. listopadu 2013

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sherlock

Jedním slovem geniální! Perfektně fungující hlavní dvojice, které zdatně sekundují postavy vedlejší. Přenesení do současnosti se zdařilo, čemuž jsem ze začátku vůbec nechtěla věřit. Nutno podotknout, že moderní verze neurazí ani zarputilé příznivce knižních verzí.

BBC vsadila na (tehdy) neznámé herce a oba ve svých rolích excelují. Já navíc musím vyzvednout A. Scotta jako Moriartyho. Perfektní. Pokud navíc ujíždíte na britské angličtině, je to ta správná volba.

Avatar uživatele
sim16

4. dubna 2013

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sherlock

Úžasné. Asi nejlepší zpracování Sherlocka, ať to porovnávám se seriály anebo filmy. Moc se mi líbí vsazení, už staršího příběhu do moderní doby. Je to skvěle vyladěné a v jednotlivých epizodách nejsou slepá místa.
Co se týče herců, Benedict Cumberbatch mi v roli Sherlocka perfektně seděl a vůbec mě nezklamal. Na Martina Freemana v roli Watsona jsem si sice chvíli musela zvykat, ale už od druhé půlky prvního dílu mi seděl.
Nejlepší epizoda je podle mě první díl druhé série, i když Sherlockovi hlášky mě zabíjejí úplně každou epizodu.
Takže do toho Sherlocku, už se nemůžu dočkat dalších sérií!

Avatar uživatele
depony

6. ledna 2012

58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

"Nejsem psychopat. Jsem vysoce výkonný sociopat."

It's brilliant! Skvělá kombinace humoru, hlášek, zápletek, charismatických postav, velmi temného záporáka a hlavních hrdinů, kteří prostě společně skvěle ladí. Britské uchopení SH v moderním pojetí má velmi pozoruhodné zacílení. Chci další příběhy!

Avatar uživatele
verunkabrožová

15. ledna 2014

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

holmes

je to senzacni seriál,zabavny,prekvapivy a pro me číslo jedna na britske scene.Ted jsem dokoukala druhou sérii a naprosto mě to uchvátilo,Sherlock je fantastický,ale musela jsem si na něj zvyknout,stejně jako na Watsona,ale těším se na další díl

Avatar uživatele
coolhk

9. listopadu 2013

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejlepší Sherlock v historii!

Ano, to si myslím teď. Ale musím se přiznat, že zpočátku (ještě než jsem cokoliv viděla) jsem Sherlockovi moc nedávala... Nevím co mě tak odradilo, jestli to, že je zase nějaká nová adaptace na mého milovaného Holmese, nebo to, že M. Freeman kvůli tomuto seriálu málem odmítl úžasnou roli Bilba. S tímto smýšlením mi trvalo asi rok než jsem se rozhoupala k prvnímu dílu. A ten mi vyrazil dech. Doslova a do písmene. Nic geniálnějšího jsem nikdy neviděla. Dokonalý příběh (Doyle by měl žít v 21. století...) a scénář, úžasná kamera, skvělé anglické prostředí (Anglií se nikdy nic nezkazí) a velice, ale velice dobré obsazení... Apeluji na všechny, kdo tento seriál ještě neviděli - OKAMŽITĚ si jej pusťte! Kdo tohle neviděl, jako by nežil! :-)

Avatar uživatele
filmmovier

22. května 2012

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sherlock 21.století

Velice milé překvapení a nejlepší detektivka uplynulého roku. Cumberbatch je excelentní, rozhodně nejlepší herec pro mistra dedukce, ale jako moderní detektivka to skvěle funguje i když je vždy několik povídek zapletených do sebe. Děj je svižný a komedie ( a že to vtipné opravdu je ) dobrá... BBC překvapila a už se moc těším na druhou sérii...

2.série: Skandál v Belgravii - Druhá série začala monumentálně. Irena Adlerová, Vánoce, Sherlockovo vyzvánění, úvod s Moriartym, přehlídka klientů, opět geniální hudební motivy, skvělé tempo a vtip je snad ještě lepší než v první sezoně. BBC se zase vytáhla a Skandál v Belgrávii mě odrovnal, a to absolutně. Benedict opět září a já se těším na další díly. Český dabing je skvostný, a ta hromada vtipu, forma, zároveň napětí. Vypadá to ještě lépe než první série a asi se mi to jen tak neokouká.
Pes Baskervillský byl další naprosto geniální, úžasnou epizodou,plnou vtipu, excelujícího Cumberbatche, skvělou atmosféru a Sherlocka lačnícího po cigaretách. Reichenbachův pád - hustokroto přísné, excelentní, dokonalé finále. Naprosto skvostná zápletka a neskutečně dramatické finále. To je Sherlock, jak má být. Třetí série jistě bude ohromná jízda!

Třetí série je ohromná jízda, prostě jeden ohromnej hit. Neskutečné tempo, velmi originální zápletky (hlavně fantastické Znamení tří), vynikající Lars Mikkelsen, konspirační teorie o Sherlockově přežití... Ano, i tenhle seriál se pořád lepší a čím déle se na něj koukáte, tím víc vás fascinuje. A platí to i o Cumberbatchovi, vskutku. Někde jsem četl, že je to nejlepší seriál současnosti a ona je to asi pravda, jelikož Znamení považuji za asi nejlepší díl, jaký jsem doposud viděl. Kdyby šlo zvednout hodnocení, zvednu ho - ale nejde to, škoda. Prosím, servírujte čtvrou řadu a ať je to hodně rychle!!!
Reichenbachův pád - hustokroto přísné, excelentní, dokonalé finále. Naprosto skvostná zápletka a neskutečně dramatické finále. To je Sherlock, jak má být.
Všechny díly extrémně vyrovnané, žádný nezaostává. A navíc to kulervoucí extrémně úžasné zakončení s Moriartym. U toho jsem se rozplával nadšením, fantazie!

Avatar uživatele
Silvie_ART

6. května 2012

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I AM SHERLOCKED

Náhodou se stalo, že jsem nějak ve stejnou dobu viděla ten Ritchieho paskvil a tenhle BBC skvost. Je fakt, že z toho filmu jsem naprosto zklamaná. I když scéna je dokonalá, vykreslení postav je někde úplně mimo! Jen jsem myslela na sira Arthura jak se obrací v hrobě. Říkala jsem si, že horší už to nebude a podívala se na pilota i odvysílaný 1. díl Sherlocka. Já nevím jak to ta BBC dělá, ale já od nich snad nic špatného ještě neviděla. Sherlock je prostě dokonalý. Nejde se do něj nezamilovat. Zpracování je vážně zázračné a po naprosto dokonalých zvratech druhé série, se opravdu rodí moderní Sherlock kult.

Avatar uživatele
Qip1

3. dubna 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál z říše fantazie

Seriál Sherlock je řazen mezi nejlepší seriály této doby na světě a je tam řazen můžu říct po právu
Pro mě prostě jasná jednička o nejlepší seriál

Avatar uživatele
Kibr

11. února 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bravo!

Další výborný britský seriál... Výborné obsazení, zajímavé lokace, skvělý scénář (i když 1x02...) a to vše zabaleno do úhledného a příjemného kabátu "pro 21. století". Bravo!
P.S. Ústřední dvojice by mohla Downeye jr. a Lawa bez problému strčit do kapsy.

Avatar uživatele
lillygrace

12. listopadu 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Další řadu, prosím...

Sherlockovi nechybí inteligentní zápletka, profesionální a talentovaní herci, atmosféra a chytlavá hudba. Benedict Cumberbatch je neskutečně charismatický a s Martinem Freemanem tvoří dokonalé duo vyšetřovatelů. Není vůbec těžké se pro tento seriál nadchnout. Pokud se ale jednou podíváte, už vás to nepustí. A tak to má být!

Avatar uživatele
LennyTheBee

25. května 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

I'm SHERlocked.

Tenhle seriál má šest dílů.
Chápete to, šest dílů! A je to naprosto dokonalý sériál, má neuvěřitelnou fanouškovskou základnu, která předčí fanoušky stokrát delších seriálů. Je z toho kult.
Ale dobře, tak si to probereme.
Arthur Conan Doyle, sir Arthur Connan Doyle, pardon, vytvořil dvě století zpátky geniálního detektiva, který řešil případy pomocí metody dedukční. Jeho společníkem byl doktor, veterán z války.
O dvě století později se Steven Moffat, geniální a zatracovaný scénárista, rozhodl převést původního Sherlocka do 21. století. Mnozí říkali ne, to nebude možné - a hele, povedlo se.
BBC Sherlock je zkrátka geniální seriál už jen svými herci, ale ty repliky, ty záplatky, ty komplikovanosti, to bylo zkrátka jako skvělá zmrzlina se šlehačkou. Sníst a ještě se oblíznout a přidat, prosím.
Benedict Cumberbatch neboli geniální detektiv Sherlock Holmes, kdo by ho nemiloval od prvního okamžiku až po poslední minutu třetího dílu druhé série. Jeho repliky, jeho palác mysli, jeho lícní kosti.
Martin Freeman, lepšího Johna Watsona jsme si nemohli přát, a jak jim to pěkně s tím Benedictem šlo, dokonce do toho hodili i TO pověstné gay jiskření, tu správnou chemii bez které se žádný Sherlock Holmes a John Watson, ať už z 19. či z 21. století, neobejdou.
O paní Hudsonové, Mycroftu Holmesovi a Gregorym Lestradovi tady ani mluvit nebudu, protože to by bylo příliš na dlouho. Nad čím si ale s chutí smlsnu, to je náš hlavní nepřítel, Sherlockova nemesis, náš hlavní 'villain'.
Jim Moriarty. Hi! Ano, tak ten mě doslova chytil za srdce, věřila jsem mu naprosto všechno včetně Richarda Brooka. Andrew Scott zde odvedl nejkvalitnější hereckou práci v celém seriálu. Milovali jste ho a nenáviděli zároveň. Byl to zkrátka ukázkový Moriarty, kterému Moriarty z filmů od G. Ritchieho nešlape ani na paty, nesahá mu ani po kotníky.
Snad se v listopadu dočkáme třetí série. KONEČNĚ.

Avatar uživatele
aquanka

4. září 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Detektivka k nezaplacení

Je to opravdu skvělý detektivní seriál s úžasnými hláškami. Jediná škoda je, že není v sérii víc dílů ale i tak si člověk vychutná báječnou atmosféru Londýna a brilantního Sherlocka s talentem si všechny znepřátelit svými poznámkami o nich.

Avatar uživatele
Viv

21. srpna 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sherlock Holmes- geniální detektiv všech dob!

Opět nové a originální zpracování Sherlocka Holmese. Už žádný starý Sherlock, starý Londýn, bryčky a staromódní způsob vyšetřování...Zcela nová podoba legendární detektivní dvojice. Sice moderní vybavení a příliš mladý Holmes trochu kazí dojem, ale i tak je zde dost prostoru pro Sherlockovu genialitu. Případy jsou věrné předloze a nechybí ani vtip a nějaké to napětí. Opravdu skvělé zpracování!

Avatar uživatele
VanThomass

15. července 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sherlock

Klasika v moderním kabátu, která se opravdu povedla. Geniálně napsané, zpracované i zahrané, kam se hrabe Ritchie a jeho akční variace na Sherlocka. Z počátku si člověk může říct, co to má být? Kam se poděl starý dobrý Sherlock? Ale to se musí prostě vidět a pak mi každý dá za pravdu, že BBC se jednoznačně vytáhla.

Avatar uživatele
Ajam

13. května 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejsem si jist

zda-li toto dílo na tento web vůbec patří. Sherlock nežli seriál, je spíše filmovou serií, díky své kavlitě i díky stopáži, která je skutečně filmová. Jedná se o perfektní divácký zážitek, při sledování dedukcí slavného Holmese, který ač se posunul v čase neztratil nic na své genialitě.

Avatar uživatele
callenpayns

27. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

221b

Už pár měsíců mi přátelé spamují mozek s Sherlockem..
"Podívej se na Sherlocka"
"Sherlock? ten tě zabaví"
"Ten Sherlock od BBC je dobrej"
"Můžeš shippovat Johna a Sherlocka"
Zpočátku se mi do toho nechtělo, poněvadž 1 díl má hodinu a půl, ale když se na to začnete dívat už
se neodtrhnete.
Dohnali mě k tomu abych se na to podíval.
A tak se na to cca ve 2h odpoledne zacnu koukat.
Teď je devět ráno druhý den a ja nevím co mám bez Sherlocka dělat.
Opravdu doporučuji 10/10.
ps.:
I am not a psychopath, I am a high-functional sociopath.

Avatar uživatele
misiacik0308

12. prosince 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

lebo Sherlock

Kto by nepoznal Sherlocka Holmesa. Je v niekoľkých rôznych tv podobách. Ale prečo tento? Lebo osobne si myslím, že Benedict s Martinom sú neprekonateľní. Tvorcom sa podarilo niečo, čo by som si nevedel ani vo sne predstaviť. VLožiť SHerlocka s Watsonom do 21ho storočia. A to bolo podľa mňa neskutočne náročné. Ale podarilo sa to na viac ako 100%

Avatar uživatele
Cvok

4. února 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sherlock jede

Po pravdě do tohoto seriálu se mi moc nechtělo, říkal jsem si Sherlock v moderní době to musí být blbost.Pak ale jsem viděl video, ve kterém nabízí Doctor (Doctor Who samozřejmě) Sherlockovi aby byl jeho společníkem a už to bylo Sherlock mi sedl, byl tak zvláštně "ujetý".
Po shlédnutí všech tří sérii, byl jsem nadšený. Skvělý humor, obsazení a napětí že by se dalo krájet ( hlavně na konci druhé série co si budeme říkat).
Nebudu tady básnit o tom jak je seriál skvělí. To usoudíte z mého hodnocení.
S pozdravem
Cvok

Avatar uživatele
maxis2013

4. prosince 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Moderní Sherlock Holmes? Proč ne!

Když Sherloc vysílal v televizi poprvé neměla jsem o něj ještě takový zájem. Potom ale do kin přišel film Sherlock Holmes: Hra stínů a já začala mít o tohohle britského detektiva větší zájem.

Přišel konec léta a na ČT1 běžely upoutávky na podzimní seriály a mezi nimi se objevily dva velmi dobré : Pán času a samozřejmě Sherlock. Proč to nezkusit?

A nakonec v sobotu pozdě večer, přišel Sherlock Holmes a jeho věrný společník dr. Watson. Ze začátku jsem byla natěšená jak malé ditě, ale ke konci se mi už začalo chtít spát. To víte, být už brzo ráno vzhůru dívat se na televizi skoro do jedenácti hodin na mě bylo docela dost. Třičtvrtě seriálu výborné, poslední čtvrť poněkud rozvleklá. Ale abych nebyla tak negativní, díl s názvem Skandál v Belgravii mě hodně bavil.

Serial Sherlock byl hodně dobrý a už se těším na pokračování.

Avatar uživatele
Ancaz@seznam.cz

6. července 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sir Arthur by se divil

Nenávidím předělávky, ale tentokrát jim to s úsměvem promíjím. BBC umí dělat divy, to už víme, ale že by někdo přetransformoval Sherlocka Holmese na Ipod a nikotinové náplasti, to tu ještě nebylo. Co teprve fakt, že ono to vážně funguje. Skvělý.

Avatar uživatele
Saša17

5. dubna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sherlock

Nepřestanou mě udivovat Sherlockovi schopnosti. Líbí se mi také spolupráce Watsona a Holmse ale nejlepší je paní Hudsonová. Prostě nemá chybu.

Avatar uživatele
Birter

2. dubna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vy ne, vy ne, vy ne, vy ne, vy ne...

Tvůrci tohoto seriálu jsou velmi chytří: ,,Co takhle udělat seriál o Sherlocku Holmesovi v současnosti. Ale musí to být mistrovské dílo, takže každá série bude mít jen 3 epizody, mezi kterými budou mezery několik let, abychom na jejich tvorbu měli více a času a udělali jsme to prostě nejlepší.''
Ano. Sherlock je skutečně geniální seriál ale bohužel jeho tvůrci přesně takhle tvůrci uvažují: ,,Když tam budou mezery pár let tak to bude více napínavé. Však ono si to fanoušky udrží.''
A ano udrží, ale mě to dost vadí. A proč bych měl milovat seriál který má 10 epizod, neukončený příběh a
pauzy mezi sériemi, které jsou tak dlouhé že mezitím shlédnu 20 jiných (a delších) seriálů.
Nicméně napínavá atmosféra, sympatické postavy, záhady, spiknutí, vtipy a vynikající hudba činí Sherlocka králem detektivek. Ačkoliv je pravda že jako detektivka to přeci jen něco postrádá. Rozuzlení. Neříkám že zvraty a vysvětlení v seriálu nejsou překvapivé. Ale detektivky jsou především o tom aby diváka svým rozuzlením šokovaly, nejen překvapily. Výborně se šokuje například v seriálech Hercule Poirot, Vraždy v Misdsomeru nebo Slečna Marplová. Proto nemám rád kriminálky poněvadž mi přijdou jen jako popis policejního vyšetřování. A Sherlock má ve svých rozuzleních dobré nápady a zápletky, avšak ne moc dobře podané.
Tohle jsou ale jen vedlejší chyby které tak úžasný seriál nemohou stáhnout dolů. Samotnému se mi to nechce věřit ale Sherlockovi prostě plný počet hodnocení, po právu, patří. A ano má sice své mušky v podobě mezer mezi sériemi ale proč bych mu měl kvůli tomu odepřít jeho...

Mé Oblíbené Postavy: James Moriarty, Sherlock Holmes
Mé Oblíbené Série: 2.série, 3.série
Mé Oblíbené Epizody: A Scandal in Belgravia, The Lying Detective, The Sign of Three, The Great Game

Avatar uživatele
Teresa H.

3. ledna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sherlock

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou, když jsem se koukala na televizi, zrovna dávali Skandál v Belgrávii a mě to opravdu dostalo. Našla jsem si i ostatní díly a musím říct, že je to jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem kdy viděla.
Český dabing mi rozhodně nevadí. Existují i mnohem hůře nadabované seriály. Vím, že na originál nic nemá, ale já se radši koukám na český dabing. Anglicky sice docela umím, ale nedokázala bych to tak pochopit a kdybych to měla s titulky, tak se nebudu zase soustředit jen na děj a neužiju si to.
Jediné co mě mrzí je, že musíme tak dlouho čekat na další sérii, ale na druhou stranu, kdyby to mělo ubrat kvalitě seriálu... To si raději počkám :)

Avatar uživatele
IZFNP

9. ledna 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ulietava sám na sebe, ale kráľovsky baví

Občas prekombinované zápletky a fakt, že sa seriál tvári inteligentnejšie, než skutočne je. To je asi tak všetko, čo môžem napísať k výhradám, a to je tých 10% dole z hodnotenia. Pretože inak sa jedná o výborne obsadený, spracovaný a podaný seriál, ktorý občas ulietava sám na sebe, ale za to dokáže pobaviť, dojať, vydesiť a hlavne prudko zaujať. Cumberbatch a Freeman si seriál kradnú pre seba presne tak, ako by slávne duo Holmes/Watson malo, pri čom im sekunduje zábavná partička svojských charakterov. A Andrew Scott ako Moriarty ma po počiatočnom šoku každou svojou scénou dostával do kolien. Občasný humor vždy funguje, dedukčné schopnosti hlavnej postavy obvykle stoja za to a originálne spracovanie každého dielu nenecháva priestor pre nudu (pri čom kvitujem, že sa rozhodne nejedná len o nejaké epizódne vyšetrovania, ale ucelený dej). Seriál si skrátka kradne divákovu pozornosť a nepúšťa ju ani po svojom skončení.

Avatar uživatele
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The game is on

Původně jsem myslel, že to bude hrůza. "Sherlock Holmes v jednadvacátém století! To musí být hrůza! Jak to mohli mému knižnímu oblíbenci udělat!"

Potom jsem viděl první díl a... Nestačil jsem zírat. Samotný Sherlock Holmes v podání Benedicta Cumberbatche opravdu zapadá do moderní doby a navíc diváka zaujme tím, jak je skoro pořád nepříjemný. A doktor John Watson? Paráda! Martin Freeman je jedním z mých oblíbených herců a tato role mu opravdu sedla. Samotné detektivní příběhy jsou velmi inteligentní a propracované, takže na ty záhady je skutečně Sherlock Holmes potřeba. Musím se přiznat, že mě vždy doběhl svým řešením (jen v epizodě His last vow jsem to věděl dřív, než to odhalili).

Takže za mě to vypadá následovně

1. série 95%
2. série 100%
3. série 85%

Každopádně se hrozně těším na čtvrtou sérii. A ačkoli neumím dedukovat, řekl bych, že nejsem jediný :D...

Avatar uživatele
Mona

24. ledna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sherlock: in our Hearts Forever...

Miliony a miliony lidí si myslí, že Sherlock je dokonalý seriál a i to je slabé slovo. Já k nim patřím. Tvůrcům se podařilo Sherlocka jak hudbou, dějem, charakterem postav, vtipným scénářem, obsazením, střihem i kamerou vypracovat opravdu dokonale. Vše se jim povedlo a funguje to skvěle. Sherlock je zkrátka fenomén. Jeden z mála seriálů, u kterých se vyvedlo vše a zapadá to do sebe. Myslím, že Sherlock tu s námi bude ještě hodně hodně dlouho a jsem z toho nadšená! :)

Avatar uživatele
Maritando Senju Uchiha

21. května 2018

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Oh, dear . . .

Sherlock Holmes nemohl dostat lepší kabát. Tedy metaforicky. Benedict Cumberbatch byl dokonalou volbou a stejně tak i Martin Freeman jako dr. Watson.
Geniální detektiv spolu s trochu nechápavým přítelem řeší zapeklité případy a je to dechberoucí podívaná. Celou ďábelskou hru Sherlocka podtrhuje úžasná paní Hudsonová a uhlazený Mycroft. Dokonalé milý Watsone.
Přesto bych vytkl někdy až příliš dlouhé scény.
Každopádně doporučuji se na tento seriál podívat.

Avatar uživatele
Mehal

29. ledna 2014

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Detektiv-úchyl.

Podle mě jedno z nejlepších zpracování Sherocka. Kam se na něj hrabou ostatní verze.Bededict v hlavní exceluje. Freeman mu zdárně sekunduje .Akorát škoda že se na další řady tak dlouho čeká

Avatar uživatele
Sophie

2. března 2012

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nový Sherlock- určite dobrá voľba

Nemám veľmi rada keď je nejaká historická postava (či už skutočná, alebo nie) zasadená do súčastnosti. Ale na druhej strane musím uznať, že BBC si u mňa opäť šplhla. Vynikajúce spracovanie, hoci 2. časť v každej sérií je trochu slabšia,no tá 3. to opäť uvedie na správnu mieru. Už sa tešim na odvysielanie 3. série:D

Avatar uživatele
FifaH009

23. ledna 2012

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sherlock

Ze začátku jsem měl obavy, jak dopadne přenesení příběhů sira Arthura Conana Doyla do moderní doby. Již po shlédnutí prvního dílu jsem musel uznat, že se to tvůrcům podařilo. Za zmínku také stojí kvalita, která se, na rozdíl od kvality moderních krimi seriálů typu CSI, drží stále na vysoké úrovni.

Avatar uživatele
Ditules

14. listopadu 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Britská dokonalost

Není pochyb o tom, že Britové seriály skutečně umí. Od prvního dílu vás to vtáhne do děje a nepustí. Ústřední duo je dokonale sehrané a vy jim zkrátka musíte fandit.

Avatar uživatele
bohuli

7. listopadu 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Klobouk dolů před odvahou tvůrců

Bez diskuze je to prostě zajímavý nápad. Sherlock mě zaujal, watson se povedl. Jsem milovník díla A. C. Doyla, občas mě zabolelo co tak nějak s dějem provedli. Nu ale proč ne, viděla jsem všechny díly, seriál si umí diváky přitáhnout. Jsem zvědavá na nové a hlavně jak sakra vyřeší ten skok z toho domu!

Avatar uživatele
Ruthiee

6. dubna 2013

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

You were thinking, it's annoying.

Jak ze srdce nesnáším detektivní seriály, tak musím říct, že Sherlock mě absolutně dostal. Dost možná se na tom zasloužila kniha, kterou jsem úplně hltala, ale z velké části na tom má zásluhu samotné obsazení. Sympatičtí herci a geniální dialogy, ve kterých se, pravda, občas trochu ztrácím, si prostě zaslouží 100%.

Avatar uživatele
Rendy

27. února 2013

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sherlock

Sherlock s GPSkou, internetem, televizí..? Ano, jde to, a co víc, jde to skvěle! V prvním díle mě docela překvapilo obsazení role samotného Holmese Cumberbatchem, ale postupem času k němu ta nesympatičnost sedla. A že jsou díly zbytečně dlouhé? Vůbec ne! Bezkonkurenčně nejlepší seriálové zpracování všem známého Sherlocka Holmese! Jen tak dál!

Avatar uživatele
Jujkyna

24. dubna 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Naprosto božské!

Musím říct, že když jsem zkoukla první díl, málem jsem spadla ze židle. Nemohla jsem uvěřit, jaký skvost jsem objevila a nadšeně jsem o něm vyprávěla všem mým přátelům.

TOHLE je ten PRAVÝ Sherlock!

Ve vteřině jsem zapomněla na filmy s R. Downeym Jr. a skoro bláznivě jsem se zamilovala do Sherlocka Benedicta Cumberbatche, který má vtip a je více než uvěřitelný. Asi nejvíc oceňuji Benedictovo charisma (především jeho zvláštní rty a oči), které dávají postavě tolik výjimečnosti a zvláštnosti.

Korunu tomu všemu nasazuje bývalý voják Dr. Watson, jehož hraje neméně skvělý Martin Freeman.

Tenhle elegantní moderní Sherlock je vskutku perla na seriálovém poli a já už se nemůžu dočkat na další díly! :)

Avatar uživatele
AdaW

25. června 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Britové válí!

Všechny předchozí nebo i ty následující ztvárnění Sherlocka Holmese se můžou jít zahrabat, protože Sherlock v podání Benedicta je něco nového, neotřelého, vtipného a hlavně nenapodobitelného. Benedict je zkrátka herecký talent!
Příběhy Sherlocka Holmese mě nikdy moc nebraly. Jedná se o staré kriminálky, které já nemusím, ale když se z tohohle moderního pojetí stal takový hit, prostě jsem to musela zkusit. A světe div se, zamilovala jsem si to!
Sherlockův mozek je dokonalý, občas prostě jenom čučím s otevřenou pusou, jak rychle dokáže pracovat.
Tenhle seriál mě umí rozesmát až k slzám i šokovat k vytřeštěným očím. Vážně moc se těším na další sérii a jsem ráda, že hlavní představitelé chtějí v natáčení pokračovat i přes vytíženost kvůli natáčení filmů a spoustě dalších nabídek, které se na ně teď hrnou ze všech stran.

Avatar uživatele
Jajinka

24. února 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle prostě válí...!

Seriálová událost posledního desetiletí. Minimálně. Že jsou v BBC frajeři, vím už dávno, ale tohle byl stejně šok. Pochopitelně příjemný! Sherlock je prostě perla. Dělá to prostředí, kamera, scénář a především herci. Cumberbatch a Freeman se museli potkat už někdy ve svých minulých životech, jinak si to nedovedu vysvětlit. Trvalo mi dlouho, než jsem se přinutila si tenhle seriál pustit, tak nějak jsem si nedokázala a ani nechtěla připustit, že by to mohlo klapat. Sherlock v moderní době. Pche... Jenže ono to klape. Překvapivě víc než většina ostatních věcí, které jsem kdy viděla. Ano, "kdy" - tedy "celkově". Sleduji i poměrně dost jiných seriálů, mám je ráda, ale s tímhle to prostě není srovnatelné. Je to jako držet v jedné ruce rohlík a v druhé talíř se svíčkovou. Prostě to nejde srovnat, jsou to dva odlišné levely. Většinou bývá zvykem volit, který z herců je výš než ten druhý, ale tady to nedokážu. I když přeci jen o chloupek větší poklonu vyseknu Cumberbatchovi, protože zahrát tak úžasně takového "cvoka" - to je prostě na Oscara! :))

Avatar uživatele
Alanar

15. září 2010

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Výborné!

Už jenom myšlenka předělat Sherlocka Holmese do současnosti je geniální. Zpracování je rovněž perfektní. Trochu jako Kriminálka Miami s britským nádechem. Osobně doufám, že série nebude končit třemi díly. Proč jsou všechny dobré britské seriály vždycky tak krátké?

Avatar uživatele
emJey (Miloš Janů)

12. června 2016

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sherlock: Co možná nevíte...

Sázka na koktejl namíchaný ze suchého britského humoru, napětí, rozkoše z řešení záhad a vyšetřovacích metod, jež nabízejí moderní technologie, tvůrcům z BBC vyšla. Sherlock, ostatně jako téměř vše na co producenti z této britské televize sáhnou, je hit. U nás jej nyní uvádějí Prima i Česká televize, a tak přišla vhodná chvíle odhalit o seriálu zajímavosti, jež možná netušíte.

Módní ikona

Sláva moderního Sherlocka netěší pouze televizní producenty a prodejce knih Arthura Conana Doylea (za tři týdny po odvysílání prvního dílu povyskočil jejich prodej ve Velké Británii o sto osmdesát procent), ale také výrobce a prodejce oděvů a módních doplňků, které se alespoň trošku podobají těm, jež zdobí Sherlocka a Watsona. Obrovský nárůst prodeje kabátů a plášťů zaznamenala například síť obchodních domů Debenhams, výrobce oděvů Belstaff se dokonce kvůli zájmu zákazníků musel vrátit k výrobě pršipláště, v němž se prohání Sherlock. "Je až k nevíře, že v módě udává tón fiktivní asexuální sociopat, který se představil světu v okamžiku, kdy dloubal tužkou do mrtvoly," pozastavuje se britský tisk nad úspěchem série, která se letos dočká dalších tří epizod. Kvůli seriálu byla dlouho vyprodaná i Watsonova bunda Liberty či Mycroftův deštník, který prodávají James Smith a Sons v Londyně.

Houslový virtuos

Sherlock má slabost pro housle. V rukou držel před kamerou zatím tři kousky vyrobené v Číně a vypůjčené od Cardiff Violins, každá zhruba za padesát tisíc korun. Podle Arthura Conana Doylea hraje ovšem Holmes na housle vyrobené osobně Antoniem Stradivarim. "V první sérii jsme to neřešili, ale ve druhé jsem se skutečně učil hrát na housle, tedy abych to uměl alespoň dobře napodobit," vzpomíná představitel Sherlocka Benedict Cumberbatch. Oblíbená britská houslistka Eos Counsell, k níž chodil na hodiny, o něm mluví jako o skvělém žákovi: "Na naučení vybrané pasáže měl jen týden a zvládl to bravurně. Nepochybuju, že by byl skvělý virtuos, kdyby na to přišlo," básní členka kvartetu Bond o Cumberbatchovi, po němž tvůrci chtěli, aby před kamerou opravdu hrál. Na soundtracku jeho part ale zahrála ona sama.

Kaskadérské kousky

Benedict Cumberbatch při natáčení prakticky nepotřebuje dubléra. Kaskadérské kousky provádí sám a největší vzrušení prý zažil, když se měl, prchaje před Moriartym, vrhnout ze střechy. "Na té střeše jsem byl skutečně já. Neskákal jsem ale ze žádné závratné výšky. Hned vedle byla střecha jen o něco níže, myslím, že tak maximálně o metr. Když se to pak sestříhalo, vypadalo to, jako bych se vrhl z dvaceti metrů," vzpomíná herec na natáčení na střeše Nemocnice svatého Bartoloměje v Londýně, u níž později fanoušci vyznačili křížkem místo, kam Sherlock dopadl.

Rodiče a manželka

Skutečnost s fikcí se potkaly v případě Sherlockových rodičů, které ztvárnili v první epizodě třetí série skuteční rodiče Benedicta Cumberbatche Wanda a Timothy. Stejně tak Watsonovu manželku Mary Morstanovou hraje opravdová partnerka Martina Freemana Amanda Abbington.

Zakázané ovoce

Ačkoliv Čína vysílání Sherlocka na obrazovkách zakázala, seriál je v této komunistické zemi hitem na internetu. Z webu si jej podle odhadů stáhly desítky milionů Číňanů.

Přízračná nevěsta

Návrat do viktoriánských časů Sherlockovi vychází ovšem jen do okamžiku, než tvůrci začnou odkazovat na ostatní epizody.

Když se v roce 2010 objevila na obrazovkách první série britského seriálu Sherlock, působilo to jako zjevení. Zatímco dřívější adaptace slavného díla Arthura Conana Doylea se omezily spíše na aktualizace formální než obsahové (filmový Sherlock Holmes Guye Ritchieho z roku 2009), scénáristický tým v čele s Markem Gatissem a Stevenem Moffatem se odvážil do kultovní látky zasáhnout výrazněji – nejslavnější detektiv všech dob se tak přesunul z viktoriánského Londýna do toho současného.

Najednou byl doktor Watson veteránem novodobé války v Afghánistánu, Sherlock měl doma počítač i smartphone, a třebaže s typickou noblesou, v globalizovaném světě řešil podstatně komplikovanější případy než dříve. Skvělé herecké obsazení v čele s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem se postaralo spolu s inteligentním scénářem bohatým na zábavné dialogy, aby to celé nepůsobilo jen jako pseudodoyleovská parafráze bondovek. Zejména první dvě série, které završilo napínavé finále s šíleným arcipadouchem Moriartym, patří k tomu nejlepšímu, co se na televizních obrazovkách v posledních letech vysílalo.

Po třetí sérii nicméně vrcholí cosi jiného – seriál jako by upadl do deliria nerozhodnosti, kam dál pokračovat. Čímž trpí i nedávný novoroční speciál.
Epizoda s názvem Přízračná nevěsta se výjimečně (a podle tvůrců také naposledy)vrací do onoho viktoriánského Londýna, do kterého Doyle Sherlocka původně zasadil. V duchu doby pracuje s nadpřirozeným prvkem pomstychtivé mrtvé nevěsty, přičemž zpětně popisuje i samotné postavy. Herci hrají trochu jinak, dialogy jsou přes tradiční promyšlenost také specifické. Zcela odlišně navíc scénáristé ve speciální epizodě pracují s ženskými rolemi, čímž se otírají o postavení žen ve viktoriánské Anglii. Skoro celou hodinu ze zhruba devadesátiminutové stopáže jsme opravdu ponořeni do atmosférické mlhy Doyleova Londýna, zmítaného pověrami i průmyslovou revolucí, pokrokového i zpátečnického zároveň. Jenomže pak se tvůrci začnou bránit odtržení od ostatních epizod.

Už některé svižnější střihy či přehnaně moderní efekty například rozepisující telegram na pozadí za postavou jsou v rozporu s tím, o co se aspoň v začátcích snaží scénář. Skutečně rušivou je ale až ta ve finále kulminující snaha povysvětlit celý závěr třetí série a ještě trochu rozšířit psychologický profil hlavní postavy. Překombinovaná poslední třetina sherlockovského seriálu bohužel velmi schopně nasazuje na tápavý charakter nejnovějších epizod a jakkoliv pořád kvalitou nepadá pod průměr, divák je nakonec rád, že to byl jen sen. Totiž pardon: jen speciál.

Avatar uživatele
kubabest11

31. července 2015

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Česko v zahraničí

Velmi mě potěšilo, když v tak skvělém seriálu byla zmíněna naše vlast, ať už pověst o Golemovi, nebo jen český papír.

Avatar uživatele
Thomkl

20. února 2014

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

♥ BRILANTNÍ ♥

Ráda bych napsala něco co by více popsalo seriál. Ale domnívám se, že je to v tomto případě zbytečné. Ze všech stran se na seriál řítí samé superlativy a já se bohužel tomu také nevyhnu. Skvělé, báječné... brilantní! ;)
P.S. Dobře jednu chybu to má - musí se dlouho čekat na další série - díly ;)

Avatar uživatele
Lizara

14. září 2012

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sherlock

Mockrát děkuji učiteli angličtiny, který mě k tomuto seriálu dostal.
Líbí se mi moderní zpracování Sherlocka Holemse. Svět se vyvíjí dopředu a Sherlock Holmes také. Na každém rohu si může sehnat taxi, cokoliv si může vygoogleit a může psát sms, a přece je to Sherloch, který na vše přijde svou hlavou a pomocí své všímavosti. Také se mi líbil výborný nápad s blogy postav.

Avatar uživatele
kimoli

26. dubna 2012

27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Hodně povedenej moderní Sherlock Holmes

Myslim, že se jim hodně dobře povedlo přenést našeho starého dobrého sherlocka do této doby. Doporučuju všem, alespoň se na to mrknout. Určitě vás to nezklame :)

Avatar uživatele
Daník

14. října 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vše britské je dobré :)

Nemám slov. Tady jsou slova naprosto zbytečná. Ti co seriál viděli , vědí o čem mluvím. Je to prostě Sherlock přesně podle mého gusta. Chytrý , vtipný, jízlivý. A jeho parťák se taky povedl. Myslim, že představitelé obou postav, si dokonale sedli. Vřele doporučuji.

Avatar uživatele
Silkwe

14. února 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sherlocked

Sherlock Holmes je jeden z klasických detektivů a nápad převést ho do současnosti rozhodně nebyl špatný. Naopak, řekla bych, že dokonce úžasný. Celá postava geniálního detektiva najednou vyznívá mnohem zajímavěji. Oba hlavní herci jsou prostě skvělí. Pointy dílů jsou domyšlené, vše dává smysl.

Snad jen těch homo narážek by mohlo být méně (první dvě tři baví, ale pak už to není úplně ono).

Avatar uživatele
Silencia

25. února 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SH & JW

Konečně Sherlock jak si ho představuju. I když jsem tomu z počátku moc nevěřila. Naštěstí to není žádnej kung-fu trapák jako Downey.

EDIT po s02e01: Jo, a co se týče dabingu, viděla jsem oba (AXN, ČT2), a musím říct, že než AXN, tak radši originál, ale než originál, radši Dyka. S dabingem si více užiju reakce a výrazy postav, a to co předvedla ČT2 s dabingem i s nápisama je nádhera. Nic proti Šťastnýmu, ale jeho Sherlock je naštvaný zuřivě, zato Dykovo je naštvaný tak nějak hravě a více to k němu sedí.

EDIT po s02e03: A ta geniální kamera! V životě jsem neviděla propracovanější záběry (např. když se bavili před krbem nebo odraz na náhrobním kameni). Vždy jsem na něco takového čekala. A až doteď jsem to nedostala.
A nejvíc miluju tu dokonalou dvojku. Každý sám ujdou, ale spolu to je teprve klasa. (I když Martin Freeman je stejně nejlepší :))

Já nevím co víc říct. :) A ani nevím proč dále váhám dát tomu plnej počet hodnocení. Kamera, herci, vtip, Anglie, přátelství, génius, který nezapadá, všechno sedí!

1. série - 85% (95%, 75%, 85%),
2. série - 100% (100%, 85%, 95%),
3. série - 70% (45%, 70%, 90%)

Avatar uživatele
market.f

11. listopadu 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nové podání klasiky

Nikdy bych nevěřila, že to může fungovat ale hnedka od první epizody si mě seriál získal. Benediktovo podání Sherlocka je naprosto úžasné a nemluvě o zpracování zbytku seriálu. Britové mají velmi dobré seriály a Sherlock 21. století mě v tom jen utvrdil:). Všem vřele doporučuji!:)

Avatar uživatele
jackthepilgrim

18. října 2012

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sherlock nanovo

Sherlock - arogantní, namyšlený, povyšující se nad ostatní, magor a génius - ještě by se dalo dopsat několik vlastností, ale to by mělo tak pro představu stačit. A i přesto, že takový je, tak si Sherlocka rychle oblíbíte.
Já ho původně odkládal kvůli délce, protože každý díl je vlastně film, ale naštěstí těch dílů není moc. I když vlastně je to škoda, protože se na tento seriál dobře dívá.
Líbilo se mi provedení seriálu, to že se odehrává v dnešní době, líbily se mi narážky na Twitter, hudba, herecké výkony.
Původně se mi nelíbila postava Moriartyho, protože jsem si ho představoval jinak a to vyššího, mohutnějšího atd. a přitom to je takový ulízlý střízlík, ale to co předvedl ve 3. díle 2. série můj názor změnilo..

Avatar uživatele
Simona Bednaříková

14. června 2012

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Něco nového...

Seriál mě velice překvapil. Ze začátku sem si nemohla zvyknout, že to není jak klasický Sherlock Holmes, protože v moderním podání se mi to zdálo divné. Ale velice rychle mě to chytlo a vždy jsem zvědavá co bude v dalším díle. Hodně mě překvapilo, že jde tak stará záležitost podat tak moderně a hodně kvalitně a dobře. Zase něco povedeného :-)

Avatar uživatele
petruska.77

11. dubna 2013

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sherlock vs. Sherlock

Neviděla jsem žádný seriál o Sherlocku Holmesovi, takže nemůžu s ničím srovnat, jedině s filmem, kde hráli hlavní role R.Downey Jr. a J.Law, takže:
seiál je určitě vtipnější, akčnější, napínavější, zajímavější atd. :) asi to bude i tim, že druhý díl filmového Sherlocka byl dost o ničem a v seriálu jsou všechny díly plný akce, že nevíte co se stane a čekáte na to s otevřenou pusou - a nakonec vás dostane nějaká Sherlockova hláška :D
Moc se těšim na další série!

Avatar uživatele
vochy

23. února 2012

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

90%

Klasická Anglie 19. století převlečena do moderní róby. Skvělé zpracování starého příběhu. Na tomhle dílku je vidět, že britský seriál je vždy připravovaný pečlivě. Nesnaží se jen zasekat obrazovku kdejakými paskvily jako to dělají za oceánem. Těším se už na třetí sérii, a sem nesmírně zvědav jak se vysvětlí závěr druhé minisérie

Avatar uživatele
Blondie92

14. května 2012

18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Klasika v moderním kabátku

Čekala jsem 40 - 45 minutové díly a místo toho jsem dostala hned 1 hod a 30 minut. Takže to bylo první co si mě získalo a hned na to moderní doba. Výborně zkombinováno. Doporučuji shlédnout.

Avatar uživatele
maluchadavid

13. srpna 2016

11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sherlock

Sherlock je best co k tomu víc dodat, natáčení v 21. století mu na síle vůbec neubírá naopak si myslím že se do něho víc hodí příběh, zpracování a to všechno. Prostě jej! :D

Avatar uživatele
behungry

28. ledna 2012

11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

-

Dlouho, předlouho jsem se bránil podívat se na Sherlocka, ovšem když přišel 1.díl 2.série, nevydržel jsem a začal se dívat. Během 2 dnů jsem měl zkouknuto, rovnou jsem přešel na s02e02 a nedočkavě vyhlížel finále 2.řady. Skvělý seriál, vtipný, chytrý, stejně jako hlavní postava sama. A myslím si, že formát celovečerních filmů tomu sluší víc než např. 6 hodinových dílů.

Avatar uživatele
Forest

30. dubna 2011

6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

zdařilý to remake

Když jsem o tom slyšel, tak jsem se zhrozil, ale je fakt, že se jim to docela povedlo. Jen toho Holmese mohli udělat méně nesnesitelného. Skromnost sice mezi jeho přednosti nepatřila, ale tohle přehnali :P

Po třech letech a třech sériích se musím znovu ozvat a radikálně snížit hodnocení, protože pokles úrovně u druhé a následně třetí řady je neuvěřitelný. Že je hanba nefackuje

Avatar uživatele
Amanda Linson

4. srpna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 49 lidí

Nemusí být špatný

Sice sem to nikdy neviděla,ale nevipadá to špatně

Avatar uživatele
Pipa22

27. května 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Sherlock

Zkoukla jsem ted treti dil druhe rady a jsem v soku. Prevaluju teorie v hlave - jak to jen mohl udelat/ udelal...?
Vyhlizim treti sezonu a rozreseni.