Sherlock

Sherlock (Sherlock) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
V původních povídkách Dr. Watson také vykonával vojenskou službu v Afghánistánu.
Vložila: Zuzatko
Matt Smith se ucházel o roli Watsona, ale nakonec skončil u seriálu Pán času.
Vložila: Zuzatko
Skutečná adresa, která byla použita pro natáčení exteriérů bytu na 221B Baker Street, je 187 North Gower Street, London NW1.
Vložila: Lucik21
Práva na vysílání seriálu byla prodána do více než 180 zemí světa.
Vložila: Lucik21
V tomto seriálovém zpracování byl Dr. Watson zraněn do ramene, ale bolest se mu podvědomě přenesla do nohy, což se projevuje neopodstatněným kulháním, na které ovšem v krizových situacích poněkud "zapomíná". Tento fakt je vychytralá narážka na původní příběhy Sira Arthura Conana Doylea, který ve svém díle nebyl konzistentní, co se lokace Watsonova zranění týče.
Vložila: Lucik21
Internetové stránky Sherlocka Holmese – „The Science of Deduction“, skrz které například v díle The Great Game odpovídal na protivníkovy hádanky, existují doopravdy. Stejně tak blog Johna Watsona.
Vložil: Seraphine313
Steven Moffat a Mark Gatiss oslovili Benedicta Cumberbatche s nabídkou na účinkování v seriálu po zhlédnutí filmu Pokání. Podle nich vypadal jako dokonalý Holmes. Benedict byl tak vlastně jediným uchazečem o roli Sherlocka vůbec.
Vložila: Ajka
Jako součást přípravy na roli Sherlocka přečetl Benedict Cumberbatch všechny původní příběhy od Arthura Conana Doyla.
Vložila: Ajka
Sherlock čas od času využívá mnemotechnickou pomůcku, kterou nazývá "paměťový palác" (Mind Palace). Toto není výmysl scénáristů; ve skutečnosti se jedná o metodu vybavení vzpomínek, která se datuje až do dob starověkého Říma. Jednou z historicky nejslavnějších osobností praktikujících tuto metodu byl v 16. století italský jezuitský misionář Matteo Ricci, který ji představil Číně.
Vložila: Ajka
Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se mimo Sherlocka setkali i u natáčení filmu Hobit: Šmakova dračí poušť. Freeman zde přímo hraje, a to hlavní postavu Bilba, Cumberbatch se ve filmu přímo nevyskytuje, pouze namluvil Šmaka.
Vložil:
Herečka Amanda Abbington, která v seriálu ztvárňuje Mary Morstan, Johnovu snoubenku, je ve skutečnosti opravdu partnerka Martina Freemana.
Vložil: Lumo
Rodiče Sherlocka ve 3.sérii ztvárňují opravdoví rodiče Benedicta Cumberbatche - Wanda Ventham a Timothy Carlton.
Vložila: Lucik21
Ve Velké Británii sledovalo jednotlivé epizody v průměru přes 9 milionů diváků.
Vložil: nickname
Steven Moffat (scenárista Sherlocka) dále taky píše příběhy pro velmi úspěšný britský seriál Doctor Who.
Vložila: HankaStark

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE