Plakát

Peacemaker

„Stydím se za to, že jsem Evropanka. Stydím se za to, že jsem Finka,“ pronese diplomatka Anni-Mari Sundell na summitu NATO poté, co vyjde najevo, že Finové tajně prodávají zbraně do Saúdské Arábie. Vláda jí následně vypoví smlouvu a zahájí proti ní vyšetřování, zároveň si tím hrdinka vyslouží... [více]

2020–???? | Finsko | 45 minut | Yle | Drama / Thriller | 10 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

1×10 – Rauhan hinta

(premiéra 8. 11. 2020 – před 3 lety)
závěr série

Peacemaker – O čem to je

„Stydím se za to, že jsem Evropanka. Stydím se za to, že jsem Finka,“ pronese diplomatka Anni-Mari Sundell na summitu NATO poté, co vyjde najevo, že Finové tajně prodávají zbraně do Saúdské Arábie. Vláda jí následně vypoví smlouvu a zahájí proti ní vyšetřování, zároveň si tím hrdinka vyslouží největší úkol kariéry: zajistit mírovou smlouvu mezi Turky a Kurdy. Největším oříškem je ale pro ni nakonec nutnost vyřešit osobní život – mírový proces totiž zkomplikuje její vlastní minulost.

Sofistikované a vizuálně výrazné politické drama s prvky politického thrilleru a neobvyklou hlavní hrdinkou se odehrává v Sýrii, Turecku a Španělsku a soustředí se na vyjednávací proces i na vztahy mezi vysoce postavenými figurami mezinárodní politiky. Po loňském seriálu Neviditelní hrdinové je Peacemaker dalším finským ambiciózním pokusem posunout se dál od detektivek typických pro sever Evropy.

Trailer
Ann-Mari Sundell
Emilia Engblom
Diyar Amedi
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Rauhantekijä (finský název )
Fredsmäklaren (finský název )

Info box
Stanice

Yle

Délka

45 minut

Žánr

Drama
Thriller

Země původu

Finsko

Roky vysílání

2020–????

První vysílání

6. září 2020

Odkazy

IMDb.com