plakát seriálu

Penny Dreadful

(Penny Dreadful)

Epizoda 1×03 – Vzkříšení (Resurrection)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je poodhaleno tajemství minulosti Viktora Frankensteina a Prvorozeného.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mladému Victorovi umírá jeho milovaný pes a následně i jeho matka. Tyto životní situace jenom podpoří a zvýší motivaci k jeho budoucím projektům, jak oživit mrtvé a začne pilně téma vzkříšení studovat. V současném Londýně se k Victorovi vrací jeho prvorozený a na uvítanou rozpůlí Protea vedví. Prvorozený vzpomíná na jeho zmrtvýchvstání a hlavně Victorovi připomíná chvíle samoty, když ho odvrhl. Postupně začal poznávat lidské povahy, které v něm neustále vyvolávali, že je jen zvíře.

Vanesse se zjeví Malcolmova dcera Mina a prosí ji o pomoc. Ethan Chandler nadále udržuje dobré vztahy s Bronou Croftovou, která trpí tuberkulózou. Bohužel nemá peníze, aby si za ně koupila léky, které by ji pomohly. Proto Ethan přichází za Sirem Malcolmem s tím, že potřebuje peníze, které si ovšem řádně odpracuje. Společně pátrají po dalších stopách, které by mohly znamenat nalezení Miny.

Prvorozený opět vzpomíná na časy bez Victora. Ujal se ho jeden vznešený pán jménem Vincent Brand, který mu například vyprávěl o jeho divadelní kariéře. Dokonce mu i sežene práci v divadle jako kulisák. Pomocí divadelních her se učil čím dál rychleji. Vždy po představeních se vytratil z divadla a začal hledat svého stvořitele Victora. Nyní, když už Victora našel, žádá po něm jenom, aby mu stvořil partnerku, kterou by mohl milovat na celý život.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Vanessa Ives
Ethan Chandler
Dr. Victor Frankenstein
Sir Malcolm Murray
Brona Croft / Lily
John Clare
Vedlejší postavy
Maud Gunneson
Mina Harker
Vincent Brand
mladý Victor
Caroline Frankenstein
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVzkříšení
Původní názevResurrection
Rok natočení2014
Premiéra25. května 2014
Česká premiéra17. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka48 minut
Sledovanost premiéry734 000 diváků (0,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody